[#1] [PC] - Pendrive i partycje
Mam w pracy pendrive o pojemnosci 32GB (w sumie nie jedyny).
Mam tez komputery przemyslowe pracujace jeszcze na W95. Wymiana danych w tych komputerach,
tak aby nie trzeba bylo wcyciagac z nich twardych dyskow odbywa sie za pomoca stacji dyskow.
Jednak idac z biegiem czasu i brakiem dostepu do dyskietek, zamontowano w nich cos w rodzaju Goteka.
Wiec wymiana informacji moze przebiegac za pomoca pindrive. Jednak z tym jest maly problem.
Otoz owy interfejs aby mozliwa byla wymiana danych wymaga aby pendrive byl sformatowany na 1.44MB.
Takich mikropartycji moze byc oczywiecie wiecej. Jednak i tak szkoda pozostalej niewykozystanej pojemnosci
tego pendrive.
Dlatego mam pytanie: czy da sie jakims programem lub odrazu z poziomu Windowsa lub jakiego kolwiek
innego systemu tak sformatowac tego pendrive zeby byla na niej partycja o pojemnosci 1,44MB oraz druga
z pozostalej pojemnosci?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 17:38:26 przez Phibrizzo
[#2] Re: [PC] - Pendrive i partycje

@Phibrizzo, post #1

Flashfloppy i HXC umożliwia obsługa taka obsługę.
Niedawno to dodali.
[#3] Re: [PC] - Pendrive i partycje

@Norbert, post #2

Acronis Disk Director
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem