[#1] Giełda komputerowa@pixelretroshop [Wrocław]
16 grudnia 2017 na ul. Wincentego 7 we Wrocławiu, będzie próba zorganizowania czegoś na kształt giełdy komputerowej. Trochę info jest tutaj: https://www.facebook.com/events/1530931583656804/

Z tego co słyszałem to wybierają się atarowcy. A czy ktoś z szanownych amigowców planuje zawitać?
[#2] Re: Giełda komputerowa@pixelretroshop [Wrocław]

@nogorg, post #1

po takim tekscie
"Tanio kupić i drogo sprzedać retro komputery, konsole, sprzęt Hi-Fi, winyle, kasety magnetofonowe i video?"

to juz wiadomo, ze bedzie to zlot Januszy z warzywniaka a nie gielda lat 90tych.
[#3] Re: Giełda komputerowa@pixelretroshop [Wrocław]

@selur, post #2

Oj, dlatego wyraźnie zaznaczyłem, że Wrocław. Żeby ktoś nie pomyślał, że Poznań!
[#4] Re: Giełda komputerowa@pixelretroshop [Wrocław]

@nogorg, post #1

kto to jest zajawkowicz?
[#5] Re: Giełda komputerowa@pixelretroshop [Wrocław]

@softiron, post #4

O to pytaj organizatora. Mnie ciekawi czy np. moja A500 ma szansę spotkać jakiegoś czarodzieja od kondensatorów czy może sobie spokojnie dalej spać w pudle.
[#6] Re: Giełda komputerowa@pixelretroshop [Wrocław]

@nogorg, post #5

Grogon, a z Altem się kontaktowałeś? On swego czasu w wielu amigach ludziom kondensatory powymieniał.
[#7] Re: Giełda komputerowa@pixelretroshop [Wrocław]

@nogorg, post #5

Skąd wiesz, że nadają się do wymiany?
[#8] Re: Giełda komputerowa@pixelretroshop [Wrocław]

@Kilos, post #7

Każde się nadają .
[#9] Re: Giełda komputerowa@pixelretroshop [Wrocław]

@GumBoy, post #6

W zasadzie to nie interesowałem się do tej pory tym tematem ale dzięki za sugestię, będę wiedział gdzie wbijać.
[#10] Re: Giełda komputerowa@pixelretroshop [Wrocław]

@Kilos, post #7

Tego nie wiem, ale skoro wszyscy sobie wymieniają to co moja ma być gorsza?
[#11] Re: Giełda komputerowa@pixelretroshop [Wrocław]

@nogorg, post #10

Po co wymieniać dobry japoński kondensator na inny niechby nawet dobry japoński kondensator?
Jak widzę A500 napakowaną JACKCON-ami to już w ogóle smuteczek.
Od dłuższego czasu tak sobie robię pomiary kondensatorów w Amigach jak i w innym starszym sprzęcie. W 40-letnich gramofonach na przykład chciało by się od ręki wymienić kondensatory, ale po co skoro wyglądają wyśmienicie i trzymają pojemność. Cieknące elektrolity SMD w Amigach to zupełnie inna historia, jednak jeśli chodzi o THT to zdarzyła mi się tylko sztuka ze spadkiem pojemności rzędu 2-3%. Wiele zależy od tego w jakich warunkach była przechowywana, a często tak naprawdę nie wiadomo, także profilaktyczna wymiana nie jest zła jeśli nie ma się czym zrobić pomiarów, wszak kondensatory są tanie, ale jeśli już to nie wsadzać byle tyfusów
[#12] Re: Giełda komputerowa@pixelretroshop [Wrocław]

@Kilos, post #11

Rozumiem racjonalne argumenty ale wiesz, czasem one są mniej ważne, a bardziej liczy się owczy pęd, bycie na czasie, trendy, trendi itd... A jak już sobie wymienię to będę mógł spokojnie schować ją z powrotem do krypty na następne 1000 lat :)

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 14:32:18 przez nogorg
[#13] Re: Giełda komputerowa@pixelretroshop [Wrocław]

@nogorg, post #1

No i po giełdzie. Fajnie to ogólnie wyszło. Było m.in. trochę retro-sprzętów do wzięcia, w tym Amigi, ale nabywców nie znalazły. Ludzie dopisali ale sprzęty woleli oglądać.

A na koniec przycięliśmy w gierkę, która posiada sporo amigowych inspiracji



Możliwe, że za jakiś czas będzie powtórzona.
[#14] Re: Giełda komputerowa@pixelretroshop [Wrocław]

@nogorg, post #13

Jest i relacja oraz przybliżony termin kolejnej giełdy... tzn.:

Powtórka na początku lutego.


https://www.dobreprogramy.pl/Krogulec/Retromianiak-Takie-spontany-lubie-najbardziej,84910.html

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 00:11:33 przez nogorg
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem