[#61] Re: Pixel Heaven 2016

@retronav, post #60

miłego amigowania życzę.]


Sorry, ze nie na temat w ogole ale tez dorzucam sie do twoich zyczen :)

Niektorzy wlasnie maja problem z amigowaniem na prywatnym polskim portalu amigowym. Za to mamy kilku mistrzow ortografii piszacych 1 post przez godzine ze slownikiem popisujac sie poprawna polszczyzna jednoczesnie wytykajac bledy ortograficzne innych uzytkownikow portalu. Mamy tez kilka politykow, duchownych i przede wszystkim specow od gospodarki. No i nawet obrzydliwie bogaci lekarze sa :). Wszystkim tym rowniez zycze milego amigowania OK
[#62] Re: Pixel Heaven 2016

@retronav, post #58

Po ósmym było mi już wszystko jedno ale fakt - jak na piwo festynowe, to dawało rade.
[#63] Re: Pixel Heaven 2016

@sordan, post #61

No tak, przecież jak ktoś zajmuje się Amigą, to może zajmować się tylko i wyłącznie tym. Wszak czysty, wzorowy Amigowiec interesuje się tylko i wyłącznie Amigą, albo nie ogarnia takich rzeczy, jak polityka, patriotyzm, moralność, psychologia, ortografia... i cokolwiek tam sobie jeszcze życzysz.

Tak na marginesie marginesu, czy ja tu kogoś osądzam od czci i wiary za to, że poszedł na PH? Nie przypominam sobie... Jednocześnie widzę, że niektórym bardzo się nie podoba, że ktoś ma inne zdanie, wyraża je i uzasadnia.

Żeby było śmiesznie to trzymałem kciuki za Lapusza przed pierwszym PH, wspierałem, podsuwałem pomysły w korespondencji, trzymałem kciuki, cieszyłem się, nawet zazdrościłem rozmachu, możliwości o których ja mogłem tylko pomarzyć, a taka impreza chodziła mi po głowie od lat... ale widać niektórzy z powodów bliskości z komputerami potrafią myśleć i analizować wszystko tylko w systemie zero-jedynkowym . Wszelkie niuanse przerastają albo z tego powodu, że mącą proste, wygodne myślenie, albo właśnie z tego powodu, że są niewygodne z jedynie słuszną linią.

Jeżeli ktoś ma w poważaniu taki system wartości jaki jest dla mnie ważny, to jego sprawa i jego prawo... ale to działa w dwie strony.

To był mój ostatni wpis w tej sprawie więc prosiłbym nie ciągnąć tematu.

Ponawiam prośbę odnośnie Bajtka do osób które wybierają się na AmiWAWA.

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 22:00:31 przez Duracel
[#64] Re: Pixel Heaven 2016

@Duracel, post #63

Ponawiam prośbę odnośnie Bajtka do osób które wybierają się na AmiWAWA.


Obawiam się, że gdy dotkniesz tego Bajtka to ręka ci uschnie i będziesz ją sobie musiał bezkompromisowo odrąbać gdy ze zgrozą odkryjesz że jest to zakamuflowany Pixel:

[#65] Re: Pixel Heaven 2016

@hrw, post #46

Zgadzam się w całej rozciągłości! Poza bliźniakami Oliver, którzy z Pixela zrobili sobie sposobność do reklamowania SkySagi, cała reszta zaproszonych gości była trafiona w 100%. Z każdym można było swobodnie porozmawiać, strzelić piwko.
Zarówno Jon Hare, Ben Daglish czy Petro Tyschenko okazali się naprawdę sympatycznymi, wesołymi i kontaktowymi ludźmi, nie chowali się za potrójną gardą a sami podchodzili do innych, żeby o czymś podyskutować.
Spotkałem całą masę pozytywnych ludzi, a jeżeli chodzi o tych graczy niedzielnych - przyszli, zobaczyli, wyszli. Komu zależało bardziej został, zintegrował się i poza strasznie kiepskim nagłośnieniem wynikającym z akustyki miejsca, nie bardzo jest się do czego przyczepić.
W stare gry gram sobie w domu, więc nie musiałem się przeciskać, chociaż zamiast stoisk z badziewnymi kubkami, można byłoby rozszerzyć strefę retro :)
Po takim weekendzie, w poniedziałek po pracy wydawało mi się, że wylądowałem na innej planecie.
Dzięki Łapusz i wszyscy biorący udział!
[#66] Re: Pixel Heaven 2016

@jubi, post #64

Jedynie co mogę zrobić aby oddalić Twoje obawy, to powiedzieć - Nie lękaj się!
Widzę, że jednak niuanse i odcienie szarości są zbyt skomplikowane, albo chodzi o uparte udawanie, że nie wiadomo o co chodzi.

W niemieckich sklepach w Polsce też muszę się zaopatrywać, bo inaczej nie miałbym gdzie rodziny wyżywić szukając polskich sklepów, ale to nie znaczy, że biegam na niemieckie festiwale z Eriką Steinbach
[#67] Re: Pixel Heaven 2016

@Duracel, post #66

@Duracel
więc po co był ten wywód o niemieckich firmach wspierających nazistów?
chcesz bojkotować to bądź konsekwentny.
[#68] Re: Pixel Heaven 2016

@retronav, post #67

Właśnie. "w życiu naprawdę ważne są zasady, które czynią nas ludźmi takimi i ludźmi śmakimi."
[#69] Re: Pixel Heaven 2016

@gorzyga, post #68

Teoretycznie mogę podskoczyć do Roberta i spróbować załatwić kilka numerów wydania specjalnego Bajtka, ale zaraz się okaże, że będą jakieś kwasy.... więc proponuję poczekać, aż pojawi się opcja zakupu w sklepie Pixela pozostałości po nakładzie z tegorocznego Pixel Heaven.
[#70] Re: Pixel Heaven 2016

@voyager, post #69

Zapytaj czy pojawi się taka opcja zakupu w skepie Pixela.
Pozdro!
[#71] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #70

O, gadałeś z Benem? Fajny gość?
[#72] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #70

Co to za gość obok Vato ;) ?
[#73] Re: Pixel Heaven 2016

@Jazzcat, post #71

Hehehe gadałem? Spędziliśmy z nim 3 dniową imprezę! :D

Wojt hmmmm pomysł




Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 22:30:18 przez Vato
[#74] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #73

z zazdrości nic nie napiszę
[#75] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #73

Ehhhh
Widać że nie znasz dowcipu z Papieżem ;)
[#76] Re: Pixel Heaven 2016

@WojT_GL, post #75

Nawet jakbym znał to pewnie bym się nie kapnął w tym tutaj momencie
[#77] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #73

A coś więcej napiszesz? No chyba, że gadaliście tylko o kryzysie paliwowym w Kambodży, nowych metodach utylizacji odpadów radioaktywnych i maściach na cellulit ;)

Zawsze chciałem zapytać czy muza z Firelord to cover i czy pamięta cokolwiek z okresu pracy nad nią. Albo Bombo, Death Wish - też zajebiste numery. Wtedy dość powszechne były covery w grach, robił tak nie tylko Daglish, ale i Hubbard, stąd moje wątpliwości :)
[#78] Re: Pixel Heaven 2016

@Jazzcat, post #77

Piliśmy z nimi piwo, wódkę, jedliśmy, jaraliśmy... śmialiśmy się i gadaliśmy o wszystkim :) o dupach też :D
Ponieważ impreza była bardzo dobra, przeplatało się sprawdzanie przywiezionych sprzętów na hali, granie w gry, słuchanie muzy... na to wszystko wchodził ciągły stan otępienia różnogatunkowym alko... to nie wpadło by mi do głowy tak poważne i skomplikowane pytanie jakie tu zadałeś
Wywiady poważniejsze realizowane były przy okazji albo zgodnie z planem. Wszystkie są dostępne tu i ówdzie (np. u Nerdów Nocą) OK

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 10:54:07 przez Vato
[#79] Re: Pixel Heaven 2016

@Jazzcat, post #77

Ja zapytałem o Bambo właśnie bo to jeden z moich ulubionych kawałków Bena, ale powiedział że nie pamięta go wogule (po tytule) więc nie wiele mi opowiedział.
Zapytałem natomiast czy w tamtych czasach uważał że współzawodniczy np z Robem H.
Odpowiedział dość ciekawie że w sferze muzycznej tak nie uważał bo robił "melodie" wg własnego gustu i tu trudno mu ocenić czy były lepsze czy gorsze od Roba, ale...
Ale w swerze technologicznej (sam programował sobie grajka do SIDów) uważa że trochę konkurowali. Gdy coś usłyszał u Roba chciał to potem zaimplementować w swoim grajku. W ogule Ben uważa się za programistę SIDa. Fajnie się z nim gadało bo długo i dokładnie odpowiadał na pytania - czasami gadał i gadał ;)

[edit]
natomiast nie uważał że konkurował z Davidem Whitakerem.
A pytany o Amigę i komponowanie na Amidze wyraził się jakoś tak że traktował to jako "oszukiwanie" - wiesz, masz tam sample i w zasadzie mogłem zrobić cokolwiek - nie było wyzwania w samym programowaniu dźwięków.


Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 10:57:26 przez retronav
[#80] Re: Pixel Heaven 2016

@Jazzcat, post #77

"Zawsze chciałem zapytać czy muza z Firelord to cover i czy pamięta cokolwiek z okresu pracy nad nią. "
Patrząc na gościa strzelam że nic nie pamięta :):)
[#81] Re: Pixel Heaven 2016

@zeter, post #80

Jego wygląd to wynik stanu zdrowia, raczej niewiele mającego wspólnego z trybem życia jaki prowadzi.
[#82] Re: Pixel Heaven 2016

@alt_, post #81

absolutnie nia miałem na myśli wyglądu ;) bardziej styl...
[#83] Re: Pixel Heaven 2016

@voyager, post #69

Bajtek już jest do kupienia w sklepie Pixela:
http://shop.pixel-magazine.com/index.php?i=info&n=20
Pozdrawiam,
Zbylu
[#84] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #78

Trzeba przyznać, że Ben jest meeega pozytywnym człowiekiem :) Mam nadzieję, że za rok znowu stawi się na placu boju :)
[#85] Re: Pixel Heaven 2016

@retronav, post #67

@Duracel
więc po co był ten wywód o niemieckich firmach wspierających nazistów?
chcesz bojkotować to bądź konsekwentny.


W dalszym ciągu myślisz zero-jedynkowo... albo czarne albo białe. Żadna metafora, ani analogia nic tu nie da, bo i tak nie łapiesz co mam na myśli. BAJTEK jest legendą, a pixel jest epizodem, który sam się moralnie ustawił na poziomie braku autentyczności.

Jakoś musisz przeżyć z istnieniem mojego zdania, które nie płynie zgodnie z Twoim... nurtem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 20:26:33 przez Duracel
[#86] Re: Pixel Heaven 2016

@zzielinski, post #83

Dzięki za cynk - zamówione :)
[#87] Re: Pixel Heaven 2016

@WojT_GL, post #86

Przesyłka za darmo z tego co widziałem ? :)
[#88] Re: Pixel Heaven 2016

@retronav, post #79

zapytałem o Bambo właśnie bo to jeden z moich ulubionych kawałków Bena


Przesiedziałem całe dnie przed commodorkiem w 80'tych słuchając składanek typu WEMUSIC albo Loadera Ocean Martina Galwaya itp, uważałem je za genialne, zresztą jest tak do dzisiaj. Zazwyczaj ludzie z boku nie przyswajali tych dźwięków w ogóle. Może prócz słuchania trzeba jeszcze rozumieć możliwości sprzętowe 8bitowców...

W każdym razie trzymam sobie w bezpiecznym miejscu i odsłuchuję co jakiś czas serię sidowych hitów, a czasem w wykonaniu orkiestrowym z CD.
Mniam
Pozdrawiam sidolubnych.
.
[#89] Re: Pixel Heaven 2016

@rePeter, post #88

Można prosić o playlistę? (sid-owy świeżak)
[#90] Re: Pixel Heaven 2016

@Mikrobi, post #89

Moja subiektywna lista (alfabetycznie)
jakby kto chciał zestaw starekomputery.regionet.pl/sid.tar.gz

Daglish_Ben ] ls -1
Ben_and_Tony_Music.sid
Bens_Music_Selector.sid
Bombo.sid
Bulldog.sid
Cobra.sid
DeathWish_III.sid
Satisfaction.sid
Stairway_to_Heaven.sid
Trap.sid

Galway_Martin ] ls -1
Arkanoid.sid
Comic_Bakery.sid
Game_Over.sid
Helikopter_Jagd.sid
Highlander.sid
Hyper_Sports.sid
Miami_Vice.sid
Mikie.sid
Never_Ending_Story.sid
Ocean_Loader_1.sid
Ocean_Loader_2.sid
Rambo_First_Blood_Part_II.sid
Short_Circuit.sid
Times_of_Lore.sid
Wizball.sid
Yie_Ar_Kung_Fu.sid

Gray_Matt ] ls -1
Atmosphere_II.sid
Deliverance.sid
Driller.sid
Gunship_Warriors.sid
Hunters_Moon.sid
Last_Ninja_2.sid
Magnetic_Fields.sid

Hubbard_Rob ] ls -1
Arcade_Classics.sid
Battle_of_Britain.sid
BMX_Kidz_PSID.sid
BMX_Kidz.sid
Chain_Reaction.sid
Chimera.sid
Commando.sid
Crazy_Comets.sid
Delta.sid
Final_Synth_Sample_I.sid
Human_Race.sid
Last_V8.sid
Lightforce.sid
Master_of_Magic.sid
Monty_on_the_Run.sid
One_Man_and_His_Droid.sid
Skate_or_Die_intro.sid
Thanatos.sid
Zoids.sid

Huelsbeck_Chris ] ls -1
Antics.sid
Baby_of_Can_Guru.sid
Dulcedo_Cogitationis_PSID.sid
Gem_X.sid
Grand_Monster_Slam.sid
Great_Giana_Sisters.sid
Hard_n_Heavy.sid
Housy.sid
Planet_of_War.sid
Quadrophenia.sid
Realm_of_the_Trolls.sid
Shades_filter_corrected.sid
Spherical.sid

Tel_Jeroen ] ls -1
Acceleration-mix.sid
Afterburner.sid
Alternative_Fuel.sid
Bad_Blood_intro_tunes.sid
Bad_Blood_title_sfx.sid
Battle_Valley.sid
Closing_In.sid
Cybernoid_II.sid
Dan_Dare_3.sid
Deel_3.sid
Deel_4.sid
DemoSong.sid
Digi-Piece_for_Telecm_PSID.sid
Fuzzball_preview.sid
G_I_Hero.sid
Hawkeye_loader.sid
Hotrod.sid
Intro.sid
Iron_Lord.sid
Jeroen.sid
JT_42.sid
KOUD_HE.sid
Myth.sid
Outrun_Europa.sid
RoboCop_3.sid
Rubicon.sid
Savage.sid
Supremacy.sid
Trivia_Ultimate_Challenge.sid
Turbo_Outrun.sid
Viz.sid
Wizzy.sid


Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 23:15:53 przez rePeter
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem