[#1] Najmocniejsza A500 przed rokiem 1995.
Pamiętam że przed laty panowało przekonanie że do A500 nie warto wkładać nic więcej niż 1MB i ewentualnie drugą stację by mniej wachlować.
Choć znałem jednego z 2.5MB, oraz innego ze CD w A570, i obaj twierdzili że nie znają innych którzy by coś takiego mieli.
A w reklamach to chyba najmocniejsze turbo do A500 to była 030 z 40MHz, razem z twardym w tej samej obudowie, doczepianej z lewej strony. Choć może źle pamiętam.

Zastanawiam się kto z forumowiczów miał wtedy (przed 1995) najmocniejszą A500, lub inną z tych Amig które w standardzie miały 7MHz? Albo chociaż znał kogoś z takową. I jeśli to nie tajemnica to, do czego jej używał?

A może ktoś kojarzy które nr czasopism z tamtych czasów musiałbym przejrzeć by o tym poczytać.
[#2] Re: Najmocniejsza A500 przed rokiem 1995.

@ZbyniuR, post #1

Pamiętam że przed laty panowało przekonanie że do A500 nie warto wkładać nic więcej niż 1MB i ewentualnie drugą stację by mniej wachlować.


To u graczy ;D

Pierwsza A500 jaką widziałem miała 2MB fast dodane z lewej strony. Kolega miał RAD: z systemem by nie żonglować co chwilę.

Rozszerzeń montowanych z lewej strony było sporo. Rozszerzenia pamięci, kontrolery SCSI, kontrolery PATA (IDE), A570 CD, dopałki (zwykle z ram i scsi).
[#3] Re: Najmocniejsza A500 przed rokiem 1995.

@ZbyniuR, post #1

Trochę przekornie, ale "najmocniejszą A500" była jakby nie patrzeć A2000. Wiele późniejszych rozszerzeń do A500(moim zdaniem) to próba dodania tego co miała A2000 - bridgeboardy, turbo, inne karty. W zasadzie to chyba nawet było coś w rodzaju wsadzenia jej płyty głównej do obudowy desktop(https://www.checkmate1500plus.com/) już w późnych latach 80 XX wieku.

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 12:42:26 przez pgru2
[#4] Re: Najmocniejsza A500 przed rokiem 1995.

@pgru2, post #3

Okey było to było tamto, ale kto miał?
[#5] Re: Najmocniejsza A500 przed rokiem 1995.

@ZbyniuR, post #4

Mój przyszły szwagier kupił sobie w 1995 Elsatowski kontroler HDD z 8 MB fastu.
[#6] Re: Najmocniejsza A500 przed rokiem 1995.

@wali7, post #5

Ooo to już coś. Choć jak rozumiem MHz-ty sie nie zmieniły. A dużo tego twardego było?
[#7] Re: Najmocniejsza A500 przed rokiem 1995.

@ZbyniuR, post #6

Ty pracujesz na nocki gdzieś ,i masz internet ? szeroki uśmiech
[#8] Re: Najmocniejsza A500 przed rokiem 1995.

@Hubez, post #7

Jestem testerem łóżek we fabryce mebli. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem