[#1] Allegro nie na mój mózg już...
Heyka!

Czy ktoś jest w stanie mi tak po ludzku, prostymi słowami, wytłumaczyć, o co chodzi z tym Allegro i Allegro Lokalnie? Dlaczego nie mogę wystawić aukcji na zwykłym Allegro, tylko zawsze mnie przekierowuje na Lokalnie, chociaż aukcja jest niby widziana tu i tu?

Ratunku!!

Pozdrawiam.
[#2] Re: Allegro nie na mój mózg już...

@Daclaw, post #1

W dużym skrócie - allegro jest teraz głównie dla firm, dla zwykłych obywateli - allegrolokalnie. Porównaj sobie formularz wystawiania oferty na allegro z tym na allegrolokalnie to zrozumiesz ile się trzeba namęczyć aby coś wystawić na zwykłym allegro. Generalnie ujnia z grzybnią jak ja to mówię. Poza tym na allegrolokalnie aukcja może być automatycznie przedłużana gdy ktoś podbije cenę na bodajże minutę przed końcem, często jest tak, że czas dobiega do zera, Tobie wydaje się, że wygrałeś a tu dupa, ktoś w ostatnim momencie przebił i przedłużył aukcję, i tak może być wiele razy aż aukcja skończy się w zupełnie nieoczekiwanym momencie. No i z tego co pamiętam, aukcje wystawiane na allegrolokalnie nie są od razu widoczne na allegro. To allegrolokalnie jest w ogóle największe guano jakie mogło wymyślić allegro. A i jeszcze nie ma komentarzy do aukcji na allegro lokalnie. Do tego, bardzo często opinie z danej aukcji na temat danego produktu, allegro kopiuje do podobnych produktów w aukcjach innych wystawiających i cholera wie czy konkretny produkt sprzedawany przez konkretnego sprzedawcę jest dobry czy gówniany.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 11:29:29 przez Madman
[#3] Re: Allegro nie na mój mózg już...

@Madman, post #2

Czyli nie mogę wystawiać na zwykłym Allegro, bo mam za mały dorobek sprzedażowy, czy coś?
No to dobrze wiedzieć, bo obawiałem się, że coś mogę tracić.

Tylko po co to zostało tak zrobione?
Ogólnie, to działam na Allegro niemal od początku jego istnienia, ale teraz zrobił się z tego jakiś potwór nie do ogarnięcia.
[#4] Re: Allegro nie na mój mózg już...

@Madman, post #2

Warto też poinformować, że AllegroLokalnie jest strasznie niedopracowane, ma pełno bugów.
[#5] Re: Allegro nie na mój mózg już...

@Daclaw, post #3

Zniknęły też komentarze więc można śmiało wysyłać ziemniaki w paczkach.
Ja też tego nie ogarniam i jestem wkurzony, kiedyś ktoś mi zwlekał z zapłatą, w międzyczasie aukcja się wznowiła sama BEZ MOJEJ WIEDZY i ktoś inny ją wygrał też bez mojej wiedzy. Musiałem całość odkręcać. Całe szczęście że chodziło o 50zł ale nieźle mogłoby się to skończyć w innym przypadku.
Też jestem ponad 20 lat na Allegro i widziałem te zmiany na gorsze. Problem w tym, że alternatywy dla nich znikały jeszcze szybciej niż się pojawiały.
Mają monopol i wiedzą o tym.
[#6] Re: Allegro nie na mój mózg już...

@Daclaw, post #1

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o piniondze... tylko nie za bardzo wiem, na czym oni teraz wiecej zarabiaja.
Im mniej ludzie beda wystawiac, przez te wrecz idiotyczne zmiany, tym mniej zarobia w alledrogo ... ale moze ja sie nie znam na tym mechanizmie.
[#7] Re: Allegro nie na mój mózg już...

@Daclaw, post #3

Czyli nie mogę wystawiać na zwykłym Allegro, bo mam za mały dorobek sprzedażowy, czy coś?
Jak najbardziej możesz nadal wystawiać na normalnym Allegro i dorobek nie ma nic do tego.
'Magiczny' link
[#8] Re: Allegro nie na mój mózg już...

@AmiClassic, post #7

Chodzi o złożoność procesu zamieszczania produktu/towaru w aukcji, wystarczy wejść na allegro i spróbować zamieścić tam przedmiot na aukcji aby się przekonać jaka to paranoja teraz.
[#9] Re: Allegro nie na mój mózg już...

@Madman, post #8

Ja sprzedaję sporadycznie, ale jak wystawiłem tydzień temu kilka rzeczy to proces wygląda dla mnie tak jak rok czy dwa lata temu, więc nie za bardzo wiem w czym rzecz
[#10] Re: Allegro nie na mój mózg już...

@AmiClassic, post #9

Kilka rzeczy wystawiłeś? Gdzie? U mnie na koncie, gdy klikam konto i sprzedaż, mam tam opcję wystaw przedmiot, przekierowuje mnie na allegrolokalnie, w sekcji sprzedaż na allegro nawet nie mam takiego przycisku. Poniżej masz zrzut ekranu z konta allegro (nie allegrolokalnie)

allegro lokalnie ruszyło gdzieś w połowie 2019 roku więc nie dziwię się, że wszystko wygląda dla Ciebie tak samo...

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 19:40:11 przez Madman
[#11] Re: Allegro nie na mój mózg już...

@Madman, post #10

Nigdy nie wystawiłem nic na AL, a sprzedałem przez ostatnie lata sporo sprzętu retro.
Spróbuj wystawić cokolwiek (możesz to zaraz usunąć) przez link który wkleiłem i sprawdź czy aukcja pójdzie na AllegroLokalnie czy na Allegro.

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 20:49:21 przez AmiClassic
[#12] Re: Allegro nie na mój mózg już...

@AmiClassic, post #11

Już widzę, na pw, wysłałeś z innego konta.

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2022 11:54:32 przez Madman
[#13] Re: Allegro nie na mój mózg już...

@Madman, post #12

Nic Ci nie wysyłałem na PW i nie wiem nic o (moim?) innym koncie.

Chyba się nie rozumiemy. Link, który podałem nie jest dostępny z poziomu konta Allegro. Kiedy powstało AllegroLokalnie i pojawiły się problemy z z wystawianiem o jakich pisał Dacław, na forum Allegro jeden z użytkowników napisał, że nadal jest możliwość wystawiania na normalnym Allegro i wrzucił ten link. Od tego czasu używam tylko tego formularza i jak dotąd nie mam problemów z AL.

Chcesz to używaj, nie chcesz to nie używaj, to jest tylko możliwość obejścia problemów z AL.
[#14] Re: Allegro nie na mój mózg już...

@AmiClassic, post #13

Wybacz, faktycznie, jest link wyżej, nie zauważyłem, szukałem długiego adresu ;)

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2022 21:04:23 przez Madman
[#15] Re: Allegro nie na mój mózg już...

@Madman, post #14

Wybaczam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem