[#1] Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018
Krakowskie Retrospekcje wracają z siódma odsłoną ! Impreza ma na celu integrację środowiska retromaniaków więc tak jak poprzednio spotykamy się żeby pograć i pogadać w blasku starych monitorów. Wszystko odbywa się w trybie pospolitego ruszenia - Masz jakieś fajne sprzęty do pokazania ? Chcesz wypić piwko z ludźmi nadającymi na tych samych falach ? To właśnie impreza dla Ciebie smile
Retrospekcje odbędą się tam gdzie ostatnio czyli w wynajętej sali konferencyjnej w biurowcu „Miastoprojekt” Kraków przy ul.Kraszewskiego 36 ( obok stadionu Cracovii ). Miejsca jest dużo, przewidujemy, że zmieści się około 30 stanowisk tak więc szykujcie swoje zasilacze !

Czas: 15 września (sobota) 2018 od godziny 12.00 do 2.00

Miejsce: Kraków, ul.Kraszewskiego 36, sala konferencyjna – wejście od ulicy po schodkach w dół przez lokal gastronomiczny

Koszty: wejściówka w cenie 12zł od osoby zarówno dla przynoszących swoje komputery jak i pozostałych. Jest to opłata za koszty wynajmu lokalu. Panie i dzieci wchodzą za darmo

Prowiant: do sali konferencyjnej przylega lokal gastronomiczny. Będzie więc można kupić piwo, paluszki i ciepłe posiłki ( od godziny 16.00 do 24.00 )

Parking: przed budynkiem jest dużo miejsca do parkowania. Sobota to dzień bez strefy więc i bez opłat

Komputery: Zapewnimy kilka maszyn, ale jak zwykle liczymy na uczestników i ich niezawodne 8/16-bitowce. Wszystkim osobom chcącym przynieść swoje maszyny udostępniamy stoły i prąd. Trzeba tylko poinformować o tym organizatorów i zadbać o przedłużacze

Kolejne informacje będą dodawane sukcesywnie

Link do zdjęć z poprzednich edycji:
link

Wydarzenie na Facebooku
link

Regulamin:
1. Każdy z uczestników zobowiązany jest pilnować swojego komputera/konsoli. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne szkody w tym zakresie
2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyproszenia z terenu imprezy osób będących pod mocnym wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz zakłócających przebieg spotkania
3. Nie ma możliwości spania na terenie imprezy. Lokal musi zostać opuszczony do godziny 2.00 w nocy
[#2] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@Kiender, post #1

Jestem! Zabieram Amstrada cpc6128. Mam nadzieję że tym razem ktoś zabierze Amigę i choć jedna będzie.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 09:50:40 przez Stoopi
[#3] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@Stoopi, post #2

No tak, ostatnio było mnóstwo kompów w tym kilka prawdziwych rarytasów i ani jednej Przyjaciółki. Każdy myślał, że pewnie ktoś inny weźmie :)
[#4] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@Kiender, post #3

Będzie Amiga sprzężona z Atari ST.
Można będzie zagrać w Lotusa 2 w turnieju, lub pościgać się choćby w Stunt Car Racer 🙂
[#5] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@Kiender, post #1

I ja przyjadę szeroki uśmiech
[#6] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@Kiender, post #1

Rozważam, mam wrażenie, że dawno mnie nie było, albo dawno nie było Retrospekcji ;)
[#7] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@argasek, post #6

Nie było Cię na VI wydaniu. Masz szansę na poprawę. :P
[#8] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@Stoopi, post #7

Na imprezie planujemy pokaz pierwszych 25 minut filmu „Gry, użytki – co dla Ciebie ?” opowiadającego historię giełd komputerowych. Będzie można posłuchać min. o początkach „Grzybowskiej” i „Karlika”, rozpowszechnianiu oprogramowania i wpływie giełdy na rozwój komputeryzacji w Polsce. Natomiast premiera pełnego 2 –godzinnego materiału w grudniu na YT.

Trailer filmu link
[#9] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@Kiender, post #8

Jest opcja na jakiś tv? Przypuszczam, że nie będę miał ze sobą.
[#10] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@Kiender, post #1

tym razem termin mi pasuje :)
[#11] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@juen, post #10

Bende!!! Atari XEGS z przerobionym magnetofonem na SIO2SD. Oraz Spectrum 48 z klawiatura na mikrostykach od Pokemona. Będzie można zerknąć i samemu ocenić czy warto kupić i podmienić za folię.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 21:40:38 przez Stoopi
[#12] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@juen, post #10

Wziąłbyś ze sobą NGPC a dowolną grą?
Mam swoje i nie chce czytać mi carta- chciałem sprawdzić na innym carcie czy odpali.
[#13] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@kubaslonka, post #12

No i pupa... Muszę skończyć remont CO u teściów... No nic. Następnym razem może!
[#14] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@Kiender, post #1

Kiedy kolejne? :)

Ps: kto miał te plakaty a2(b2?)?
[#15] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@juen, post #14

Dzięki wszystkim za przybycie, orgom za chęci. Dzięki wszystkim za rozmowy o sprzęcie, dzięki za cenne rady Juena na temat kodowania i ogarnięcia tematu czytania tablic. Było przepysznie i to nie tylko w uwagi na pierogi ruskie. OK
[#16] Re: Krakowskie Retrospekcje - edycja VII, 15.09.2018

@Stoopi, post #15

Dziękujemy wszystkim za przybycie OK Pojawiło się dużo znajomych twarzy i nietypowych sprzętów ( Vectrex, Atari 1200, Commodore 64 Reloaded MK2 ). Ogólnie przednia zabawa, długie rozmowy, dłubanie w komputerach, przeglądanie prasy i oczywiście granie. W przyszłym roku widzimy się ponownie !
Garść fotek w linku
link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem