[#1] Adapter HDD IDE
Witam. Czy ktoś może polecić adapter dzięki któremu podłączę przez usb do peceta stare dyski twarde 3.5 i 2.5. Wybór na portalach jest przeogromny dlatego prośba o coś sprawdzonego.
Pozdrawiam
[#2] Re: Adapter HDD IDE

@Bociek78, post #1

ja mam coś takiego:



Media-Tech MT5100 USB to IDE/SATA, w sklepie z najbardziej wk*rwiającymi reklamami za stówkę, a na alergio za jeszcze mniej. Dość stare to, obsługuje 3,5 i 2,5 IDE i SATA (podłączałem sobie przez niego nawet CD-ROM SATA i drugi dysk SATA przez adapter). Pewnie głównym mankamentem będzie w tym przypadku prędkość, bo USB 3.0 to już zarosła pajęczynami technologia.

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 21:40:59 przez snajper
1
[#3] Re: Adapter HDD IDE

@snajper, post #2

Pewnie głównym mankamentem będzie w tym przypadku prędkość, bo USB 3.0 to już zarosła pajęczynami technologia.

To bardziej ograniczeniem prędkości jest IDE niż USB3.0
[#4] Re: Adapter HDD IDE

@Bociek78, post #1

Ja również mam typowy UNITEK, działa już z 10 lat:

https://cdn.x-kom.pl/i/setup/images/prod/big/product-new-big,,pr_2016_6_27_9_25_41_485.jpg

Pamiętaj aby w zestawie był zasilacz który zasili duże dyski 3.5. 2.5 są zasilane z IDE.
1
[#5] Re: Adapter HDD IDE

@Hubez, post #4

Dzięki za podpowiedzi . Wybrałem Mediatecha. Twardzieli do sprawdzenia mam całe pudło (w tym jeden amigowy) wiec zapowiada się ciekawie.
Pozdr.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem