[#1] Matki z dziecmi prosza o azyl



STRZELAC DO TYCH SMIERDZIELI !!! OK
1
[#2] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@selur, post #1

STRZELAC DO TYCH [----] !!!


Ale to nie my Polacy mordowaliśmy Żydów podczas IIWŚ. O nie. Przecież to Niemcy, Holendrzy i francuscy kolaboranci nieumiejący jeść nożem i widelcem ich mordowali. My nie. I to nie my Polacy podpaliliśmy stodołę w Jedwabnem. O nie! Nasi dzielni strażacy z jedwabieńskiego OSP wręcz ją próbowali gasić, ale Niemcy im w tym przeszkodzili. My Żydów tylko bezinteresownie ratowaliśmy i mocno dziś wierzymy, że gdyby nie nasza polska bezinteresowna pomoc to żaden by nie przeżył. A tu teraz nagle jacyś "historycy" nam udowadniają, że większość tych Żydów, która zdecydowała się na ucieczkę z "zamkniętych dzielnic żydowskich" i szukała pomocy u naszych dziadków i pradziadków na aryjskiej stronie - zginęła albo z naszej ręki albo z ręki niemieckiej po naszym donosie!



MSPANC
[#3] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@niebuszewo, post #2

Kolego czas najwyzszy do Lekarza ratowac Nogi i Rece bo Glowa juz tylko na zlom sie nadaje. Za duzo propagandy TVN OK OK


"'zginęła albo z naszej ręki"

z WASZEJ to moze zginela, bo z NASZEJ na pewno nie ! precz z KOMUNISTAMI !! ok, racja ok, racja ok, racja






Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 04:04:38 przez selur
1
[#4] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@niebuszewo, post #2

to tak tematycznie...




facet od asdfmovie trzyma poziom.
[#5] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@selur, post #3

Nie oglądam telewizji i nie posiadam w domu odbiornika od czasu wyłączenia nadawania analogowego, więc rada całkowicie chybiona Najgorzej zamknąć się w jednej bańce i się z jej wnętrza odgryzać, używając wyświechtanych argumentów.

edit: to oczywiście odpowiedź na post nr 3

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 11:25:29 przez niebuszewo
[#6] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@niebuszewo, post #2

A czy kolega wie o tym, że dużo Żydów nawet nie potrafiło mówić po polsku w tym czasie? Byli ortodoksami. Żyli w enklawach. Dogadaj się z nim! I jak takiego przemycić ulicą? Jak go ukryć? W Polsce była kula w głowę na miejscu dla tego kto pomagał i dla całej jego rodziny. We Francji za taki sam "występek" w najgorszym wypadku był obóz koncentracyjny dla pomagającego.
A co do Jedwabnego to są podzielone zdania...
A czy jak ktoś będzie na zewnątrz Twojego domu/podwórka będzie chciał przejść do sąsiada(który nie konicznie nawet chce takiego gościa) z łomem kamieniem i dzieckiem na ręku. Niszczył ogrodzenie, wybijał szyby w oknie, wybije Ci zęba to go przepuścisz? Podaj Swój adres a znajdą się pewno chętni aby przejść do Twojego sąsiada przez Twój dom/podwórko bo tak chcą.
Czy też przepuścisz dopiero jak ktoś grzecznie zadzwoni do domu/bramy i poprosi o przejście i wtedy jak będziesz chciał to mu pozwolisz przejść?
Myślenie nie boli.
1
[#7] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@Tomski, post #6

z łomem kamieniem i dzieckiem na ręku


Cieszę się, że jestem stary bo nie doczekam fali migrantów spowodowanej katastrofalnymi zmianami klimatu. Wtedy nie będzie potrzeba niczyjej "inspiracji" z Kremla. Sami tu do Europy przyjdą i przypłyną, gdy Afryka przestanie się nadawać do zamieszkania. Tyle że wtedy zamiast garstki krewkich "palestyńczyków" rzucających kamieniami (obserwując relacje w BBC i w CNN nie mogłem się oprzeć skojarzeniu ze scenami z granicy izraelsko-palestyńskiej) zdesperowanych będą MILIONY a Selurowi bardzo szybko zabraknie amunicji.
[#8] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@selur, post #1

Kolego Selur, wszystko ma swoje granice. Nawoływanie do zabijania/poważnego okaleczenia ludzi dlatego, że dali się wmontować w intrygę handlarzy ludźmi nie mieści się w żaden sposób w regulaminie portalu. Również mało zakamuflowane wrzutki polityczne i obrażanie dyskutantów. Może do Nowego Roku głowa Ci trochę ostygnie. Oby.
[#9] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@selur, post #3

Od nastu lat nie mam polskiej TV, więc zupełnie szczerze nie wiem czym sie różni retoryka TVN od TVP. Od kilku miesięcy nie mam także brytyjskiej gdzie mieszkam, a nawet jak miałem do unikałem wiadomości. O światowych kryzysach dowiadywałem się z kilkudniowym opóźnieniem albo od kolegów w pracy, albo z linków i komentarzy na YT lub FB, gdzie zaglądam. Ostatnio obejrzałem nieco materiałów na kanale Radio Białystok i muszę przyznać że nawet bez szukających sensacji komentarzy budzą niepokój. Setki ludzi po obu stronach i kamienie kontra armatki wodne, rozwalanie płotów kontra spraje do oczu, i alah akbar kontra wezwania do spokoju. Sankcje z UE na razie nic nie dają. A w komentarzach ludzie pytają czemu jeszcze nie użyto gumowych kul, bo na podobnych zadymkach z kibicami już by latały. Ponoć już w tym roku zaczną budować 5 metrowy płot z metalowych kątowników, i w pół roku skończą. A fani spisków już się zastanawiają jakie ustawy rządy chcą przepchnąć skoro zorganizowały takie odwracanie uwagi publicznej. Nie lubię Jareczka ale jak kilka miesięcy temu zwiększali siły graniczne, bo uznali że trzeba, aby w razie czego nasi dali radę, no bo przecież zanim NATO zareaguje, (o ile to zrobi), to już będzie po zapasach. I tu się z nim zgadzam. A że nie ma tego złego... może jeszcze wyjdzie z tego coś dobrego. Może wywalą Łukaszka, może Polska zyska uznanie. Czymam kciuki.
1
[#10] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@ZbyniuR, post #9

Owszem, wywalą Łukaszka. Tylko nie lokalni opozycjoniści, a raczej koledzy z Moskwy. A Federacja Rosyjska obejmie swą bratnią pomocą (tudzież czułą, lecz zaborczą miłością) kolejny kraj.
1
[#11] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@recedent, post #10

Nie kraj lecz "swoich obywateli zamieszkujących tereny Białorusi w celu ich ochrony" co już przynajmniej raz się zdarzyło w 17.09.1939.
[#12] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@ZbyniuR, post #9

Takie małe przypomnienie wycinka historii i niewielki "kij w mrowisko":
"
We Francji mieszka ponad milion osób pochodzenia polskiego, głównie w Nord-Pas-de-Calais w okolicach Lille, Lens i Valenciennes. Są to przede wszystkim potomkowie Polaków, którzy przyjechali pracować tu w kopalniach węgla. "

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polonia_we_Francji
[#13] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@pgru2, post #12

A w USA podobno prawie 10 milionów. Tylko co z tego wynika?
[#14] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@recedent, post #13

To, że mnie np. bawi jak Polacy, zwłaszcza część która pracowała na "zmywakach w UK"(itp.) uważają się za lepszych od imigr. z krajów Afr./isl. którzy w sumie przyjeżdżają do Europy zachodniej, rzadziej Polski robić w sumie to samo co Polacy... Praca nie hańbi, rozumiem, że ktoś tak zarabia na chleb, a przelicznik z zachodu pozwala nie pracować przez większą część roku w Polsce(co odkryli np. rodowici Brytyjczycy dłuższy czas temu pracując na zasadzie 2 tygodnie w UK pracy np. w londyńskim pubie, 2 tygodnie imprez w np. Krakowie i pubach). Polacy dla Francuzów czy Anglików też są "obcy kulturowo". W UK nie uznają papieża w Rzymie, a Francja niemalże w większości (nie licząc mniejszości) jest laicka.
[#15] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@pgru2, post #14

Ale co to ma do rzeczy?
Ci ludzie wyjechali do Francji Wielkiej Brytanii czy USA na nielegalu? Szturmowali granice? Atakowali służby porządkowe? Rozbijali koczowiska i domagali się, żeby ich wpuścić?

Jeśli ktoś z zagranicy chce przyjechać pracować w Polsce niech sprawdzi czego będzie potrzebował (może wizy? Może paszportu?) a potem ustawi się w kolejce na przejściu granicznym. Prawo jest jedno dla wszystkich. Kodeks karny artykuł 264 mówi:

§ 2.
Kto wbrew przepisom przekracza granicę Rzeczypospolitej Polskiej, używając przemocy, groźby, podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3.
Kto organizuje innym osobom przekraczanie wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
2
[#16] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@recedent, post #15

Tajemnicą poliszynela jest , że większość Polaków, zwłaszcza za PRLu którzy dostali się na tzw. "zachód" dostali się tam niezbyt legalnie(np. ucieczka z wycieczki), a po latach w ramach kolejnych abolicji zalegalizowali pobyt. Łatwo o tym zapomnieć w czasach, gdy do pracy we Francji, Luksemburgu czy Danii wystarczy nasz dowód osobisty.

W pewnym momencie to nawet doszło do współpracy między PRLem, a władzami kraj zachodnich. Np. Polacy którzy poryw. sam. dostawali wyroki zagranicą albo byli wręcz odsyłani do Polski.

Nie, prawo imigr. w Polsce "nie jest jedno dla wszystkich". Polska traktuje inaczej np. Ukraińców(a dla mnie nie są oni ani lepsi ani gorsi od isl.), czy Nepalczyków.
[#17] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@pgru2, post #16

większość Polaków, zwłaszcza za PRLu którzy dostali się na tzw. "zachód" dostali się tam niezbyt legalnie(np. ucieczka z wycieczki), a po latach w ramach kolejnych abolicji zalegalizowali pobyt


Z tego co wiem to nielegalni imigranci chcą się dostać do Niemiec. Kto im broni zamiast biletu na wycieczkę do Mińska kupić bilet na wycieczkę do Berlina i potem sobie z niej uciec?
Masz pretensje to państwa polskiego, że pilnuje granic i przestrzega żeby wszyscy, którzy chcą ją przekroczyć robili to zgodnie z prawem? Myślisz, że za komuny mogłeś sobie tak po prostu przejść przez granicę - dajmy na to - dzielącą Berlin na dwie strefy?

Polacy którzy poryw. sam.


Co to "poryw. sam."? Porywczy samotnicy? Porywacze samurajów?

Polska traktuje inaczej np. Ukraińców(a dla mnie nie są oni ani lepsi ani gorsi od isl.)


Kto to są "isl."? Islandczycy? Z tego co wiem to obywatele Islandii nie potrzebują paszportu ani wizy żeby wjechać do Polski (Islandia nie jest w UE, ale jest w strefie Schengen). Pod tym względem Ukraińcy faktycznie mają gorzej, bo potrzebują dodatkowo wizy i paszportu. No i obowiązuje ich dwutygodniowa kwarantanna po przyjeździe, jeśli nie są szczepieni.
[#18] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@pgru2, post #16

Eee no chyba nie było aż tak źle.
https://www.rp.pl/historia/art664031-lot-ku-wolnosci-jak-polacy-porywali-samoloty
Ale też nie było aż tak łatwo jak we filmie Bilet na Księżyc 2013.

A co do isl. to tymi ze stepów bym sie nie przejmował ale tymi z krajów pustynnych już tak, to jednak inna mentalność, zbyt wielu z nich nie widzi nic złego w przemocy, i wyraźnie inaczej traktują swoich i obcych.
[#19] Re: Matki z dziecmi prosza o azyl

@ZbyniuR, post #18

Kto to są "isl."? To jakiś karkołomny skrót od "imigranci?" Bo chyba nie od "muzułmanie"?

Odnośnie "twardości" ludzi pustyni - jest taki fajny cytat z "Diuny" Franka Herberta:

“And the price we paid was the price men have always paid for achieving a paradise in this life -we went soft, we lost our edge.”


Bardzo pasuje mi to do współczesnej "bogatej Północy".
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem