[#1] MSX - z zupełnie innej beczki
Nie wiedziałem gdzie wstawić pytanie o MSX - nie Amiga, ale jednak elektronika... stąd tu.
Czy ktoś składał klon komputera MSX2 Omega? Kupiłem PCB i unikalne części, została mi drobnica i pomniejsze scalaki.... niedługo zabieram się za lutowanie.
Jeśli nikt nie składał Omegi, to może przynajmniej ktoś ma jakieś pojęcie o MSX2, lub MSX?
[#2] Re: MSX - z zupełnie innej beczki

@wali7, post #1

Napewno wiecej znajdziesz w google niz na ppa
[#3] Re: MSX - z zupełnie innej beczki

@wali7, post #1

Wiele osób bawiło się w msx/msx2 na speccy.pl Tam pytaj. Jest nawet wątek link

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 06:09:11 przez misiek2
[#4] Re: MSX - z zupełnie innej beczki

@misiek2, post #3

Swego czasu bawiłem się moim msx+, ale jakoś nigdy nie czaiłem tego hype’u na tę platformę.
Btw, fajnie jakby w ppa był dział inne plaftofrmy.
[#5] Re: MSX - z zupełnie innej beczki

@wali7, post #1

Na speccy.pl mają cały dział forum o MSXach i cuda z nimi robią.
https://www.speccy.pl/forum/index.php?board=36.0
[#6] Re: MSX - z zupełnie innej beczki

@wali7, post #1

Ja składałem (robiłem też do Omegi obudowy z pleksi), miałem też kilka MSXów. Fajne maszynki. Chyba najlepsze (pod względem możliwości) ośmiobitowce, niestety niedoceniane w PL.

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 07:42:28 przez Drakon
1
[#7] Re: MSX - z zupełnie innej beczki

@Drakon, post #6

Ja złożyłem Omegę , jednak mam problem z odpaleniem .
MSX2
wywaliłem się na teście 76h gdzie powinien mi się zhaltować procek.
[#8] Re: MSX - z zupełnie innej beczki

@Drakon, post #6

Niedocenianie gdyż pomimo za najlepszym sprzętem nie idzie najlepsze oprogramowanie.
[#9] Re: MSX - z zupełnie innej beczki

@michal_zukowski, post #8

Tzn. baza programów użytkowych i gier na MSXa jest przebogata.
Oczywiście nie jest porównywalna z ZX czy C64, ale jednak jest tam masa perełek.
[#10] Re: MSX - z zupełnie innej beczki

@Drakon, post #9

Dobra pany , moja Omega , żyje zrobiłem kolejne testy nie przejmując sie pierwszym i mam obraz zgłasza mi się C-BIOS.
Jak uruchomię do końca to wezmę może na Krakowskie Retrospekcje
[#11] Re: MSX - z zupełnie innej beczki

@wali7, post #1

Złożyłem i działa szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem