[#1] bohaterowie XXI wieku
nie że się chwalę czy coś, bo nie chcę wyjść na buca. A i czym tu się chwalić, samemu raptem poprawiając literki w gazetach dla wąskiego grona, dłubiąc player z Teto i hakując PPA... Zresztą wieczorem pochwaliłem się na fejzboku, to nawet nikt nie zalajkował, to ostatecznie schowałem post, żeby przynajmniej ludzie nie widzieli tego sromu...
Ale o co się rozchodzi. Otóż dnia wczorajszego odbyła się uroczystość powiązana m.in. z nadaniem sali gimnastycznej w szkole, która od zarania dziejów mianuje się top liceum w mieście, imienia mego ś.p. dziadunia. Gdyż dziadunio, poza wieloma zasługami w innych dziedzinach na przestrzeni swego żywota, był też uznanym nauczycielem wu-eufu i krzewicielem ducha sportu w narodzie. Parę lat temu ne jednym z filmików wspominał go mile sam prof. Bralczyk. To tak słowem wstępu.
no więc wczoraj zjechali się tłumnie bliscy, by uczcić jego pamięć swą obecnością.
Foty z uroczystości można sobie obejrzeć na fejzboku tutaj, jakby ktoś odczuwał potrzebę. Mnie na szczęście nie widać na nich, za to widać dużego mądrego brata z córą (tą, co się pcha do erłowizji i mieliście na nią zagłosować, a podejrzewam, że nie wszyscy to zrobiliście!). Ale ja oczywiście nie o tym miałem...

otóż dziś tak z ciekawości otwieram sobie artykuł na moim ulubionym portalu, pt. "Polak dokonał w Skyrimie czegoś niesamowitego! – W co jest grane?". I czytamy:

Gracz znajdujący się pod nickiem Pawelos4 dokonał w grze Skyrim czegoś absolutnie szalonego i niemożliwie trudnego. Przeszedł całą grę od deski do deski. I kiedy mówię "przeszedł", nie mam tu na myśli tylko głównej linii fabularnej, czy nawet questów pobocznych. Mam tutaj na myśli zrobienie w grze wszystkiego, co tylko się da i to zrobienie tego na 100%.

Pawelos wymaxował każdą umiejętność. Dobił do imponującego 1337 poziomu postaci. Zdobył w ten sposób 7 tys. zdrowia, 4360 pktów magii oraz 2300 pktów energii. Ma tak wykokszoną postać, że nawet upadek z wysokiej góry nie jest w stanie jej zabić.

Nie ma konkretnego buildu postaci, bo potrafi wszystko i to na 100%. Zdobył również każdy dodany przez twórców do gry przedmiot, przeczytał każdą notkę czy książkę, kupił każdy dom, każdy mebel... dosłownie wszystko.

Jako dowód dodał swój zapis gry wraz z opisem wszystkiego, co udało mu się dokonać. Sam twierdzi, że spędził mnóstwo godzin na samym researchu na forach i grupach, aby być pewnym, że zrobił absolutnie wszystko w tej grze i niczego nie przeoczył.

Jest to absolutnie szalone osiągnięcie, a zrobił to nasz rodak. W takich chwilach każdy gracz może być dumnym, że jest Polakiem.


he, he... I co - dziadunio się napocił, naharował - i może przez kilka najbliższych lat będzie go kojarzyć garstka uczniów. A tu siadasz przy kompie z zapasem pitcy, zakładasz słuchawki i pyk - sława na dwa i pół internetów. Ot, ironia losu.
[#2] Re: bohaterowie XXI wieku

@snajper, post #1

Niektórzy siadają na kiblu i dokonują dzieła tak wielkiego że klękajcie narody, ale jeśli nie umieścisz tego w necie to sławy nie będzie. Jeśli umieścisz to też nie wszyscy uwierzą w świecie montaży i fake newsów, albo trafisz na odbiorców którzy tego nie docenią. Robiąc coś niszowego na aplauz trudno liczyć.

Jakiś 2 miesiące temu świat obiegła wiadomość że 13 latek z Oklahomy doszedł do końca Tetrisa na NESie, w 38min dotarł do 157 levelu i gra się zawiesiła co sfilmował. Choć kto wie, może przez te 34 lata od powstania tej wersji nie on pierwszy dotarł tak daleko, ale wtedy sprawy tak nie nagłośniono. Wątpię aby dostał za to coś cennego prócz paru tygodni sławy.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2024 15:58:51 przez ZorrO
[#3] Re: bohaterowie XXI wieku

@ZorrO, post #2

Choć kto wie, może przez te 34 lata od powstania tej wersji nie on pierwszy dotarł tak daleko, ale wtedy sprawy tak nie nagłośniono.


też na to zwróciłem uwagę. Nie pamiętam, co wtedy na to mi odpowiedziano, jednak z grubsza - zdaje się, że coś tam pozwalało wywnioskować, iż był to jedyny taki przypadek w historii. Ja tam nie siedzę w grach, to nie wiem.
[#4] Re: bohaterowie XXI wieku

@ZorrO, post #2

W księdze Rekordów Guinnessa bohaterów wszelakij treści bez liku jest.
[#5] Re: bohaterowie XXI wieku

@ZorrO, post #2

Sprawe naglosniono tylko dlatego ze przy tak wysokich levelach prawdopodobienstwo zawieszenia sie gry rosnie.
Jest to spowodowane bledem (niedopatrzeniem) w kodzie.
Na pewno ktos doszedl wyzej tyle ze skonczyl naturalnym game overem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem