[#1] Jeśli uważasz(albo kto inny), że Twoje hobby zajmuje za dużo miejsca...
To obejrzyj to: https://youtu.be/wgkwBsCj_Us. Zwłaszcza jak będą twierdzić, że Twoje komputery są przestarzałe i zużywają dużo prądu
[#2] Re: Jeśli uważasz(albo kto inny), że Twoje hobby zajmuje za dużo miejsca...

@pgru2, post #1

Nie jestem pewien czy parę takich filmików wystarczy by domownicy stali sie bardziej wyrozumiali. Ale znam przypadki gdy ktoś komu wypominano że czas i kasę przeznacza na stare graty, wtrącił sie gadką w stylu, jak mi zabronisz to zacznę pić i przesiadywać w knajpie, bo nic innego równie dużej frajdy mi nie sprawia. No chyba że poszukam sobie nowych znajomych np Harlejowców i będę jeździł na zloty i pucował moją hałaśliwą bestię. Dobrze jeśli już sie miało taką przeszłość to wtedy łatwiej jej sobie wyobrazić o czym mówi. Najważniejsze to mówić to z tak śmiertelnie poważną miną aby wiedziała że w kwestii hobby może być gorzej. ;)

A propo takich zadymiarzy to jak była 60ta rocznica królowania Elżbiety to w parku 1km ode mnie, był zlot fanów starych lokomotyw, traktorów i wozów strażackich, nawet takich pamiętających pierwszą wojnę. To sie napatrzyłem. Jakbym poszperał to mam gdzieś fotki.



Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 21:56:46 przez ZbyniuR
[#3] Re: Jeśli uważasz(albo kto inny), że Twoje hobby zajmuje za dużo miejsca...

@ZbyniuR, post #2

Jakby Ci się nie spieszyło i wrzuciłbyś te zdjęcia gdzieś do pobrania/obejrzenia a nie przeoczyłbym to chętnie zobaczę.

Ale tak - mniej więcej o to mi chodziło też o czym napisałeś. Przecież przewińmy historię kilkadziesiąt lat do tyłu - głównymi zainteresowaniami większej chyba części społeczeństwa było spożycie alko. w dużych ilościach. Teraz ludzie mają znacznie więcej pasji, co widać choćby po większej chyba ilości sklepów dla pasjonatów...
[#4] Re: Jeśli uważasz(albo kto inny), że Twoje hobby zajmuje za dużo miejsca...

@pgru2, post #3

Ja to widzę inaczej. Wychowałem się w Toruniu i pamiętam że jako dzieciak odwiedzałem sklepy dla filatelistów i numizmatyków, bo ładne rzeczy mieli. A w składnicy harcerskiej, były wystawy dioram od modelarzy i mnóstwo narzędzi, materiałów i części z elektroniką dla chętnych aby budować modele domków i pojazdów dowolnego typu i skali, także tych zdalnie sterowanych. A dla mniej zręcznych gotowce do wycięcia, sklejania i pomalowania. W klubach osiedlowych były sekcje szachowe, żeglarskie, kolarskie, karate, pingpong, itp. Nawet jak w sklepach brakowało żarcia i sprzętów AGD to książek i czasopism dla hobbystów dowolnego typu nie brakowało. Chciałeś uprawiać egzotyczne kwiatki czy zbierać minerały czy cokolwiek innego to były na to sposoby. A Adam Słodowy zachęcał w TV by sie ludziom chciało. Choć w mniejszych miejscowościach dostęp do niektórych rzeczy pewnie wymagał większej fatygi.
Przemiany ustrojowe wprawdzie zakłóciły działalność takich klubów finansowo i organizacyjnie, ale im coś było popularniejsze tym szybciej pojawiło sie na nowo. Nigdy nie miałem poczucia że alkohol był jedyną dostępną rozrywką. Zresztą obserwując sąsiadów widzę że mimo łatwego dostępu do zakupów online i całej masy dupereli potrzebnych do uprawiania dowolnego hobby, to hobby alkoholowe też ma sie dobrze. Dlatego widzę więcej podobieństw niż różnic między starymi i nowymi czasami. Choć dziś jest pewnie więcej gotowców do zbierania niż zrób to sam. :)

Ech to jedyne forum na jakie zaglądam w którym nie można wklejać obrazków prosto z twardziela.
[#5] Re: Jeśli uważasz(albo kto inny), że Twoje hobby zajmuje za dużo miejsca...

@ZbyniuR, post #4

Ech to jedyne forum na jakie zaglądam w którym nie można wklejać obrazków prosto z twardziela.


1.




2.




3.




4.




5.




6.




7.



Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 08:40:49 przez snajper
1
[#6] Re: Jeśli uważasz(albo kto inny), że Twoje hobby zajmuje za dużo miejsca...

@snajper, post #5

Czemu to sie nie nazywa normalnie, np Wklej/Dodaj obrazek tylko pada jakieś dziwne słowo które brzmi jak nazwa portalu na którym sie trzeba logować i wrzucać tam obrazki by potem tu udostępnić. Ale dzięki za wyjaśnienie. :)








Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 21:19:40 przez ZbyniuR
1
[#7] Re: Jeśli uważasz(albo kto inny), że Twoje hobby zajmuje za dużo miejsca...

@ZbyniuR, post #6

Dziękuję, ciekawie wyglądają.
[#8] Re: Jeśli uważasz(albo kto inny), że Twoje hobby zajmuje za dużo miejsca...

@ZbyniuR, post #6

Czemu to sie nie nazywa normalnie, np Wklej/Dodaj obrazek tylko pada jakieś dziwne słowo które brzmi jak nazwa portalu na którym sie trzeba logować i wrzucać tam obrazki by potem tu udostępni


pewnie temu pada dziwne słowo, że obrazki są hostowane na imgurze. :) PPA korzysta z imgur API Fajna rzecz, zrobię se takie na swoim gimblogu. siedzi, pije i chrupki Wczoraj zacząłem już hakować temata i jestem po etapie eksczejndżania pina na token Postmanem. H**owe to wszystko, bo trzeba dużo czytać. A na końcu pewnie i tak okaże się, że coś sp*erdoliłem po drodze, albo że popsułem internety. Sprawy nie ułatwia nieprecyzyjna dokumentacja - np. kawałek czasu szamotałem się z jednym gufnem przy próbie zrobienia requesta, bo w manualu imgura stoi napisane "Parameters", a że te parametersy trzeba wklepać nie w zakładce PARAMS, tylko BODY, to człowiek dowiaduje się po paru godzinach dopiero ze stackoverflow. x|

P.S. do wrzucania obrazków na imgur nie trzeba tam zakładać konta :)

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 17:15:41 przez snajper
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem