[#1] Uruchomienie Procesora MC68302
Cześć wszystkim,

Nie jest to temat ściśle związany z amigą ale cpu motoroli jest Ogólnie szukam pomocy w uruchomieniu zabytkowego keyboardu, zapodałem taki temat - https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3879002&highlight= , ale postępów nie ma więc piszę tutaj, może ktoś ma większe doświadczenie z takimi cpu. Czy może mi ktoś wyjaśnić jakie minimalne warunki, sygnały, napięcia są niezbędne żeby ten model cpu wystartował? Bo w tej chwili pracuje tylko kwarc 16Mhz dopięty do tego procesora i nic poza tym, wszystkie linie adresowe/danych/reset są podciągnięte rezystorami do 5V i tyle jest po włączeniu, żadnej aktywności na liniach, epromy nie są czytane. Nie ważna na razie obsługa peryferyjnych układów, klawiatury, fdd, przycisków itp (ewentualnie żeby lcd zadziałał to by było widać efekt) ważne żeby cpu sam w sobie rozpoczął działanie. Jest co prawda w datasheet na stronie 351 "Minimal system configuration" ale gubię się w tym i już nie wiem jaki sygnał kiedy ma się pojawić.. Wszystkie sygnały wyszczególnione na stronie 352 są zapewnione, mają stan wysoki +5v poza sygnałem /HALT, ale może tak powinno być? w każdym razie na liniach danych/adresowych nie widać żadnej aktywności, nie wiem które linie powinienem badać. Zapewne ten cpu ma jakiś specjalny mikrokod zawarty w jego pamięci ROM który po podaniu zasilania powinien rozpocząć samoczynnie odpytywanie pamięci zewnętrznej EPROM, czy może jest inaczej?
[#2] Re: Uruchomienie Procesora MC68302

@HotIce, post #1

Sygnał HALT powinien być wysoki, ale jeśli jest niski, to albo elektronika go tak ustawia, albo sam procesor go wystawia, bo napotkał jakiś problem na szynie i wtedy się zatrzymuje.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2022 22:51:19 przez san_u
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem