[#1] RetroKomp - raport
Zgodnie z obietnica zamieściłem raport z tegorocznej imprezy. Tak jak uzgadnialem juz z Sachym, nie mam nic przeciw aby ten tekst trafil rowniez na dedykowana RetroKompowi strone WWW. mam tylko dwa warunki publikacja nie moze sie odbyc wczesniej niz w 48 godzin po publikacji na moim blogu i chcialbym aby bylo zaznaczone ze tekst pochodzi ze strony amigaone.pl.
Milej lektury.
[#2] Re: RetroKomp - raport

@Mufa, post #1

ale na atatrionline.pl raport był już 2 dni temu?
czy wcześniej niż u Ciebie?
[#3] Re: RetroKomp - raport

@Mufa, post #1

Gooodie OK

Ps.
Pięćsetki były zaraz przy wejściu (obok A600 i A1200 w towerce z PPC) ;)
[#4] Re: RetroKomp - raport

@Mufa, post #1

Później się przeczyta OK
[#5] Re: RetroKomp - raport

@Mufa, post #1

Przeczytane. Faktycznie był TVN, bo w "wiadomościach" coś puszczali (niestety nie widziałem - tylko zapowiedź).
Cieszy, że udaje się zorganizować imprezy na których widać, że nie samym pecetem żyje człowiek.
Dzięki za relację.

Ps.
Mała literówka: z Timexem musiał być układ AY [AY-3-8910/12] a nie YA ;)
[#6] Re: RetroKomp - raport

@Mufa, post #1

Dobra relacja. Szkoda, że nie mogłem przyjechać.
[#7] Re: RetroKomp - raport

@MaaG^dA, post #5

[#8] Re: RetroKomp - raport

@cichym, post #7

Fajnie, ze przynajmniej jakas wzmianka sie pojawila, szkoda ze standardowo przez pryzmat zabawek do gier.
[#9] Re: RetroKomp - raport

@Mufa, post #1

BY można na takie AmiWawa i inne imprezy częściej zapraszać TVN bo Maciej Mazur to ogromny miłośnik komputerów, ale zapewne limit reportaży o starych komputerach został wyczerpany na najbliższy rok.
Teraz należy się na 100% spodziewać reportażu w grudniu tym razem w TVP z Silly Venture :)

Pozdrawiam
[#10] Re: RetroKomp - raport

@cichym, post #7

No kolega na kacu oglądając reportaż w 02:52 przeczytał "Pij wódkę, tylko przegotowaną"
[#11] Re: RetroKomp - raport

@Mufa, post #1

Mufa, twój reportaż: pierwsza klasa. Miło było Cię poznać i pogadać na imprezie, chociaż mam podobne odczucia co do braku kameralności - nie miałem czasu pobawić się wystawionym sprzętem kolegów. Połączenie imprezy otwartej i zamkniętej to będzie prawdziwy hit. No i trzeba będzie się lepiej przygotować do części demo, bo (mówię tu od siebie jako prezenter demosceny Atari XE i częściowo C64) harmonogram od razu legł w gruzach. Na szczęście chyba nikt tego nie zauważył.
[#12] Re: RetroKomp - raport

@MaaG^dA, post #5

Mała literówka: z Timexem musiał być układ AY [AY-3-8910/12] a nie YA


Słuszna uwaga, poprawiłem.
[#13] Re: RetroKomp - raport

@Mufa, post #1

Parę słów uzupełnienia. Na party zawitała Amiga 500, i to całkiem mocna: z MegaRAM'em, twardym dyskiem i Kickstartem 3.0 :) (JaroB) oraz Amiga CD32 z Promodule (Miro1978), której nie udało się uruchomić z powodu problemów z napięciem z gniazdka któregoś z kolei rozgałęziacza jak się okazało (po powrocie do domu normalnie ruszyła). Mirek (Pozdro!) w późniejszych godzinach udostępnił swojego Blizzarda 1230/50MHz, dzięki czemu poleciało kilka bardziej wypasionych demek na Amigę, m. in. SCX&HJB - "My Kingdom", VD&FLT "Faktory" i TBL - "Tint". Mi osobiście zjechała szczena jak wjechał Twardy z 1541 Ultimate i podłączył się do C64 Yolka odpalając parę topowych produkcji na ten sprzęt. Sporo chłopaków ze sceny się pojawiło, bezcenne te ich uśmiechnięte gęby na widok amigowych demek czy Protrackera (Pozdro!). No i ... na samym końcu Sachy pokazał Dingoo.... w ramach prezentacji, na bigscreenie poleciał z tego maluszka odcinek Sondy (Kamińskiego i Kurka) z przed lat ("Czynnik Si"). To było mocne, bo wszyscy jeszcze obecni ucichli i w skupieniu obejrzeli film do końca :) .. a w założeniu miało pójść tylko kilka pierwszych minut :)

Dzięki za konkretny raport (sporo zapamiętałeś, podziwiam!) :)

Pozdrówki dla wszystkich obecnych!
[#14] Re: RetroKomp - raport

@mccnex, post #13

Gwoli ścisłości, Commodorek nie był mój tylko chłopaków z "muzeum", ale za to ja udostępniłem kabel A/V. Mój C64 ma wbudowany SD2IEC na stałe i przez to zajęte urządzenie numer 8 (domyślna stacja dysków). Potem się dopiero połapałem że mogłem dać Twardemu moją C128-tkę na cele tego dema. Posłuchalibyśmy muzyczek na oryginalnym starym SIDzie 6581. No coż - następnym razem.
[#15] Re: RetroKomp - raport

@Yolk, post #14

Yolk - możesz jeszcze sobie zmodować Komode i zrobić przełącznik urządzeń dla SD2IEC (na 9 aby 8 było wolne dla FDD) oraz całkowity wyłącznik - czasem się przydaje :)
[#16] Re: RetroKomp - raport

@cichym, post #7

[#17] Re: RetroKomp - raport

@Tom Rain, post #16

Kolejny raport:

http://kfp.pl/page,propozycja,id,11338,tytul,RETRO%20KOMP%202012%20%E2%80%93%20NA%20TYM%20TE%C5%BB%20SI%C4%98%20GRA%C5%81O,index.html

Dzis o 14:30 ma byc tez o RK w RadioGdansk. Na ich stronce mozna sluchac audycji na zywo.

Pozdro.
[#18] Re: RetroKomp - raport

@sachy, post #17

@sachy możesz tę audycję nagrać jakoś? Bo siedzę w pracy i nie mam szans na to zdążyć, a chciałbym posłuchać.
[#19] Re: RetroKomp - raport

@Yolk, post #18

@Yolk: spoko, nagrywam, bedzie w mp3.

Prosba do wszystkich - archiwizujcie znalezione relacje. Za jakis czas znikna, a jako ze planujemy odpalic stronke zlotu - bedzie gotowy material.

Pozdro.
[#20] Re: RetroKomp - raport

@sachy, post #19

Filmik z imprezy ode mnie.

RetroKomp 2012

Oster mi właśnie pisał, że podeśle paczkę ze zdjęciami. Przejrzę i zamieszczę.

Dzisiaj wróciłem do UK. :)

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 15:08:55 przez Deftronic/...
[#21] Re: RetroKomp - raport

@Deftronic/..., post #20

Fajne klimaty, fajnie się ogląda OK
[#22] Re: RetroKomp - raport

@Radek_Cz, post #21

Kurcze, właśnie zauważyłem że filmik jest skopany przez kompresję a konkretnie, przez zmienione ustawienia w programie którego używam do łączenia filmików. Nie zwróciłem uwagi, że kiedyś musiałem zmienić parametry i nie sprawdziłem efektu końcowego przed wrzuceniem go na YT, uznając że będzie jak zawsze dobry. Zaraz to poprawię i wrzucę nowego linka.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 18:32:38 przez Deftronic/...
[#23] Re: RetroKomp - raport

@Deftronic/..., post #22

http://kfp.pl - strona z której można zakupić fotki.... fajna sprawa że się tam pojawiliśmy :)
bo działają już od kilkudziesięciu lat :) wpiszcie w wyszukiwarce u nich np. "unimor" :)
[#24] Re: RetroKomp - raport

@Deftronic/..., post #22

Miałem coś napisać, ale pomyślałem że ugryzę się w palce bo w końcu widać to co trzeba
[#25] Re: RetroKomp - raport

@Radek_Cz, post #24

Sachy - może warto pogadać z chłopakami z Muzeum przy ZSŁ ?
Mają dobrą miejscówkę :) jedna sala to wypełniona sprzętem... drugą widziałem wolną może by tam jakieś mniejsze spotkanie / wystawę zorganizować ? Np. gdy będzie Jarmark w Gdańsku ? Szkoła znajduje się w miejscu gdzie ludzie zawsze wystawiają "starocie" no i jest tam bardzo duży "ruch" :)
[#26] Re: RetroKomp - raport

@Radek_Cz, post #24

Eee... no jak widać taki oczywisty błąd to trzeba pisać i pytać się czy nie ma lepszej jakości. Byle kulturalnie. :D

Poprawiony jakościowo filmik

Aha.. ujęcia są inaczej połączone, bo nie chciało mi się ich ustawiać tak jak poprzednio. Człowiek od 3:30 na nogach...

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 19:58:46 przez Deftronic/...
[#27] Re: RetroKomp - raport

@stryker, post #25

@Stryker: pomysl niezly - pomyslimy. O tym i innych pomyslach chetnie pogadam, odezwe sie za jakis czas na priv (2ga czes listopada - teraz mam niezly zajob robota/remont/inne).

@All: zgralem audycje z RadiaGdansk. Trwala z przerwami ok pol godziny, ludzie pisywali SMSy, itd. Jak obrobie material (powycinam co niepotrzebne), to dam znac.

Pozdro.
[#28] Re: RetroKomp - raport

@sachy, post #27

@All: zgralem audycje z RadiaGdansk. Trwala z przerwami ok pol godziny, ludzie pisywali SMSy, itd. Jak obrobie material (powycinam co niepotrzebne), to dam znac.


I jak tam sprawa tej audycji, kiedy w przyblizeniu bedzie mozna pobrac mp3?
[#29] Re: RetroKomp - raport

@Mufa, post #28

Relacja z Radia Gdansk (powycinane co zbedne):

http://speedy.sh/8V2S2/RetroKomp2012-w-RadioGdansk.zip


Pozdro.
[#30] Re: RetroKomp - raport

@sachy, post #29

Odsłuchane, dziękiOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem