[#1] Nintendo i Philips 8833 mkII
Czy ktoś się orientuje czemu obraz z NESa na monitorku Philips 8833 mk2 jest czarnobiały?
[#2] Re: Nintendo i Philips 8833 mkII

@Bociek78, post #1

A sygnał nie jest NTSC ?
[#3] Re: Nintendo i Philips 8833 mkII

@Norbert, post #2

Chodzi o nintendo? Nie mam pojęcia. Kuzyn przysłał mi go dawno temu z Kanady.
Jeśli to NTSC to jak ten problem można rozwiązać?
[wyróżniony] [#4] Re: Nintendo i Philips 8833 mkII

@Bociek78, post #3

Niech ci jeszcze przyśle TV. Albo kup sobie Europejską konsolę. ;)

A tak serio to jakie tam jest wyjście, tylko composit czy może jeszcze coś?

Ja przed laty przerabiałem swoją PSX tak żeby gry NTSC wyświetlała na TV przez composit w kolorze. Przez RGB niezależnie od systemu zawsze jest kolor. Ale w composit to TV dostępne na europejskim rynku potrafią wyświetlać kolor albo w PAL albo w amerykańskiej wersji NTSC, tyle że PSX zarówno japońskie jak i amerykańskie gry wyświetla w NTSC japońskim, więc kupiłem fixa do zamontowania w środku, czyli przeciąć jedną żyłkę i przylutować 3 kabelki, i zaczęła wyświetlać NTSC amerykański, a z tym TV już sobie radził. :)

Może są takie fiksy do amerykańskiego NESa.
[#5] Re: Nintendo i Philips 8833 mkII

@ZbyniuR, post #4

Dzięki. Co dziwne kiedyś na sony trinitron działało w kolorze, nie pamiętam tylko czy podłączam kompozytem czy kablem antenowym
[#6] Re: Nintendo i Philips 8833 mkII

@Bociek78, post #5

A co w tym dziwnego?
8833 to nie Sony trinitron.
Widocznie TV obsługiwał PAL i NTSC i dlatego miałeś kolor
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem