[#1] zrzuta na "Moje Atari"
trwa i obejmuje dwa pierwsze numery.

[#2] Re: zrzuta na "Moje Atari"

@snajper, post #1

Co Pan, ja nie jestem rolnikiem...
1
[#3] Re: zrzuta na "Moje Atari"

@teh_KaiN, post #2

jak ktoś kiedyś słusznie zauważył - Amiga ma więcej wspólnego z Atari niż z Commodore, toteż w żyłach każdego amigowca płynie krew rolnika i zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.
[#4] Re: zrzuta na "Moje Atari"

@snajper, post #3

Amiga ma więcej wspólnego z Atari niż z Commodore


Tylko z "małymi" Atari. Od ST w górę to już raczej podobieństwo do Commodore jest uderzające.
1
[#5] Re: zrzuta na "Moje Atari"

@recedent, post #4

Należy pamiętać, że jednak Amiga to był wybór również osób, które kupiły wcześniej komputery Commodore, typu Commodore 64.

Ja np. miałem Commodore 64. Marek Pampuch z tego co mi wiadomo również zainteresował się Amigą po Commodore 64.

Nie bez znaczenia jest więc i ten związek.

Amiga też jest zupełnie inną konstrukcją niż małe Atari. Jakieś wspólne elementy genealogii w świecie komputerów znajdą się na różnych poziomach.
[#6] Re: zrzuta na "Moje Atari"

@Hexmage960, post #5

Należy pamiętać, że jednak Amiga to był wybór również osób, które kupiły wcześniej komputery Commodore, typu Commodore 64.

Ja wiem czy tak rzeczywiście było? Raczej byłbym skłonny powiedzieć, że wybór determinowała dostępność sprzętu w danej miejscowości. Jak mieszkałem w Rzeszowie to w 1991 nie widziałem nigdzie w sklepach Atari ST, głównie Amigi, nawet w najsłynniejszym rzeszowskim sklepie Dabi na Słowackiego gdzie ludzie namiętnie kopiowali gry za kasę, stały tylko Amigi ;) Później oczywiście gazety zaczęły publikować ogłoszenia różnych firm sprzedających komputery ale czy ludzie kupowali komputery wysyłkowo, nie wiem, płatności internetowych nie było przecież ;) Amstrady, Spectrumy, to się kupowało w Składnicach Harcerskich, Atari 8bit to w Peweksie a C64 w Baltonie bodajże.
[#7] Re: zrzuta na "Moje Atari"

@Madman, post #6

Oficjalnym dystrybutorem Commodore było JTT. Długo sie z tym reklamowali na tylnej okładce Bajtka.

I jestem ciekaw w którym mieście mieli Amstrady albo Spectrumy w Harcerskim?
Bo oficjalnie to tylko Timexy i Spectravideo sprzedawali.
[#8] Re: zrzuta na "Moje Atari"

@ZbyniuR, post #7

I jestem ciekaw w którym mieście mieli Amstrady albo Spectrumy w Harcerskim?
Bo oficjalnie to tylko Timexy i Spectravideo sprzedawali.

Zgadza się, moja pomyłka, wczoraj też mnie kolega z błędu wyprowadził, jeszcze dostałem zjebkę, że śmiałem pomylić timexy z zx spectrum a ja to po prostu traktuję jako rodzinę komputerów ZX
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem