kategoria: AmiWaWa
[#1] AmiWawa 5
Może oficjalny temat na forum
[#2] Re: AmiWawa 5

@QkiZ, post #1

Może...
[#3] Re: AmiWawa 5

@QkiZ, post #1

Jak nie zdechnę prędzej to turniej SWOSa będzie.
Jak zdechnę, to niech ktoś za mnie zrobi... nie musi być mojego imienia ;]
[#4] Re: AmiWawa 5

@Duracel, post #3

Turniej MK2 jak rok temu też musi być :)
[#5] Re: AmiWawa 5

@QkiZ, post #1

Impreza oficjalnie zaczyna się około godziny 11:00 więc bardzo bym prosił wszystkich którzy są zdecydowani na udział w turnieju SWOS'a, aby zapisali się zaraz po przybyciu na miejsce (szukajcie stosownej tabliczki "Tutaj zapisy do SWOS'a").

Zapisy będą trwać do godziny 13:00, żeby wszyscy mogli się jakoś ogarnąć. Jeżeli ktoś wie, że się spóźni proszę napisać bądź zadzwonić do mnie wcześniej (501 074 781), czyli przed godziną 13:00 i podać nick, godzinę o której się będzie i drużynę którą chce się grać. Jeżeli drużyna będzie już wybrana przez kogoś innego, trzeba wybrać inną z puli dostępnych. W tamtym roku losowaliśmy z beretu drużyny biorące udział w prawdziwym Euro 2012, ale w tym roku wracamy do starej metody.

W zależności od liczby uczestników w pierwszej rundzie drużyny podzielimy na 2-3 grupy gdzie każdy z każdym w grupie zagra mecz-rewanż. Kto z kim wypadnie w grupie jest kwestią losową. Długość meczu - 2 minuty połowa. Drużyny z ustawieniem takiego samego poziomu umiejętności.

Bierzcie swoje joysticki jeżeli posiadacie. W tym roku nie ma sponsorów z zeszłego roku więc nagroda za zwycięstwo tradycyjna, czyli butelka Grolsch'a. No chyba, że zastosujemy wpisowe (np. po 5zł) to wtedy zamienimy nagrodę główną na coś mocniejszego, kolorowego (czekam na sugestie).

W tym roku z tego co mi do tej pory wiadomo będzie mocna obsada turnieju ze względu na to, że mają pojawić się ludzie, którzy w SWOS'a systematycznie grają w turniejach i po sieci. Proszę zatem wziąć pod uwagę, że w tym roku to nie będą przelewki i walka o załapanie się na pudło będzie trudna.

Na treningi jest już za późno (ja trenowałem ostatni raz rok temu na AmiWAW'ie), ale nie ma co wymiękać, trzeba spiąć tyłki, bo wola walki i hart ducha nie raz sprawił, że ambicja i zakodowane umiejętności wygrały z wytrenowaniem ;) Dla mnie problemem wciąż jest system strzelania bramek w ostatnich SWOS'ach (wolę ten klasyczny z bramkami przy słupku), no ale takie są zasady i nikt tu nie robi turniejów pod siebie OK tylko dla dobrej zabawy. Choć niewątpliwie frustrujące jest gdy ma się w statystykach przewagę strzałów na bramkę 20 do 4 a rezultat meczu to np. 2:2

Tak czy siak, weźcie tegoroczny turniej na poważnie, bo biorąc pod uwagę, "troskę" obecnej władzy w Polsce o Domy Kultury w Polsce, ten turniej może być ostatnim z cyklu AmiWAWA.
[#6] Re: AmiWawa 5

@Duracel, post #5

OK?
[#7] Re: AmiWawa 5

@Duracel, post #6

Jeśli chodzi o tę mocną obsadę, to naprawdę nie ma się na co nastawiać. Przyjadę ja oraz Primo - online to nie gramy od paru latek, ale jakieś tam doświadczenie z turniejów oczywiście mamy. Nie będzie najlepszego zawodnika z Warszawy (Wodiczko), który pewnie miałby poważne szanse na eksponowane miejsce. W każdym razie z największą przyjemnością się pojawimy i pogramy. Mam nadzieję, że ktoś z Was się wciągnie do regularnego grania turniejowego - w sierpniu Mistrzostwa Świata w Berlinie, najwykwintniejsza uczta dla miłośników SWOS'a.
Czekam z niecierpliwością tak na turniej, jak i na całą imprezę. Do zobaczenia!
[#8] Re: AmiWawa 5

@dior, post #7

Tak czy siak będzie to powiew świeżości i nowej krwi. Do tej pory mówiąc nieskromnie pierwsze miejsca były okupowane przez te same osoby (no może poza ostatnim turniejem, gdzie było ciut inaczej) ;)

Dzięki Waszemu przyjazdowi na pewno czegoś się dowiem na temat strzałów i akcji w ostatniej odsłonie SWOSa, która mimo wyników jest dla mnie irytującym koszmarem jeżeli chodzi o wykończenia akcji.

Dyplomy do SWOS'a (trzy) już przygotowane i wydrukowane. Dzisiaj jak widać z linka powyżej przygotowałem emblematy dla uczestników. Mogły by być większe, ale... oszczędności, oszczędności ;)
[#9] Re: AmiWawa 5

@Duracel, post #8

Eeeee no, profeska, bardo fajnie, że w ogóle chce się komuś wokół tego chodzić.
Jeśli chodzi o brameczki, to niektórzy z naszego środowiska umieszczali kompilacje na youtubie. W każdym razie wszystko można zrobić prawie dokładnie tak samo, jak w poprzednich wersjach. tutaj rzadziej wchodzą strzały na wprost przy słupku. Trzeba wyjechać nieco za obszar bramki i piłkę wkręcić. Ewentualnie wejdzie na wprost, ale wcześniej trzeba wykonać jakiś ruch (jakiś szybki zwód - skręt i powrót do poprzedniej pozycji - wtedy bramkarz się często myli).
No będzie okazja do potrenowania/wymiany doświadczeń na miejscu. :D
[#10] Re: AmiWawa 5

@Duracel, post #8

To już jutro :D OK
[#11] Re: AmiWawa 5

@dior, post #10

Prawie dzisiaj ;)
[#12] Re: AmiWawa 5

@Duracel, post #8

"Po ostatniej odsłonie..."
To SWOS jest dalej aktualizowany?
[#13] Re: AmiWawa 5

@QkiZ, post #12

To SWOS jest dalej aktualizowany?


W jakim sensie? Składy można sobie aktualizować samemu. Na Aminet raz na jakiś czas coś wpadnie.
[#14] Re: AmiWawa 5

@QkiZ, post #12

Chodzi mi o chyba ostatnią oficjalną wersję czyli sygnowaną jako 96-97.
[#15] Re: AmiWawa 5

@Duracel, post #14

Szybkie pytanko, na jakich Amigach będziemy grali? Czy będą A600? Pytam ze względu na wielkość wtyczki DB9, do A600 można podłączyć tylko wąskie wtyczki (nie da się użyć samodzielnie skręconej)?
[#16] Re: AmiWawa 5

@dior, post #15

Będziemy grali na A1200.
[#17] Re: AmiWawa 5

@Duracel, post #14

Już pomyślałem, że na Ami wychodziły jakieś nowsze nieoficjalne wersje
[#18] Re: AmiWawa 5

@QkiZ, post #1

Tak w kwestii technicznej po imprezie.

Gdzie wrzucać, lub komu podesłać fotki zrobione na AmiWawa 5?
[#19] Re: AmiWawa 5

@pawel301, post #18

Możesz na PPA, do działu Graffiti. Jest stosowna kategoria na zdjęcia z tego typu spotkań.
[#20] Re: AmiWawa 5

@pawel301, post #18

dawaj, dawaj, czekamy :)
[#21] Re: AmiWawa 5

@QkiZ, post #1

Ja już jestem w domku. Dziękuję za świetną imprezę, było genialnie!
[#22] Re: AmiWawa 5

@QkiZ, post #1

Dziękuję w imieniu swoim i Prima za świetnie przygotowaną imprezę. Nie przypuszczałem, że może być aż tak fajnie. Po raz pierwszy uczestniczyłem w takim spotkaniu i muszę powiedzieć, że chętnie wybrałbym się na kolejne, nawet bez turnieju SWOSa (chociaż nigdy nie zaszkodzi).
Szacun dla organizatorów, dzięki za wspólną grę. Jeśli uda mi się coś ogarnąć w Wawie, to będę dawał znać. No po prostu kapitalnie się tam czułem i bawiłem
[#23] Re: AmiWawa 5

@gorzyga, post #21

Ja pierwszy raz jestem rozczarowany imprezą. Było zdecydowanie mniej ludzi, mniej się działo. Praktycznie po za turniejem SWOSa nic innego się nie działo. I to nie była wina organizatora. Ale to moje własne odczucie. Rok temu było lepiej. Moje zdjęcia z AmiWawy 5:
https://picasaweb.google.com/100819784702622245817/AmiWawa502?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJTg3cyYjtH0xQE&feat=directlink
[#24] Re: AmiWawa 5

@mailman, post #19

Wrzuciłem do Graffiti. Nie wiem czy do właściwej kategorii (jeszcze jest w moderacji). Mam nadzieję że mnie moderatorzy nie powieszą za bałagan... ;) Dodaję tu pierwszy raz wybaczcie mi więc błędy.

Pierwszy raz byłem na AmiWawa. Podobało mi się.

Pozdrawiam Wszystkich!
[#25] Re: AmiWawa 5

@QkiZ, post #1

Dziękuję organizatorom za dobrą zabawę.
Impreza fajna jak zwykle. Tłumów nie było, ale nie o tłumy tutaj chodzi. Do zobaczenia za rok!
[#26] Re: AmiWawa 5

@stachu100, post #25

Stachu, nie było z frekwencją tak źle. Na AmiWawa 5 przewinęło się ponad 70 osób. Do zdjęcia zbiorowego stanęło 50, a spora grupa była tylko na początku spotkania. Rok wcześniej była niecała setka, więc w tym roku też było nieźle.
[#27] Re: AmiWawa 5

@AS, post #26

Problem był po części w tym, że ludzie zamiast zrobić zapasy za jednym razem i siedzieć na tyłku w miejscu imprezy, chodzili po pobliskich sklepach i jadłodajniach w odstępach pięciominutowych

A przecież spotkanie trwało tylko tyle ile dłuższy dzień lekcyjny w szkole wieczorowej
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem