[#1] Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition
Witam,

Podobnie jak przed rokiem, na jesieni organizujemy z kolegami pong777, dez3 i BULI (oraz innymi kolegami) imprezę amigową w Rzeszowie.

Zasadniczo będą 2 części:

- g. 12:30-17:30: MDK Rzeszów; prelekcje gości (i gospodarzy) na rozliczne amigowe i pochodne tematy
- g. 19:00-... afterparty zamknięte, dla organizatorów i czytelników PPA.

Przewidujemy na ten moment 8 prelekcji (większość jest potwierdzona), w tym gości zza granicy. Tematy: demoscena, muzyka, nakładki amigowe na UAE, sklepy amigowe w latach 90-ych i inne.

Szczegóły wkrótce. Gotowy plakat będziemy mieli za 2 tygodnie to podczepimy.

Acha i daty: możliwe daty (na ten moment ruchome): 14 lub 21 listopad br. (sobota) Możliwe noclegi przy afterparty house - DS Filon (cena przystępna, pokoje 2-osobowe)

Na wieczór przewidujemy turniej: rzut PC-tem w dal.
[#2] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@DiskDoctor, post #1

No to znowu się szykuje świetna seria imprez w Rzeszowie :)
Szybki modzik rulez ;)
[#3] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@DiskDoctor, post #1

Na wieczór przewidujemy turniej: rzut PC-tem w dal.

Stare dobre czasy. :D
[#4] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@Sir_Lucas, post #2

Czy można liczyć na pojawienie się Was, podobnie jak przed rokiem 3x?
[#5] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@DiskDoctor, post #4

Ja ze swojej strony bardzo bym chciał przyjechać, ale na pewno nie dostanę urlopu.
Tak czy inaczej, cykl imprez w Rzeszowie wspominam baaaaardzo ciepło OK
[#6] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@DiskDoctor, post #1

Czas pokaż jak to po Retrokomp/Loaderror wyjdzie.

I dlaczego znowu dwie miejscówki ?? Takie przepakowania z gratami to nic dobrego.
[#7] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@Mariodj, post #6

Nie da się wszystkiego zrobić idealnie. Za to jest salka na noc ta, co była we wrześniu przed rokiem.

Chcieliśmy zrobić 2 imprezy, 1 publiczna, 2 zamknięta. Poczas tej 1 siłą rzeczy, nie można pić piwa. Jak będzie do nas przyjeżdżało okolice 33% osób przyjeżdżających na AmiParty, zrezygnujemy z otwartej części imprezy i problem zniknie.

No dobra, niech za rok będzie 1 miejscówa, już niezależnie od frekwencji. A tymczasem, nacieszmy się dwiema salkami.

Zresztą w 1. sali będzie jakiś limit na miejsce, więc nie każdy musi się rozkładać. Warto posłuchać - nawet wystarczy po 1 szt danego sprzętu w 1. salce. W drugiej już bez limitu.
[#8] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@Mariodj, post #6

tak się właśnie zastanawiam czy w bursie pod Łańcutem nie zrobić dwudniowej imprezy w tym samym terminie i jak ktoś będzie chciał to jedzie do Rzeszowa na wykłady a jak nie to od rana w sobotę do niedzieli Amiguje, gra, pije piwo, kopiuje, kasuje młotem płyty główne PC, rzuca w dal...
co Wy na to?
[#9] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@DiskDoctor, post #7

Nie bardzo rozumiem dlaczego tak non stop się upierasz przy tych dwóch salach ale ok.
Myślę że reszta współorganizatorów też by była za jedną salą i ewentualnymi prelekcjami właśnie na niej.
Ja bardzo chętnie przyjadę jeżeli tylko będzie możliwość.

Działaj Michał :)
[#10] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@dez3, post #8

Ja nie mam nic przeciw, co dwie imprezy w okolicy to nie jedna. Sam bym obydwie obskoczył.

A tak na serio to starałem się zbierać propozycje od innych organizatorów przez ostatnie pół roku... I czasem tych propozycji było po prostu niewiele.

Jakieś decyzje trzeba podejmować, a impreza sama się nie zrobi.
[#11] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@dez3, post #8

Nawet nie próbuj rezygnować z tego pomysłu !!!!
[#12] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@DiskDoctor, post #1

Z tymi dwoma salkami to jest niewątpliwy kłopot (ograniczenie spożycia trunków, przepakowywanie), chociaż salka gdzie będą prelekcje znajduje się "przy" dużym centrum handlowym (galeria) więc nie będzie problemu z gastronomią, czy spożyciem alkoholu na miejscu.

Osobiście też wolałbym jedną salkę, ale jeśli mają być "poważni" prelegenci i wejście dla wszystkich z zewnątrz to chyba tego nie unikniemy.

Dez, w kwestii twojej propozycji- może warto to rozważyć, nie rezygnując z prelekcji- kwestia kosztów jest podstawowa; wynajem sali + koszty reklamy (nie będziemy mogli liczy na pomoc UMRZ, MDK itp) jeśli chcemy dotrzeć do ludzi z poza PPA (pytanie czy chcemy do takich ludzi dotrzeć) i kwestia tego, czy dojazd poza Rzeszów nie będzie dla niektórych z nich za dużą przeszkodą?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 10:20:41 przez BULI
[#13] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@BULI, post #12

Olac urzedasow i ich pomoc
Jak by dobrze poszlo to koszt wynajmu sali wzialbym na siebie
[#14] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@dez3, post #13

wpisywać się na Łańcut !!!

ja +1
[#15] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@dez3, post #13

Naglosnienie mam
Projektor mam
Ruski mikser mam
Mikrofon tez
Kamera hd jest
Amigi mam
Atari duze i male mam
C64 mam
Zx mam
Alkochol tez znajde
Konkursy i nagrody tez moga byc
[#16] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@dez3, post #15

Chcesz zaprosić kogoś z poza PPA? Dla naszej garstki te prelekcje chyba nie miały by sensu? Chyba, że rezygnujemy z prelekcji?

Mnie w twojej koncepcji wszytko by pasowało poza brakiem "świeżej" krwi z zewnątrz?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 10:58:57 przez BULI
[#17] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@BULI, post #16

Nie chce Wam robic konkurencji to po pierwsze
Po drugie uwazam ze rozkladanie sprzetu dwa razy jest bez sensu
Po trzecie prelekcje sa od poludnia i co ma zrobic ze soba czlowiek ktory przyjedzie rano z Krakowa , Wa-wy, Katowic, Lublina czy innego odleglego miejsca?
Dlatego uwazam ze powinna byc glowna impreza od rana niech sie ludzie rozloza ze sprzetem i beda na luzie a kto bedzie chcial to pojedzie na prelekcje i sztywke a Wy po tych oficjalach dotrzecie na rozkrecona impreze...
Zreszta robcie jak chcecie ale uwazajcie jak robice, dalem pomysl i nie zamierzam nikogo do niego zmuszac
Jezeli uwazacie ze lepsze prelekcje a potem after party na szybko to ok

@Buli picie poza impreza gdzies po knajpach albo w samochodzie to dla mnie mija sie z celem
[#18] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@dez3, post #17

Szkoda, że nie wypowiadałeś zbyt wiele uwag jak były zbierane.

Np. mieliśmy 2 spotkanka, w marcu i maju. Lub meilowo nawet. Gotowy i dopięty plan krytykować to sama przyjemność (dla krytykującego).

Salkę na afterparty da się zapewne wynająć od rana/południa ale zakładam, że są osoby które chciałbyby posłuchać co mówi/prezentuje np. Jan Zahurancik (AmiKit) czy LK Avalon (to ostatnie do potwierdzenia) i inni.

To są dwie niezależne imprezy - to fakt.
[#19] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@DiskDoctor, post #18

Trzeba czytac i przyjmowac do siebie jak odpisywalem ze jestem za taka forma imprezy.
Tyle w temacie
[#20] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@dez3, post #17

impreza od rana niech sie ludzie rozloza ze sprzetem i beda na luzie a kto bedzie chcial to pojedzie na prelekcje


Salkę na afterparty da się zapewne wynająć od rana/południa


To jest całkiem dobry pomysł, czyli można amigować już od rana na salce DS Filon, rozłożyć się ze sprzętem itp; a po południu wpaść ze wsparciem dla prelegentów (oczywiście, kto będzie miał ochotę).

picie poza impreza gdzies po knajpach albo w samochodzie to dla mnie mija sie z cele


Spożywanie w lokalu gastronomicznym (tak, sprzedają piwo) 10 metrów od salki prelekcyjnej (w tym samym budynku) to aż taki problem chyba nie jest- ale tak jak piszesz, każdy zrobi jak będzie chciał, naszym celem jest stworzenie takich warunków w których odnajdzie się każdy OK

Spotaknia/prelekcje moim zdaniem zapowiadają się ciekawie (a są tu ciekawe nazwiska) i szkoda było by z nich rezygnować, tym bardziej, że kosztowało to trochę zachodu (głównie Michała i Jacka).

Dobrze, że jest dyskusja.
Temat jest świeży a czasu jest jeszcze sporo na poprawki, nowe pomysły!

Dez, może warto po "męsku" spiknąć się na żywo i wypracować zadowalającą formułę dla wszystkich/większości?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 13:07:02 przez BULI
[#21] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@BULI, post #20

Dez, może warto po "męsku" spiknąć się na żywo i wypracować zadowalającą formułę dla wszystkich/większości?


Myślę że tego trochę zabrakło. Wysłanie 1-2 maili przez pół roku w sprawie organizacji to trochę mało przekonujący argument, przynajmniej, mnie przekonujący. Poza tym organizujemy we czterech, więc są jeszcze trzy opinie oprócz opinii deza.

Dobrze, że jest dyskusja.


Trochę szkoda, że przenosimy ją po pół roku na PPA.

czasu jest jeszcze sporo


To prawda, w zasadzie nic nie jest jeszcze "na sztywno" i "na bank" ustalone.
[#22] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@DiskDoctor, post #21

Wiec bedzie bez deza3
[#23] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@dez3, post #22

Żenujące fochy.
[#24] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@DiskDoctor, post #23

amigowcy tak mają :)
[#25] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@imp, post #24

To można przecież wyleczyć. Trzeba chcieć.
[#26] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@DiskDoctor, post #23

Jezeli zlales moje zdanie chocby w dwoch mailach to dziekuje. To jest zenujace, czy trzeba prosic na kolanach zebys zaakceptowal propozycjje?
Tak jak napisalem wczesniej nie zamierzam isc na,ta impreze.
Powodzenia

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 14:39:13 przez dez3

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 14:47:47 przez dez3
[#27] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@dez3, post #26

Jeśli uważasz, że Twoja rola jako współorganizatora sprowadza się (redukuje się w zasadzie) do podsyłania uwag pojedynczymi mailami, które zasadniczo mają być następnie bezwarunkowo wdrożone, to najpewniej inaczej widzimy rolę organizatora (a nawet współorganizatora) imprezy.

Organizacja imprezy polega na załatwianiu spraw, a waga głosu jest proporcjonalna do poświęcanego na to czasu i ew. innych środków. Ta impreza (i inne w podobny sposób organizowane, czyli większość z tego, co wiem) nie jest Twoim koncertem życzeń.

Zresztą uważam, że wszystko jest do ustalenia, tylko do tego trzeba się spotykać, a nie: nie odbierać telefonu, nie oddzwaniać itp. Na ustalenia (spotkania, odbieranie telefonu, maile) było pół roku praktycznie.

Najwidoczniej organizacji imprez uczyliśmy się w innych szkołach. Uszanuję, jeśli uda Ci się zorganizować własną imprezę, zupełnie wedle Twoich zasad.

Jeśli nie pasuje Ci impreza do której będziesz miał jakieś 20 km, zawsze możesz wybrać się na bardziej odległe, co zresztą ochoczo robisz. Nie ma obowiązku przychodzenia na tę imprezę jeśli mieszka się niedaleko i to samo dotyczy kilkunastu osób z okolic - hobbystów amigowych, poza Tobą.
[#28] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@DiskDoctor, post #27

Dobra Panowie, te kwestie są zdecydowanie do obgadania na żywo, a nie tu na forum.
A co do jednej sali, zobaczymy co da się zrobić, może ta formuła pośrednia zaproponowana przez Tomka i Michała da się jakoś pogodzić.

Wróćmy do meritum. Myślę, że za jakiś czas Michał będzie mógł się pochwalić jakimiś nazwiskami naszych gości specjalnych, co mam nadzieję zachęci ludzi z PPA i nie tylko do odwiedzenia mojReszowa szeroki uśmiech
[#29] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@dez3, post #26

Panowie, do imprezy jeszcze trochę czasu zostało - takie rzeczy omawiajcie przy piwie, telefonicznie, mailami. Tu zasadniczo powinniście mówić jednym głosem. W przeciwnym razie zniechęcicie tylko potencjalnych imprezowiczów.
Mimo iż oczywiście idealnym rozwiązaniem byłaby organizacja imprezy bez przenoszenia sprzętu to nie jest to warunek konieczny mojej obecności. Mój partyzancki zestaw (Mist+monitor 15" LCD+klawiatura+mysz+2 joye) przeniosę w jednej torbie z marketu ;)
Moja obecność zależy jedynie od wyszarpania dwóch wolnych dni w pracy.
[#30] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie, 2015 Edition

@Jenot, post #29

W pełni się zgadzam OK

Szarp śmiało szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem