[#1] Który adBlocker do YT na PC lepszy?
YouTube bez blokera reklam bywa strasznie upierdliwy. A ostatnio jakby skuteczniej przedziera sie z reklamami mimo blokerów, a ich zmiana na inny spowodowała komunikat że jak nie wyłączysz i tu lista akurat tych co ostatnio używałem (przypadek czy ma dostęp do listy łatek) to jeszcze tylko 3 filmy i zablokujemy ci możliwość oglądania filmów.
Chyba bym zwariował bez YT, wyłączyłem. Ale widzę w proponowanych łatkach do przeglądarki (Edge) bloker-antybloków, yyy eee...

Czyli że co, blokuje możliwość sprawdzania czy mamy zainstalowany bloker?
Używał już ktoś? Działa to czy nie bardzo, Co robić?
[#2] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@ZorrO, post #1

Adblocker ultimate. Pod operą jakoś jeszcze omija reklamy. No chyba, że trafiam na wideo bez reklam.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2023 07:03:00 przez amikoksu
1
[#3] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@ZorrO, post #1

Innosc ma swoje zalety. Napisze jak omijam reklamy na OWB pod MOSem.
Wchodzac na YT (wiadomo ze nie z glownej strony tylko z linka bezposredniego do filmu),
otwieram okno "Aktywnosc sieci". Gdy widze ze zaczal sie ladowc wlasciwy film (poczatkowe
reklamy trzeba przebolec), kopuje direct-link do pola adresu i Vłala.
Kazdy film choby trwal 2 godziny pojdzie bez reklam.

Moze pod PC tez daloby sie zrobic podobny trick.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2023 10:34:17 przez Phibrizzo
[#4] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@ZorrO, post #1

Najprościej to wykup Sobie PREMIUM i bez zbędnych zabaw masz kompletne zero reklam. Cena jest znośna, sam długo używałem Vanced i było to mega dobre rozwiązanie. No ale niestety skończyło się. Próbowałem różnych innych sposobów i w końcu wybrałem PREMIUM. Nie żałuję.
Możesz też sprawdzić wbudowany w przeglądarkę DuckDuckGO dla Windows odtwarzacz filmów dla YT.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2023 12:23:34 przez nostrum666
2
[#5] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@nostrum666, post #4

I płać kolejny abonament co miesiąc za kolejny serwis. Wystarczy zwykły adblocker (ja do FF używam uBlock Origin) tylko trzeba pamiętać o aktualizowaniu reguł i yt ci nie straszny... Ostatnio nie tylko zaczęli blokować tych co korzystają z adblockerów ale też tak z***bali sam yt, że nie tylko streamów na yt nie dało się oglądać ale i zwykłego video bo bufofowało w nieskończoność. Teraz jeszcze dziady ceny tego premium podnieśli.

@Phibrizzo, kolega pytał o rozwiązanie na PC a nie MOSa...

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2023 13:48:00 przez Madman
2
[#6] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@Madman, post #5

Sam używam uBlock i niestety nie daje (raczej nie dawał, bo już nie potrzebuje do tego swrwisu) rady YT i jego reklamom. Co do abonamentu to wypije 4 piwa mniej a reklam nie ma. Mnie osobiście wydaje się że ta kwota to nie majątek, tym bardziej w sytuacji gdy autor wątku wspominał że "chyba by zwariowal bez YT" to jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Ale kto co woli. Można walczyć z wiatrakami a YT tak czy inaczej przemyci treści reklamowe. Przerabiałem to i skończyłem z subskrypcją PREMIUM i jak już wspominałem, nie żałuję tej decyzji. Zero reklam i święty spokój.
1
[#7] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@Madman, post #5

ublock origin na firefoksie, żadnych reklam u mnie nie widać. Trzeba pamiętać, że chrome i pokrewne przeglądarki robią pod górkę adblockerom, więc może warto spróbować na lisku.

Jak nie zadziała, to są jeszcze rozwiązania pokroju pi-hole które filtrują ruch sieciowy w sieci lokalnej z zaciąganych reklam.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2023 14:38:16 przez teh_KaiN
[#8] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@ZorrO, post #1

Sprawdziłem teraz na firefoxie i nie mam żadnych reklam. Możliwe że ci od adblocka zaczęli działać w związku z chciwością i bezczelnością gugla. W FF mam adblock plus.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2023 14:44:18 przez amikoksu
1
[#9] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@ZorrO, post #1

U mnie co prawda Macbook a nie PC ale nie powinno to robić różnicy. Używam Safari i AdblockPlus, totalne zero reklam. Nawet początkowe reklamy się nie ładują, tylko film przez kika sekund się buforuje, po chwili klikam "pomiń reklamy" i to na tyle.
[#10] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@teh_KaiN, post #7

u mnie podobnie, ff z adblock plusem (+AdMuncher w trayu) i też tak czytam i się zastanawiam, chyba coś mnie ominęło, albo może im ZorrO bardzo podpadł, że tylko jego straszyli?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2023 15:08:28 przez snajper
[#11] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@nostrum666, post #6

A te 4 piwa to rozumiem że co miesiąc? Bo piwa nie piję, więc musiałbym z jedzenia rezygnować, a że już jestem na odchudzającej to zdechnę. ;)

Ciekawe czy jest ktoś kto płaci za jakiegoś blokera. Ciekawe czy są takie które wtedy jakoś lepiej działają. Z tym że mniej mi w tej chwili zależy by coś więcej blokowały a bardziej na tym by umiały siebie ukrywać. Czyli blokować blokady przed tymi co mają blokady. Wiecie o co mi chodzi.

Ten bloker wykrywania blokerów który próbowałem nie działa, ale może on tylko z jakimś konkretnym działa a nie dość czytelnie o tym powiadamia. Przeglądarka 2 inne proponuje. Jak sie w któryś dzień wkurzę to po kolei będę próbował aż znajdę albo wyjdę z siebie. (tzn na spacer by sie przewietrzyć, to uratuje lapka przed wyrzuceniem za okno) ;)

Rozbawił mnie jeden z blokerów który tuż po instalacji wywala wielką stronę z rodzajami płatności, przy czym wysokość zależy nie od stopnia usług tylko od stopnia zadowolenia, czyli takie prawie co łaska, prawie bo opcji wypróbuj za darmo nie ma. A najniższa wyższa od 4ech piw. No to zaraz klikam odinstaluj, a tu nowe okienko czemu rezygnujesz i litania opcji, klikam "bo nie zamierzam płacić za bloker", to wyświetla okienko że przecież nie trzeba płacić, wystarczy zamknąć tamtą zakładkę z płatnościami i już działa za darmo. :D Taaa tylko że zanim je wyświetlił to już na innej zakładce zainstalowałem inny bloker. Który zdawał sie działać jakoś tak jakby poniżej radaru, tzn nie znikały reklamy kompletnie ale błyskały tylko jednym kadrem z rzadka wymagając kliknięcia w pomiń reklamę która jest na pauzie już w 1ej sek a normalnie opcja pomiń wyświetliłaby sie najszybciej po kilku sek. Myślę sobie skoro taka jest cena tego by YT nie wykrywał że mam blokera to da sie z tym żyć. Ale po 2óch godz i iluś filmikach też ją wykrył, to myślę dobra wrócę do tego blokera co z opóźnieniem sie przyznał że działa też darmo, ale YT wykrywa go natychmiast (nawet na filmach bez reklam). I znowu odinstaluj, z litanii przyczyn wybieram "bo nie działa na YT". Jak to nie działa, może wyłączyłeś by na YT nie działała, - no jakby zgadł, ale nie wie że razem z reklamami praktycznie stronę blokuje. Będą musieli popracować nad tym pomijaniem a nie tylko nad fantazyjną stroną z płatnościami. Ale żeby nie było że on taki całkiem do bani to na dailymotion działa i nie daje sie wykryć, jak inne. Wygląda jak znak stopu z napisem ABP. Do czego to doszło, że do każdego serwisu trzeba będzie inny bloker mieć.

Ten poniżej radaru jak na razie najlepszy, od czasu do czasu trzeba go na chwilkę wyłączyć żeby YT sie nie burzył, a potem można włączyć. Mówię o AdBlock do Edge, w ikonce ma białą otwartą dłoń na czerwonym 8kącie, bo pewnie mają wersję dla innych przeglądarek także.

Chyba wypróbuję tego FireFoxa, jeśli YT na Edge mnie bardziej wkurzy, a trochę już czasu minęło odkąd ostatnio używałem FF.
1
[#12] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@ZorrO, post #1

Firefox + uBlock Origin = brak reklam na YT.
2
[#13] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@ZorrO, post #1

ublock na firefoxie i na chromowatych

U mnie informacja o "blokowaniu reklam" przedarła się na jednym z komputerów na którym w Firefoxie miałem dodatkowo zainstalowane rozszerzenie podmieniające user agenta

Po wywaleniu tego rozszerzenia komunikaty zniknęły.
2
[#14] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@ZorrO, post #1

to jeszcze tylko 3 filmy i zablokujemy ci możliwość oglądania filmów


Ja mam adblockplus pod FF i też miałem taki komunikat, zauważyłem że jeśli oglądam yt na wylogowanym koncie, to problem ten nie występuje.

@all:
Pytanko, czy inne blockery wymienione w wątku, dają radę na zalogowanym koncie yt (pod FF)?
[#15] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@karolb, post #14

Ja jestem na foksie, z zalogowanym kontem, zainstalowane ublock origin i privacy badger. Mam zero objawów anty-adblockerów na jutubie.
1
[#16] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@ZorrO, post #1

Ja używam już od dłuższego czasu Brave. Jest szybsza niż FF, nastawiona na prywatność i zgodna z dodatkami do Chrome. Adblocker jest w standardzie, podobnie jak TOR. Takie mam staty:

Zablokowane skrypty śledzące i reklamy: 3 053 805
Zaoszczędzony transfer danych: 70.98GB
Zaoszczędzony czas: 1.77dni

Reklam na YT zupełnie nie kojarzę. ¯\_(ツ)_/¯
1
[#17] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@teh_KaiN, post #15

Dzięki szeroki uśmiech
[#18] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@ZorrO, post #11

A te 4 piwa to rozumiem że co miesiąc? Bo piwa nie piję, więc musiałbym z jedzenia rezygnować, a że już jestem na odchudzającej to zdechnę. ;)
Ja to widzę trochę inaczej. Policz sobie ile czasu tracisz na zabawę w instalowanie, testowanie i aktualizowanie tych adblokerów i ile byś w tym czasie zarobił. I na ile miesięcy premium by to wystarczyło.

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2023 23:32:55 przez Krashan
[#19] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@Krashan, post #18

Twoja porada przypomina mi opowiastkę z Małego Księcia o tabletkach które oszczędzają czas bo nie chce sie po nich pić. :)
5
[#20] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@ZorrO, post #19

U mnie działa, ale jeżeli czyjś czas ma niską wartość, to faktycznie może lepiej dłubać w adblockach.
[#21] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@teh_KaiN, post #15

Wgrałem dziś do ff i opery ublock origin i privacy badger, bo już ablcock plus nie dawał rady (dziś zaczął sie komunikat pojawiać). I elegancko już nic nie wyskakuje.
[#22] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@amikoksu, post #21

adblock plus jest znany z tego, że robi dile z reklamodawcami odnośnie "akceptowalnych reklam". Nie polecam.
[#23] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@ZorrO, post #1

tematycznie:


bo nikt mi nie będzie nakładał restrykcji na filmiki z Teto! boks Handluj z tym, jutubie.
[#24] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@snajper, post #10

update: musiałem jednak wyłączyć adblocker, bo jutub zaczął wyświetlać te swoje odstraszacze. I teraz dopiero widzę, jakie megag*wno z tego jutuba. Puszczam sobie kiklugodzinny mix relaksacyjny, a tu nie miną dwa utworki i wyskakuje Karol Okrasa z 7 minutami o ziemniakach. wariat? Nie wróżę temu serwisowi nic dobrego, jeśli nie zmieni swojego podejścia do szanownych internautów.
sprawdzę blokery teh_KaiNa.
a ostatecznie zawsze mogę sobie użyć dedykowanej apki do jutuba, zamiast zapychać kolejne gigabajty w firefoxie. Nawet Haiku ma taką.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2023 22:03:41 przez snajper
[#25] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@snajper, post #24

no i d... Po paru dniach spokoju wywęszył mi origina i każe blokować. buuu! Ratunku. Nie mogę przecież pozwolić reklamom na przerywanie Kasane Teto! 😧

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2023 21:23:30 przez snajper
[#26] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@snajper, post #25

U mnie póki co nie ma reklam.
[#27] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@snajper, post #25

Z miesiąc sie tu nie odzywałem, a parę dni po ostatnim dłuższym poście zrezygnowałem z ABP, (już nawet nie pamiętam czym mi podpadł) i korzystam z uBlock Origin na Edge. Kojarzę że dwa razy przepuścił nienachalne promocje linków filmików z pionowymi ekranami których zwykle nie widuję a oglądam na lapku) widoczne pod playlistą, raz jakieś antywiry gdy oglądałem filmiki o historii komputerów i raz jakieś kanały muzyczne gdy mnie naszło na oglądanie teledysków. Żadnych samowłączających sie filmowych reklam, czyli całkiem spoko. :)

Ale wczoraj wieczorem znowu zobaczyłem ekran z komunikatem że blokery łamią umowę z YT zamiast filmu. Ale co dziwne w zakładce w której oglądałem playlistę od paru godzin mogłem włączyć wszystko bez problemów, tylko w innych zakładkach miałem ten komunikat na każdym filmie. Dziwne. Zastanawiałem sie co zrobię jak mi sie zawiesi przeglądarka i będę musiał tą działającą zakładkę zamknąć. A podejrzewam że te sporadyczne zwiechy do walka blokera z reklamami. Poszedłem spać. A dziś problem zniknął sam. No prawie, musiałem zrestartować przeglądarkę pewnie przez aktualizację nie chciała żadnej strony wyświetlić. Widać autor uBO został poinformowany i rozwiązał problem. :)
[#28] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@ZorrO, post #27

fakt, poprawili i działa.
[#29] Re: Który adBlocker do YT na PC lepszy?

@ZorrO, post #1

Jest pewien sposób na brak reklam. Przetestowany empirycznie. Zakładasz nowe konto np na kompie. I więcej go już nie używasz czy to na kompie czy telefonie. Używasz to konto TYLKO na telewizorze smart i reklam nie masz:). W ten sposób przeszło rok już to działa i jest zero reklam, czasami pojawi się prośba o wykupienie wersji płatnej.

Oczywiście ten sposób działa tylko w tym przypadku co powyżej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem