[#1] Koniec IE
Wiem, że od kilku, albo nawet kilkunastu lat to był relikt, ale warto o nim wspomnieć:

https://next.gazeta.pl/next/7,151243,28583913,internet-explorer-zostal-juz-tylko-memem-microsoft-zakonczyl.html
[#2] Re: Koniec IE

@Hubez, post #1

Chciałbym mieć cokolwiek porównywalnego z tym reliktem na AmigaOS3 ;)
[#3] Re: Koniec IE

@Lorak, post #2

Tylko że ten relikt wymagał mocniejszych konfiguracji niż WB 3.0, a na NG mamy Wayfarera :D.
[#4] Re: Koniec IE

@Hubez, post #1

IE pamiętam jako zdalną przeglądarkę komputera z internetu. MS wymyślił aby ze stron internetowych pozwolić bezpośrednio odpalać kod X86... w Windowsie 98 gdzie security był na poziomie admin/admin Ba, tam to się dało kod wykonywalny zaszyć bezpośrednio w HTMLu. WebAssembly 1.0 normalnie ok, racja Potem to oczywiście zaowocowało tym że wystarczyło kilka godzin 'explorowania internetu' i miało się pełno syfu i wyskakujących okienek, nawet jeśli się po żadnych dziwnych stronach nie chodziło.

Po przejściu na Operę zero tego typu problemów. To była dobra przeglądarka. Uczcijmy minutą ciszy Operę.

A IE i koniec 'wsparcia'... LOL
[#5] Re: Koniec IE

@XoR, post #4

Jak to uczcijmy Operę? Czy jej też już nie wspierają?
To czemu mi sie po parę razy dziennie próbuje aktualizować?
[#6] Re: Koniec IE

@ZbyniuR, post #5

Moja córka lubiła Operę - do czasu kiedy przestała się jej uruchamiać na Win 10. Dziwnym trafem nie chce się uruchamiać również Chrome czy Brave. Natomiast zupełnym przypadkiem działa Edge. Hmm...
[#7] Re: Koniec IE

@recedent, post #6

samo z siebie nic nie przestaje się uruchamiać. Domyślam się, że kluczowym elementem w tej zagadce jest "moja córka". Lepiej weź ten komp pod lupę, zanim przestanie uruchamiać się też Edge i wiatraczek na CPU. Albo przestań tak bezrefleksyjnie klikać w linki do stron z ładnymi paniami w mejlach.

P.S. O zmarłych mówi się dobrze lub wcale. Bardzo nieelegancko to z Waszej strony, wieszać teraz psy na IE. Sukcesywnie wystawiacie świadectwo Amigowcom jako zaślepionym w swoim zacietrzewieniu.
a Opera jest badziewna, pamiętam początki - te reklamy na 1/4 ekranu, lol. Już wtedy zaczął uwypuklać się podział na użytkowników myślących i niemyślących - ci drudzy obstawali przy swoim, argumentując, że atutem Opery jest jej darmowość. Dzisiaj ich pokłosiem są rzesze internautów twierdzących, że darmowe są np. fejzboki.
Opera to taki linugz wśród przeglądarek - wszyscy wiedzą, co to i jakie to szybkie i bezpieczne, ale nikt nie używa.
1
[#8] Re: Koniec IE

@snajper, post #7

Ja używam. :)
Nie przypominam sobie by jakaś przeglądarka na PC nie była darmowa, no chyba że z czasów Netscape.
Mało to blokerów reklam do wszystkiego? Od pewnego czasu Opera ma nawet jeden wbudowany. Jeśli zdarzy mi sie ze dwie reklamy w roku w necie zobaczyć to sie zastanawiam co poszło nie tak. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem