[#1] Jan Niezbędny
taken digitizer mam ci ja w szpargałach. Pamięta czasy, że ho-ho, a może i bardziej.
kilka miesięcy temu (może jeszcze pod koniec ubiegłego roku), w ramach akcji uzdrawiania retrogratów, przytaszczyłem go sobie z ciemnych czeluści. Był brudny, umorusany i wogule, co widać na pierwszym, wykonanym podówczas zdjęciu.
następnie zabrałem go do wstępnego czyszczenia, czego efekty widać na drugiej z kolei fotografii, wykonanej dzisiaj... przed zastosowaniem Jana Niezbędnego. A właściwie już częściowo po, widząc, że Jan Niezbędny to hit sezonu i że skoczy mi oglądalność, jak zaprezentuję moje odkrycie.
na trzecim zdjęciu natomiast digitizer po kolejnych paru minutach, po wyczyszczeniu Janem Niezbędnym. Takim zupełnie bez niczego, tylko nawilżonym wodą. Normalnie czary z mleka. czarodziej
niestety Jan Niezbędny ma tendencję do zdzierania się (co jest zrozumiałe, bo gdyby nie miał, zapotrzebowanie na Janów Niezbędnych w pewnym momencie zanikłoby), tak że dobrze jest mieć ich kilku w szufladzie. Wrzuciłem se jednego do koszyka parę miesięcy temu podczas zakupów, z zamiarem testu, jak to wygląda w praktyce i czy rzeczywiście tak wszystko samo z siebie czyści, czy znowu wciskają ludziom bubla. Nie znalazłszy jednak wtedy pod ręką niczego, co mogłoby posłużyć za poligon dla Jana, schowałem go do szafki i tak przeleżał do dziś. Po drodze przysłużył się trochę przy czyszczeniu karoryfera. A dziś przypomniałem sobie o tym biednym digitizerze - i pyk! Jan Niezbędny rulez. siedzi, pije i chrupki Może przyda się komuś przy Amigach i innych takich.



Ostatnia aktualizacja: 28.09.2023 20:28:32 przez snajper
2
[#2] Re: Jan Niezbędny

@snajper, post #1

Napisz jeszcze, że chodzi ci o "magiczną gąbkę", bo tak większość pomyśli, że nawdychałeś się detergentów. 😂
[#3] Re: Jan Niezbędny

@majster, post #2

Pan jan gąbka.
[#4] Re: Jan Niezbędny

@majster, post #2

chodzi o magiczną gąbkę. I w zasadzie to nie był Jan, tylko Zosia. Wyglądają podobnie, więc po wyszukaniu w internetach Jan mnie zmylił.
a detergentów unikam, bo to zło.
[#5] Re: Jan Niezbędny

@snajper, post #4

Trzeba pamiętać, że działa ona na zasadzie bardzo drobnego papieru ściernego, więc do plastików proponuję w przypadkach beznadziejnych, gdzie ingerencja w wierzchnią warstwę już i tak nic nie pogorszy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem