[#1] Próba wyłudzenia
Zadzwonił do mnie koleś. Przedstawił się jako pracownik banku PKO BP i powiedział, że ktoś próbował wziąć na mnie kredyt na 10K. Nie chciał żadnych danych ani nic. Jako, ze w BP mam konto ale z niego nie korzystam nieopatrznie wyrwało mi się, w jakim banku mam. Gość coś tam popitolił i kazał się zgłosić do placówki banku jutro. Zadzwoniłem na infolinię banku, pani powiedziała, że nikt na mnie kredytu nie chciał wziąć i że podany nr nie jest ich. Za chwilę tel z innego nr i gość przedstawia się jako pracownik banku w którym mam konto. Mówię, że dzwoniłem już do BP i gość w trakcie rozmowy się rozłączył. Mówią z akcentem naszych najlepszych przyjaciół ze wschodu, a nr z których dzwonili to: 507848467 i 507600832. A najlepsze, że podawali swoje nazwiska całkowicie polskie.
Tak wpisuję dla ostrzeżenia.
3
[#2] Re: Próba wyłudzenia

@Dziubek, post #1

Ja otrzymałem kolejny raz takiego sms'a:



Szkoda mi ludzi którzy w to klikają. Dla przypomnienia pegasus działa w ten sposób, że wystarczy otrzymać wiadomość i nawet nie trzeba klikać w link.
[#3] Re: Próba wyłudzenia

@Dziubek, post #1

Ja takie rzeczy podsyłam do Niebezpiecznika i Zaufanej Trzeciej Strony, przynajmniej oni nagłaśniają takie sprawy i ostrzegają innych, warto też zgłosić takie próby oszustwa do banku. A co do kredytu to zawsze można sprawdzić w BIK czy ktoś próbował na ciebie kredyt wziąć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem