[#1] ChatGPT prawdę Ci powie!
i sprawdza się doskonale jako weryfikator mądrości wyczytanych w internetach. OK



[#2] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@snajper, post #1

Śmiechu warty ten czat gpt.
1
[#3] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@amikoksu, post #2

A może ten czat GuPoTy wie coś o czym my nie wiemy? W końcu przecież nas przy tym nie było, a czat jest wszędzie. ;)

Ale skoro wie że tą postać grał człowiek a nie robot, to niech myśli że potrafimy przenikać kraty, a co tam niech czuje do nas respekt. ;)
1
[#4] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@ZorrO, post #3

Wyszukiwarki póki co wiedzą więcej od tego czatu gupoty, tylko trzeba sobie samemu wybrać. Chociaż i już google próbuje narzucać w wielu kwestiach swoją prawdę, cenzurując innych.
1
[#5] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@amikoksu, post #4

Wiedzą więcej? No nie wiem, moja wyszukiwarka myśli że jestem nieletni i nie pozwala mi wyłączyć filtrów.

Myślisz że Google działa słabo, spróbuj Binga. ;)
[#6] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@ZorrO, post #3

mi chatGPT swoim zachowaniem nasuwa na myśl wierszyk:
- Jasiu! Wrzuciłeś list do skrzynki? - itd.
wyrasta na taki ej-aj z charakterem. Trochę się obawiam, czy po latach, kiedy być może stanie się niezależnym bytem, nie zemści się za takie robienie sobie z niego jaj w wieku dziecięcym.
[#7] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@ZorrO, post #5

Na szybko sprawdziłem kilka "wrażliwych" fraz. Na pierwszej stronie wyszukiwań te same strony co pod google. W wolnej chwili zgłębię temat bardziej.
[#8] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@snajper, post #1

No wiesz, po pierwsze to ChatGPT opiera się na tym co pozbierał w internecie (a tam ludzie czasami głupoty piszą), i pytanie czy próbowałeś mu to wyjaśnić że jest w błędzie?
Po drugie tak z ciekawości, to była wersja 3.5, czy 4.0?

OK
[#9] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@karolb, post #8

3.5
to mógłby chociaż zaznaczyć: "nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem - ale parę osób tak napisało w internetach". :P

i pytanie czy próbowałeś mu to wyjaśnić że jest w błędzie?

nie próbowałem, bo mnie jeszcze usunie ze znajomych.

[#10] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@snajper, post #1

A "najlepsze", że tego typu rozwiązania jak chatgpt - sztuczna "inteligencja", zaczyna już być co dla niektórych autorytetem. Teraz tylko poczekać aż tam wprowadzą tzw. poprawność polityczną i inne ideologie (a może już to jest?) i ładnie będą indoktrynować.

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 14:37:47 przez amikoksu
[#11] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@snajper, post #1

Bard wcale nie lepszy. Gdy zapytałem się co wiadomo na temat choroby Richarda Stallmana to odparł że u RMS stwierdzono raka prostaty.
[#12] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@snajper, post #1

ChatGPT to nie jest źródło wiedzy. To nie ma zastąpić Google (przynajmniej do czasu ponownego podłączenia go do sieci). Nadzwyczajność tego rozwiązania widać przy tworzeniu czegoś, zadawaniu pytań, których nie ma w Google i które wymagają stworzenia czegoś. Gdy zapytasz o obsadę serialu "Czterej pancerni i pies" to odpowiedź nawet nie jest śmieszna, jest żałosne. A przecież Google poprawnie podaje to w pierwszym linku, dane są ogólnodostępne od ponad 60 lat i wie to każdy. Ale gdy zapytamy o napisanie scenariusza filmu o załodze czołgu w realiach II wojny światowej, damy mu sporo wytycznych, nakierujemy kolejnymi pytaniami to można się pozytywnie zaskoczyć.
Na tym polega niezwykłość tych rozwiązań - generowaniu odpowiedzi, których nigdzie nie ma, które są stworzone, oparte na jakichś wnioskach, czasem naprawdę głębokiej analizie.

Oczywiście nigdy nie można tych odpowiedzi przyjmować w całości bezkrytycznie. Ale jako pomoc to już dzisiaj jest całkiem niezłe.

Mnie zawsze zachwyca poprawność polszczyzny jaką posługuje się ChatGPT. Ze świeczką szukać tak poprawnej polszczyzny w internecie.
2
[#13] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@MDW, post #12

Sztuczna inteligencja dostała zadanie by stworzyć pogodny utwór w stylu lat 80ych o Commodore, Amstrad i Spectrum. Oto efekt:
https://app.suno.ai/song/80f34d81-8d90-4f80-9cd5-aba278d024b3
Za darmo można sobie zażyczyć kilku utworów.
1
[#14] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@ZorrO, post #13

Kurde- dobre to jes..
1
[#15] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@BULI, post #14

Podobno już od jakiegoś czasu większość utworów polecanych na Spotify to sztuczne twory, dzięki temu tantiemy nie muszą trafiać do twórców tekstu i muzyki tylko do twórców algorytmu wymyślającego tą muzykę. A ludzie sie nawet nie skapnęli że słuchają produktu z maszyny a nie natchnionego uzdolnionego człowieka.
Muza im sie podoba, droga nie jest, więc sa zadowoleni, a prawdziwym twórcom coraz trudniej będzie sie przebić i zarobić na tworzeniu muzyki.
Ciekawe za ile lat tak samo będzie z filmami.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024 19:59:05 przez ZorrO
1
[#16] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@ZorrO, post #13

Próbowałeś tego? Czy jest sens coś po polsku spróbować stworzyć?

Z tego co widzę to możliwość rejestracji tylko przez discord/google/microsoft, czyli pewnie ściąganie wszystkich danych osobowych na max...
[#17] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@karolb, post #16

Podobno można wydawać polecenia w innych językach oraz życzyć sobie śpiewu w innych niż angielski.
[#18] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@BULI, post #14

Kurde- dobre to jes..



LOL, poziom przeciętnego radiowego "hitu".
[#19] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@uroboric_tom, post #18

ułożona 30 listopada, wyszła całkiem sensownie. OK


a kolejne wyszły już bezsensownie. W sumie zabawa na 5 minut. cafe Już lepiej pogadać sobie z Teto na pierwszym z brzegu AI czacie https://www.talkie-ai.com/chat/110691459387545
[#20] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@snajper, post #19

tymczasem dla odmiany od minutowych popierdziawek możemy już zaprząc ej-aja do robienia Depeche Mode. I tu zaczyna się robić ciekawie.
paradoksalnie niebawem takie vocaloidy będą bardziej prawdziwe niż muzyka, którą ludzie są karmieni na co dzień. Bo one jednak są tylko narzędziem w rękach twórców. (Za wyjątkiem Teto. Teto nie jest narzędziem, tylko wielojęzyczną królową pokłony).

2
[#21] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@snajper, post #20

Jest gdzieś pokazane od kuchni jak to jest generowane i z czego korzysta?
[#22] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@amikoksu, post #21

nie szukałem
[#23] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@snajper, post #22

dla rozwiania niejasności odnośnie przynależności gatunkowej Teto postanowiłem pójść po radę do chatbota. A nuż coś coś będzie wiedział. 🧐
jak się okazało - chatbot nie tylko nie wie, dla usprawiedliwienia wykręcając się brakiem oficjalnych danych, ale wręcz plecie tzw. trzy po trzy w kwestiach elementarnych.

[#24] Re: ChatGPT prawdę Ci powie!

@snajper, post #23

Lepiej nie strasz i nie zadzieraj z AI, bo jutro Twój komputer, laptop, telewizor, lodówka albo domowa sieć wifi może przestać działać w niewyjaśnionych okolicznościach, a AI ma dobrą pamięć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem