[#1] Oryginalna gra nie odpala na PS one
Kupiłem jakiś czas temu Biohazard 2 i 3. Oczywiście jak po nazwie wskazuje, to wersja japońska. Mam konsolę przerobioną, B2 odpala normalnie.
Natomiast na B3 pojawia się ekran powitalny, sprawdza region i wtedy po chwili zonk- czerwone przekreślone kółko- taki znak " zakaz postoju".
Próbowałem podłączyć różne pady i karty pamięci i nic, bo mogło to być spowodowane innymi rzeczami niż region.
Obstawiam jednak region, tylko dlaczego B2 odpala i można grać, a B3 strajkuje?
Dodam jeszcze, że płytki nie mają ani jednej ryski.
[#2] Re: Oryginalna gra nie odpala na PS one

@AD99, post #1

A nie jest tak że twój mod chip nie współpracuje poprawnie z Biohazard 3?
Jak masz modchipa to graj w piraty :), albo go wyłącz i graj w oryginały.
Twój wybór.
[#3] Re: Oryginalna gra nie odpala na PS one

@Norbert, post #2

albo go wyłącz i graj w oryginały

No właśnie chcę grać w oryginały, na piratach się wychowałem. Im starszy jestem, tym wolę kupić i zagrać na legalnym oprogramowaniuOK.
No jednak będzie trzeba kupić PSX'a japońskiego.
[#4] Re: Oryginalna gra nie odpala na PS one

@AD99, post #3

W BH3 pojawia się tylko logo Sony, czy drugie (Playstation) też? Ten drugi oznacza że konsola Cię puszcza, wszystkie stopy później oznaczają że gra sama w sobie ma detekcję modchipa.

Zabezpiecznie regionalne PS1 działa tak, że z obszaru obecnego tylko na tłoczonych płytach czytana jest informacja regionowa (Ameryka, Europa, Japonia). Modchip działa tak, że puszcza (lub zagłusza oryginalny) sygnał regionu, z tego co pamiętam po kolei każdy z możliwych. Nie przestaje on jednak tego robić po procesie bootowania i gra jest w stanie wykryć tego typu zachowanie. Późniejsze modchipy "stealth" już nie mają tego problemu - milkną po paru sekundach od startu konsoli.

Swoją drogą, dobry filmik o zabezpieczeniach PS1, nie pamiętam tylko czy tam jest o regionie:



Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 18:13:57 przez teh_KaiN
[#5] Re: Oryginalna gra nie odpala na PS one

@teh_KaiN, post #4

U mnie gra zatrzymuje się po drugim logo, czyli wykrywa modchipa
[#6] Re: Oryginalna gra nie odpala na PS one

@AD99, post #5

No, to potrzebujesz lepszy modchip albo japońską konsolę ;)
[#7] Re: Oryginalna gra nie odpala na PS one

@teh_KaiN, post #6

Sprawa rozwiązana, zamontowałem modchipa w szaraku 7502. Oryginalny Biohazard 3 ruszyłOK. Poczytałem trochę i dowiedziałem się, że PSone mają problem z funkcją stealth. Są jakieś chyba triki na arduino, ale nie zagłębiałem się w temat.
1
[#8] Re: Oryginalna gra nie odpala na PS one

@AD99, post #7

To chyba chodzi o to że normalnie gra sprawdza autentyczność płyty schodząc poniżej zerowej ścieżki (oki wiem ze tam jest jedna spiralna ścieżka), i wtedy laser trafia na dodatkową ścieżkę po której gdy śmiga to generuje sygnał świadczący o tym że płyta jest autentyczna. Albo na piracie na niego nie trafia. Jednak stare modchipy emitują go stale. I te późniejsze gry potrafią sprawdzić czy ten sygnał dociera nawet gdy laser nie zejdzie dość nisko, czym wykrywają że konsola jest przerobiona i wyłączają grę niezależnie od tego czy jest oryginalna czy nie. Ale nowsze modchipy emitują sygnał autentyczności tylko gdy laser zejdzie poniżej głównej ścieżki, a nie cały czas i przechodzą taki test. Piraty mogą mieć usunięte to sprawdzanie, przez co zadziałają nawet na starych chipach, ale oryginalne sie wyłożą. To tak mniej więcej moimi słowami. :)
Niedawno oglądałem filmik o historii tych modchipów.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem