[#1] Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)
Hej,

Historia w skrócie jest mniej więcej taka.. Kolega Max mieszkał kiedyś we Francji gdzie uzbierał trochę fajnego sprzętu, na swoje potrzeby, do zabawy. Miał m in A1200 z Blizzardem 030 z 4MB. Bardzo miło spędzał z nią czas, podczas gdy utracił turbo (ktoś przekonał go do wymiany, wziął Blizzarda a zamiast coś oddać w zamian ulotnił się). Minęło 20 lat. W tym czasie przeprowadził się do Japonii. Trzy miesiące temu poprosił rodzinę o przesłanie mu gratów pływającym kontenerem, m in A1200. Jak łatwo się domyśleć A1200 dostała nóżek i opuściła pakunek niespodziewanie.

W Japonii jak możecie się domyśleć trudno o Amigę. Stąd pomyślałem, że moglibyśmy się pokazać od dobrej strony i pomóc koledze.

Max potrzebuje:
- sprawnej płyty głównej A1200 (może być bez obudowy, bowiem ta wyląduje w towerze), kolega zna się z lutownicą dobrze, więc wymiana kondensatorów itd nie jest wymagana
- kickstartu najlepiej 3.1 40.068, ale nie jest to najważniejsze
- sprawnego turbiacza 030 albo 040 do A1200
- stacji dysków
- klawiatury, może być pożółkła, ale sprawna ze wszystkimi klawiszami
- myszkę

Max pokrywa koszty sprzętu i przesyłki.

Wiem o tym, że mógłbym tę prośbę umieścić na giełdzie PPA, ale chciałbym to przekształcić w pozytywną akcję naszej polskiej społeczności niż pozostawić to w sferze zwykłego handlu. Jeśli ktoś z Was ma potrzebny sprzęt i chciałby pomóc 'po kosztach' niechaj się do mnie odezwie. Jeśli ktoś ma inne sugestie - dajcie proszę znać. Możemy zrobić coś naprawdę fajnego.

W zamian Max może sprowadzić nam coś ciekawego z Japonii jeśli ktoś reflektuje.

Z góry dzięki!
Kokos
[#2] Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)

@Sokok, post #1

Z niecierpliwoscia czekamy na odzew forumowych handlarzy OK
[#3] Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)

@Sokok, post #1

http://www.ebay.co.uk/itm/Blizzard-1230-Mk-IV-50mhz-128mb-Slimline-Ram-Amiga-1200-Accelerator-/272701829536
http://www.ebay.co.uk/itm/Amiga-1200-Great-Condition-100s-of-Games-4Gb-CF-/252981310173
Skoro chcesz pomóc, to zamawiasz, Max płaci, czekasz na paczkę, wysyłasz do Japonii, nie widzę problemu, przecież to nie towar deficytowy w tym momencie OK
[#4] Handlarzyny!!!

@Sokok, post #1

Spekulacja metodą "na Japończyka"?
Tego tu jeszcze nie grali...
[#5] Re: Handlarzyny!!!

@Daclaw, post #4

Spekulacja metodą "na Japończyka"?


https://youtu.be/C0QLMP_Npxs?t=4m35s
[#6] Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)

@Sokok, post #1

Mogę zaoferować:
1. mysz - 29,99 PLN
2. kontroler klawiatury ELBOX - 59,99 PLN
3. stacja dysków (przerobiona) - 29,99 PLN
4. adapter IDE -> CF - 19,99 PLN
5. joystick - 29,99 PLN
[#7] Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)

@_arti, post #6

Dzięki śliczne Arti, będę pamiętać gdy będziemy całość kompletowac.
[#8] Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)

@Chador, post #3

Dzięki, jak najbardziej biorę taką (albo inne allegro) opcję pod uwagę. Ale mam nadzieję, że uda się z tego zrobić pozytywną akcję społecznościową a nie handel. Kilka osób już się odezwalo z ofertą pomocy, jednak jeszcze nikt nie zaoferował A1200, i tak zdaję sobie sprawę, że to może nie być łatwe.
[#9] Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)

@Sokok, post #8

Powodem tej akcji społecznościowej (po kosztach) jest chęć pokazania polskiego środowiska Amigowego w dobrym świetle, czy fakt że kolegi Maxa nie stać na ofertę od handlarza?

Pytam, ponieważ już kiedyś jeden kolega z forum (Ender/KM) poruszył ten temat, że Amigowcy powinni sobie pomagać między sobą i taniej odsprzedawać sprzęt.
[#10] Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)

@agrajek, post #9

Raczej to pierwsze. Zwyczajnie powiedział, że stracił A1200 i w Japonii trudno o taką, dlatego zaproponowałem pomoc. Inicjatywa wyszła z mojej strony.
[#11] Re: Handlarzyny!!!

@Daclaw, post #4

Przyznam szczerze to byłem ciekaw kiedy padnie taka sugestia.

Z drugiej strony internet jest wszędzie (chyba nawet w Japonii), ludzie tam zarabiają jakieś 10x więcej niż Polacy więc na zakupy przez net powinny wypalić. Pozatym Max kupi dokładnie to co potrzebuje.
Uczciwość sprzedawców w polskim necie sięga dna typu "brak kabli, niesprawdzany ale 15 lat temu działał", więc moim wkładem w te zakupy - to bym koledze radził by w ostateczności kupował na polskich portalach, bo czemu ma mieć o nas tak zły obraz jak my sami o sobie.

Idea może i szlachetna ale znając nasz polski charakter to raczej nie wypali.
[#12] Re: Handlarzyny!!!

@PWS, post #11

Najniższa krajowa w JP jest tylko niecałe 2x większa
niż u nas. Bez przesady z tym 10x więcej


Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 17:20:07 przez _arti
[#13] Re: Handlarzyny!!!

@PWS, post #11

Zobaczymy. W najgorszym wypadku tragedii nie będzie.
[#14] Re: Handlarzyny!!!

@PWS, post #11

"Idea może i szlachetna ale znając nasz polski charakter to raczej nie wypali"

Prosze podziekowac tym kejtrom, ktorzy przez ostatnie nascie lat chapali ile sie da z tego kraju i jeszcze teraz krzycza, ze demokracji brak (ja bym wam dal k... demokracje ! oj tak !)

Pod koniec lat 90'tych mozna bylo dostac pelno rzeczy za darmo a ludzie chetnie oddawali byleby tylko ktos wzial ok, racja
Niestety odkad wiekszosc chwali sobie tzw. "postep", to za kabelek trza placic 5 zl , za srubke 3zl, za pusta butelke 1zl, bo jak to menedzery powiadaja "zlotowka do zlotowki a bedzie na waciki".

Wypalic wypali ale za cene z alledrogo. Na za "pol-darmo" bym juz nie liczyl.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 18:05:02 przez selur
[#15] Re: Handlarzyny!!!

@selur, post #14

Na szczęście można też spotkać w życiu tzw amigowych kolegów. Więc gatunek nie jest skazany na zagładę.
[#16] Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)

@Sokok, post #8

Jak się nikt nie zgłosi, to mogę pomyśleć nad odsprzedaniem płyty głównej do A1200.
[#17] Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)

@sanjyuubi, post #16

Świetnie, dzięki! Będę o tobie pamiętać!
[#18] Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)

@Sokok, post #1

Dzięki wszystkim za chęci, kolega ma już A1200.
[#19] Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)

@Sokok, post #18

A ja nie rozumiem całej tej akcji pomocy w zakupie. W jpan tez jest internet, działa ebay, buyee.ip. Tydzień temu przyleciał do mnie prosto z Osaki przepiękny boxowy Sony HitBit HB-F1XD. Transport to tylko 5 dni od wysyłki do dostarczenia do domu, a ceny całkiem przystępne.
[#20] Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)

@amigachelm, post #19

Kolega mówił, że mu trudno nabyć A1200 będąc w Japonii, więc chyba coś w tym jest. Zaproponowałem pomoc. Zapytałem tutaj. Tyle.
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)
[#24] Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)

@Sokok, post #20

Ktoś poza Tobą pomógł?
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pomoc dla kolegi z Japonii (potrzebna A1200 z dopałką)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem