[#1] Praca programisty na miesiąc lub dwa?
Wśród Was mogą być zawodowi programiści, czy wręczy dyrektorzy firm, kierownicy projektów itp.
Ciekawi mnie czy w programowaniu(zwłaszcza np. gier co mnie bardziej interesuje) pojawiają się oferty "dorywcze" - np. na miesiąc czy dwa z pensją nie mniejszą niż pensja minimalna w kantonie Genewa w Szwajcarii (ok. 23 franki na godzinę rzekomo, coś około 94,83 złotego). Nawet w różnych krajach, zwłaszcza te z możliwością pracy zdalnej. Czy bardziej to jest na zasadzie, że owszem pensja jest zbliżona, ale firmy nie chcą pracownika na miesiąc/dwa, więc lepiej przepracować np. roczny kontrakt i odłożyć pieniądze na kilka lat życia w Polsce?
[#2] Re: Praca programisty na miesiąc lub dwa?

@pgru2, post #1

Jeśli chodzi o kontraktorów to do wszystkich firm w których pracowałem i rekrutowałem przez ostatnie 5 lat (Wielka Brytania) oczekiwaliśmy, że nowa osoba dołączy na nie mniej niż 6 miesięcy. Zwykle kontraktorzy zostawali z nami na dłużej (czasem nawet 2 lata). Tylko raz zdarzyło się że zaoferowaliśmy kontrakt 3-miesięczny, ale było to bardzo specyficzne i konkretne zadanie, które kontraktor i tak zrobił szybciej i zakończyliśmy kontrakt wcześniej. Aby dać Ci pogląd - pracowałem w 3 różnych firmach i zrobiłem grubo ponad 100 interviews, zatrudniłem ok 15 kontraktorów. Obserwuję również rynek na bieżąco i mam sporo znajomych kontraktorów.

W dużych firmach przy skomplikowanych systemach samo wdrożenie potrafi trwać miesiąc lub dwa. Z tego co czytam być może lepiej będzie gdybyś zerknął na serwisy ze zleceniami dla freelancerów? Tam często trafiają się konkretne mniejsze rzeczy które można wykonać w 1-2 miesiącach pracy. A przynajmniej trafiały się... ja już przestałem już śledzić ten rynek.
[#3] Re: Praca programisty na miesiąc lub dwa?

@Lorak, post #2

Dziękuję za rzeczową i merytoryczną odpowiedź.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem