[#31] Re: Olsztyn, spotkanie milosnikow starych komputerow

@Koyot1222, post #1

Hejka wszystkim usmiech

Wczoraj w poznych godzinach wieczornych... znow odbylo sie olsztynskie spotkanie milosnikow starych komputerow.
Frekwencja znow nie dopisala, na spotkaniu pokazaly sie znow tylko 2 osoby, wliczajac w to mnie. Na razie nastepne spotkanie zostanie zawieszone, do czasu okreslenia bardziej dogodnego miejsca i pory spotkan.

Porzadek spotkania, 2011 02 01 (02) godz 20:00
1. Kto, gdzie, co i jak?
SPECT- Olsztyn, Amiga 1200, Amiga 500,
zamilowania: Protracker, muzyka, dzwiek
Koyot- Olsztyn, Amiga 1200, Amiga Cd32
zamilowania: Ppaint, pixel, Amos

2. Czym sie zajmujemy? Co mozemy zrobic?
Znow temat podryfowal w kierunku tworzenia nowej produkcji. Zagadnienia dotyczyly glownie przewidywania mozliwych pulapek ktorych nie uniknely wczesniejsze produkcje.
Przy okazji na stole rozsypane bylo kilkanascie numerow "Magazynu Amiga", spokojnie saczac napoje, wertowalismy kartki w poszukiwaniu scenowych artkow, graficzek, ciekawych opisow przy okazji wspominajac stare czasy.

3. Omowienie zagadnienia Kalendarza pixelkowego na rok 2012
Udało mi sie nawiazac kontakt z osoba legitymujaca sie nickiem Akira znanego min z licznych barwnych opisow portalu scenial.pl. Wstepnie przychylil sie do tego aby pomoc w tworzeniu kaledarza w zakresie merytorycznym.
Wstepnie zaplanowalem juz pierwsza karte kalendarza i wstepny pomysl wygladu. Pozostaje kwestia skontaktowania sie z pewnymi osobami znanymi mi ze sceny c64/atari 800, miejmy nadzieje ze sie odezwa i wyraza zgode na wspolny design, albo jakas jeszcze inna pomoc.
Zamkniecie spotkania godz 21:40

Spect, znow dzieki wielkie za poswiecony czas, milo bylo znow powspominac z stare dobre czasy. Pub byl w miare pusty, bylo sporo miejsca, choc bylo ludniej niz ostatnio. Moza bylo spokojnie pogadac. Nastepne spotkanie moglo by sie odbyc w jakies sobotnie popoludnie, na razie nie mam koncepcji gdzie dokladnie. Postaram sie skontaktowac z ludzmi z olsztynskiego olcampu, moze bedzie jakas szansa zeby z kilku minutowym wystapieniem sie pokazac.

Pojawila sie kolejna sprawa i dobra i zla. Dobra z tego wzgledu ze zdobylem w tym roku stypendium artystyczne marszalka wojewodztwa na zrobienie nowego filmu animowanego. Zla, bo moj czas znow sie skurcza, bedzie mi jeszcze trudniej wygospodarowac czas na organizowanie spotkan. Na razie ze spectem doszlismy do wniosku ze bedziemy sie nachodzic albo u niego albo u mnie w chacie, a wieksze spotkania organizowac na zewnatrz.
Coz, trzymajcie kciuki, wasz koyot1222. No i najwazniejsze, zeby niebo nie spadlo nam na glowy :D



Ostatnia modyfikacja: 02.02.2011 07:35:50
[#32] Re: Olsztyn, spotkanie milosnikow starych komputerow

@Koyot1222, post #1

Udalo mi sie skontaktowac z organizatorami Olcamp w Olsztynie. Wstepnie mogę zorganizowac prezentacje commodorkowa na poczatku marca. Dokladny termin jest jeszcze nie ustalony.

Roboczo cykl prezentacji moglby odbywac sie pod haslem "Bez przeszłości nie ma przyszłości". Wstepnie myslalem o pokazaniu swojej 1200, powiedzeniu troche o jej mozliwosciach, prezentacji kilku dem, moze jakiejs gry. Strim, wielkie dzieki stary za Z2 i karte graficzna, bedzie czym ludzi oczarowac! Mialbym tez nadzieje powiedziec do czego mi sie przydawala a do czego moze przydac sie dzis. Mam nadzieje że Spect wesprze mnie też przy tworzeniu tej prezentacji. Ale i tak wielkie dzieki za bezinteresowne wypozyczanie prasy amigowej z tutorialami do deluxa!

Wyklady nie ograniczly by sie tylko do komputerow ale tez do starych konsol i ogolnie tematow okoloscenowych. Kwestia tylko czy znajda sie zainteresowani tematem. Wstepnie planowane jest tylko to jedno wystapienie, w przypadku niklego zainteresowania nie bedzie sensu robic nastepnych :/



Ostatnia modyfikacja: 09.02.2011 11:01:41
[#33] Re: Olsztyn, spotkanie milosnikow starych komputerow

@Koyot1222, post #32

Strim, wielkie dzieki stary za Z2 i karte graficzna


Nie ma sprawy :).

A ludzi na OLUG, biorąc pod uwagę, że większość to pewnie Linuxowcy, mogłaby oczarnować np. najnowsza wersja NetBSD działająca na Amidze. Wydaje mi się, że masz w pełni obsługiwaną przez ten system konfigurację.



Ostatnia modyfikacja: 09.02.2011 12:28:48
[#34] Re: Olsztyn, spotkanie milosnikow starych komputerow

@strim, post #33

Uuuu, wlasnie zauwazylem ze pod tym systemem chodzi gimp... do stawiania pixeli zupelnie by wystarczyl zwlaszcza ze z tego co widze wersja mocno nowsza od amigowej.

[#35] Re: Olsztyn, spotkanie milosnikow starych komputerow

@Koyot1222, post #34

Owszem, tylko nawet nie chcę sobie wyobrażać jak ten GIMP by działał na procku 68040 40MHz ;). Nie mówiąc o tym, że pewnie na starcie by potrzebował ze 128MB RAMu. To mogłoby być problematyczne.

[#36] Re: Olsztyn, spotkanie milosnikow starych komputerow

@Koyot1222, post #32

Jak moje wsparcie ma wyglądać? :)
Sam ostatnio przeglądałem te MA i było jeszcze trochę fajnych rzeczy poza tym kursem, jak ogólnie robić animacje czy jak ustawić paletę pod HAM by było najlepiej.

Przy okazji, szukam czegoś do odczytania rawów RGB4 czyli 12 bitowych pod coppera chyba, PicCon z aminetu ma teoretycznie opcje, ale to shareware. No i nie wiem czy to było jakoś ustandaryzowane czy samowolka, dokładnie chodzi o rozpakowane już tekstury z AB3D.
[#37] Re: Olsztyn, spotkanie milosnikow starych komputerow

@SPECT, post #36

Jak moje wsparcie ma wyglądać?
Do orgaznizoatorow zarzucilem min pomysl na wystapienie z amiga 500, tematycznie jako "ikona komputera domowoego przelomu lat 80-90tych". W poniedzialek pojde cos podyskutowac, min na ten temat :) Twoj sprzet bardzo by sie nadal do tej prezentacji :D

jeszcze trochę fajnych rzeczy poza tym kursem, jak ogólnie robić animacje
o, ty wez mi pozaznaczaj karteczkami takie rzeczy jak przejrzales. To jak pozycze od ciebie te gazetki to to przerobie :) Dzieki wielkie z gory :)

[#38] Re: Olsztyn, spotkanie milosnikow starych komputerow

@Koyot1222, post #37

Musze sprawdzić w tygodniu czy coś się nie stało przez te 2 lata jak jej nie odpalałem, ale w oryginalnym kartonie leży to chyba nic. :>
Spoko, cześć jest i tak w tych numerach gdzie jest dalszy kurs DP.
[#39] Re: Olsztyn, spotkanie milosnikow starych komputerow

@SPECT, post #38

e0r here.

siemanko panowie %)
[#40] Re: Olsztyn, spotkanie milosnikow starych komputerow

@Koyot1222, post #1

2011 02 16
Jestem swiezo po rozmowach z organizatorami Olcamp w Olsztynie. Wstepnie udalo sie ustalic ze prezentacja "retro klimiatyczna" pod haslem "Bez przeszłości nie ma przyszłości" mogla by byc czescia marcowego Linuxcamp. Ogolnie udalo mi sie troche "sprzedac" temat i chlopakom zaczelo sie to nawet podobac.

1: Ogolnie Olcamp teraz odbywa sie w pubie "Stara warszawska" w Olsztynie, to jest niedaleko centrum

2: Olcampy regularnie zbieraja publike ok 100 osob, jest to mysle spora grupa ludzi dla ktorej warto cos fajnego pokazac i zainteresowac, a jesli nie to chociaz naswietlic temat retro komputerowy.

3: W tej chwili Olcamp ma dosyc dobrego sponsora, mozna pokazac cos fajnego ze sprzetu, nie ponoszac kosztow wynajmu lokalu, rzutnikow, organizacji imprezy itp.


Ogolnie Linuxcamp mialby odbyc sie ok 26-28 marca. Chetnie pokazal by sie na nim z krotka prezentacja. Zarys ogolny nie jest jeszcze zamkniety, tu wlasciwie pojawia sie problem do dyskusji.
Ogolnie na poczatku myslalem zeby pokazac moja 1200tke, co na niej kiedys robilem i dlaczego do tego sprzetu taki sentyment czuje nadal. Mam jednak obawy ze trafie tylko do osob nieobeznanych z tematem. Tzn, nie jestem przekonany czy ktos z "wyjadaczy" z poza Olsztyna bedzie mial chec na taka prezentacje przyjechac. Dlatego chetnie poslucham/poczytam ewentualne propozycje do ww prezentacji.
(Prowadzil bym te spotkania wolontarystycznie, nie dostane za to zadnego wynagrodzenia, taka inicjatywa wyplywa raczej z potrzeby serca niz z z potrzeby wzbogacenia sie, tudziez bycia slawnym. Mam 3 dzieci i wygospodarowanie czasu na wlasne hobby zawsze wiaze sie z jakims dodatkowym wyrzeczeniem, mam nadzieje ze kiedys ktos to doceni :))
Ustalilem ze jesli znalazla by sie grupa chociaz 5-7 osob zajaranych tematem i regularnie uczeszczajacych na takie spotkania to "retro klimaty" weszly by na stale do kalendarza Olcampow.
(Wstepnie dogadalem sie ze w obliczu calkiem niezlego sponsora jakiego maja teraz bylo by mozliwe nawet zorganizowanie wiekszego zlotu. Jednak na razie te sprawe odlozyl bym na blizej nieustalona przyszlosc z obawy przed malym odzewem. W kazdym razie, chcialem tylko odnotowac jest taka mozliwosc.)

Napomkne o co chodzi mi glownie w tych "spotkaniach". Nie chcialbym zeby te prezentacje zakonczyly sie tylko na pokazaniu retro sprzetu. Chcialbym zeby ludzie mogli go troche podotykac i zobaczyc ze stare tez cieszy. Ostatecznie myslalem o jakis drobnych warsztatach, optymistycznie zakladam ze znalazly by sie jakies persony ktore chcialyby w takiej "spolecznosci" cos zrobic ciekawego, od pixelkowych rysunkow po gotowe aplikacje. No cokolwiek, niezaleznie od platformy. W przypadku zainteresowania kto wie czy na tych ww wiekszych zlotach nie udalo by sie zorganizowac jakis malych konkursow z nawet drobnymi, ciekawymi nagrodami za obrazki, demka, muzyke itp. Mooooze dalo by sie z mojej strony jeszcze przygotowac jakies niezpodziewanki, ale to i tak temat tylko wtedy aktualny jak ludzie sie beda pojawiali.



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 09:24:27
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem