[#1] Nasza Klasa
Witam

Nie miałem tam nigdy konta, ale ten duży serwis kończy oficjalnie działalność. Taka ciekawostka.

Przez ostatnie lata już był zapomniany:

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/nasza-klasapl-konczy-dzialalnosc-serwis-znika-z-sieci-po-15-latach/rrgth0y
2
[#2] Re: Nasza Klasa

@Hubez, post #1

a niech se kończy. siedzi, pije i chrupki Powinien skończyć już 10 lat temu. Ja niby konto tam mam - założyłem w okresie jego popularności - choć powoli już gasnącej, gdzieś na przełomie 2007/2008, a i to tylko żeby znaleźć swoją koleżankę licealną. wub Swoją drogą studiowała informatykę, jakieś telekomunikacje, czy coś. Niestety wtedy miała już męża i dzieciuchy. płacz Ale przynajmniej na gadu-gadzie seśmy popisali.
chwilę później nasza-klasa zaczęła świrować, powprowadzali różne "eurog(ł)ąbki", "Profile fikcyjne" i ogólnie przerobili serwis na jarmark dla guwniaków, chwytając się czego popadnie, żeby tylko utrzymać się na powierzchni. Paradoksalnie dzisiaj mogą za nim płakać najwyżej stare dziadki... choć w sumie to właśnie im miał pierwotnie służyć serwis - umożliwiając odnalezienie "znajomych sprzed lat". Jednak najwyraźniej stare dziadki nie chcą kupować eurogłąbków z kieszonkowego i dlatego trzeba nk zamknąć.

btw - pamiętam, jak narobili szumu przed wprowadzeniem mającego zrewolucjonizować internetowe kontakty społeczne wynalazku o enigmatycznej nazwie "śledzik". Chyba najbardziej podjarali się nim sami, bo przez rok było "już za chwileczkę, już za momencik! Śledzik nadpływa, czekajcie cierpliwie, nie posikajcie się!", a z tego napompowanego balona wyszło małe pierdnięcie, kiedy okazało się, że śledzik był odpowiednikiem funkcji obserwowania znajomych na fejzboku. To była już oznaka początków końca - wprowadzanie nikomu niepotrzebnych funkcji.

teledysk tematycznie, powstały zresztą chyba też na fali popularności nk.


Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 06:21:45 przez snajper
1
[#3] Re: Nasza Klasa

@Hubez, post #1

Jednym z dużych błędów było wprowadzenia okrągłych awatarów, na wzór FB. Niestety robił to jakiś amator-praktykant prawdopodobnie, bo wszystkie zdjęcia zostały wyrównane do lewego górnego rogu. Tak że twarze przestały być widoczne w profilach. Co oznacza zepsucie "z dnia na dzień" tysięcy kont. Nigdy to nie zostało naprawione.

Wygaszanie zaczęło się wcześniej, w marcu była informacja że nieaktywne konta zostaną wykasowane po 17 maja. Co niestety się stało. Na dzisiaj jest zwrot za eurogąbki niewykorzystane jak ktoś chce i możliwość kontynuacji 4 gier, resztę idzie na zmielenie.

Ostatnia szansa pozgrywania zdjęć. Raczej serwis zabił Onet niż Facebook.
[#4] Re: Nasza Klasa

@adam_mierzwa, post #3

Ja byłem rozczarowany że z mojej klasy z podstawówki z 30 osób pojawiło się zaledwie kilka.
A ja sobie wyobrażałem że da się zorganizować zjazd rocznika. hehe
[#5] Re: Nasza Klasa

@ZbyniuR, post #4

Nierealne, prędzej ze szkoły średniej. Zdarzało mi się bywać na takich zjazdach, ale zorganizowanych przez szkołę, przez społecznościówkę skrzyknąć się raczej mało prawdopodobne. A im człowiek jest starszy, tym bardziej się nie chce. Niektórych koleżanek to człowiek nie poznaje ;]
[#6] Re: Nasza Klasa

@adam_mierzwa, post #5

No dzięki NK teraz po latach ucieszyłem sie że mnie co niektóre nie chciały. Dzięki temu ominęło mnie życie z czarownicą. ;)
[#7] Re: Nasza Klasa

@adam_mierzwa, post #5

Mi się udało być na imprezie organizowanej przez osoby z mojej klasy. Organizacja zaczęła się od tego że ja próbowałem organizować, ale jakoś pomimo wstępnego zatwierdzenia osób, ostatecznie nie doszło do spotkania, bo nie było chętnych.
A to był czas świetności platformy, chwilę później koleżanka podjęła rękawicę i się udało. A potem portal umarł, wraz ze wzrostem popularności.
Pamiętacie inne tego typu polskie platformy społecznościowe. Grono.net?
[#8] Re: Nasza Klasa

@QkiZ, post #7

Gdy przed nastu laty czytałem o tym czym jest Grono to podobała mi sie idea, ale tam można wejść tylko przez zaproszenie a nie znałem nikogo kto by tam należał. :(
[#9] Re: Nasza Klasa

@QkiZ, post #7

A potem portal umarł, wraz ze wzrostem popularności.

Miało być "wzrostem popularności FB".
Jak się okazuje było więcej takich portali jak Grono i co ciekawe były one popularne w zależności od regionu kraju. U mnie na Lubelszczyźnie Grono było akurat popularne i nie było problemu z dostaniem zaproszenia. Był to ciekawy portal społecznościowy, z podziałem na Grona w zależności zainteresowań. Co jakby dzisiejszy Reddit.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem