[#1] Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia
Wpadłem na pomysł by w województwie łódzkim a dokładniej w Pabianicach bądź Łodzi stworzyć klub komputerów retro.
Klub zrzeszałby osoby posiadające komputery retro takie jak Amiga, Commodore, Atari i inne.
Na początek klub nie miałby stałej siedziby a jego członkowie spotykaliby się w różnych miejscach którymi były lokale gastronomiczne bądź inne miejsca.

Co sądzicie o tym pomyśle? Czy warto go wprowadzić w życie?
[#2] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@krzych2019, post #1

Spotyko Ecik Masztalskigo na drodze.
- te, kaj lecisz?
- śpiesza sie bo momy spotkanie chóru za piytnoście minut...
- Chóru padosz? A co sam robicie?
- normalnie, pijymy, gromy w skata, gupoty fandzolymy.....
- no a kiedy śpiywocie?
- jak wracomy do dom....

spotkania klubu retro w lokalach gastronomicznych powiadasz... :)
[#3] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@softiron, post #2

Tak w lokalach gastronomicznych bo przecież jak klub zacznie istnieć to nie będzie miejsca na spotkania.
Wynajęcie lokalu w którym taki klub mógłby istnieć kosztuje miesięcznie kilkaset złotych w zależności od jego powierzchni.
Żeby w ogóle wynająć lokal muszą być ludzie którzy będą chcieli współtworzyć ten klub i będą chcieli składać się na miesięczny koszt wynajmu lokalu oraz związane z tym opłaty jak np: rachunek za prąd.
Na ten moment czekam aż moderator przeniesie ten temat do innego działu.
Skończcie z wygłupami i potraktujcie ten pomysł poważnie!
[#4] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@krzych2019, post #3

Ja uważam że jak będziecie robili spotkania w gronie miejskim/wojewódzkim, możecie nie uzbierać na najem lokalu.

Jeśli mógłbym doradzić, to lepiej zróbcie sobie stronę jak CHAL i róbcie imprezy w Łodzi!! Nawet jakaś miała prawie-być w 2016 r!!
[#5] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@krzych2019, post #3

Może lepiej załóż stowarzyszenie, to wtedy prędzej gmina ci użyczy salę na spotkania na określone godziny w określone dni tygodnia. Tylko że wtedy raczej odpada przynoszenie alkoholu i biesiady.
[#6] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@krzych2019, post #3

Na początek zorganizuj jakieś spotkanie bardziej na luzie, zobacz kto przyjdzie i jak bardzo będzie chciał brać udział w życiu takiego klubu. Do tego nic nie musisz wynajmować, można się spotkać w knajpie, pizzerii itd. Jak zamówisz odpowiednią ilość jadła/napitku to myślę, że właściciel nie będzie robił problemu z podłączeniem kilku komputerów.

Zacznij od ludzi, którzy w proaktywny sposób będą Cię wspierać, nie czekając aż to czy tamto "samo się załatwi". Jak już się upewnisz, że ich masz, to wtedy idź w klub, stowarzyszenie, organizację itd. Bo inaczej skończysz jak jeden z wielu diskmagów w latach 90-tych - jest kod/grafika i muzyka ale nie ma komu pisać treści i po 2-3 numerach zniechęcenie i bye bye.
[#7] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@mccnex, post #6

Ja bym zaczął od bazy użytkowników i rejonizacji na Łódź i okolice i ludźmi z tego rejonu najpierw się kontaktował...
[#8] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@Tom Rain, post #7

Dobrze ci radzą. Idź do urzędu miasta, biblioteki miejskiej, i najpierw tam zrób spotkanie. Zbieraj ludzi i do przodu.
[#9] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@krzych2019, post #1

Dla mnie BOMBA !!
Mam blisko z Warszawy i w Pabianicach jest ekstra kiełbasa!
Ogólnie z Łodzi jest autobus miejski do Pabianic , więc to jakby dzielnica.

Ew. blisko jest staw miejski w Konstantynowie z telewizorem 50" i grillem obok.
Można się wykompać,najeść,złomotać i obejrzeć demo.

Najlepiej byłoby w wolne niedziele.
Polski bus z metra młociny jest o 17ej a inne z dw. zachodniego.
Ogólnie szykuj się że chłopaki przyjadą się głównie "nawalić"
pozdr

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 22:58:10 przez Mikrobi
[#10] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@Mikrobi, post #9

Z Łodzi jeździ tramwaj a nie autobus miejski.
Ja chcę stworzyć klub a nie pijalnie piwa.
Jak chłopaki chcą się nawalić to niech jadą do jakiegoś lokalu.
[#11] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@krzych2019, post #10

Przyjedz na sacp i zobacz jak wyglada taki klub. _arti jest z Lodzi i ma nawet lokal ;) najwazniejsze jednak zebys mial ludzi ktorzy chca przyjechac
[#12] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@WojT_GL, post #11

Nie będę jeździł na sacp. Nie widzę takiej potrzeby.
[#13] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@krzych2019, post #1

Do tej pory teren woj. Łódzkiego był niemalże "białą plamą" na mapie Amigowców PPA ale ostatnio paru kolegów się ujawniło(być może dzięki poprawkom bo do niedawna były problemy dodawaniem lokalizacji do mapy). Nie jest może tak gęsto jak w innych miejscach ale daje to pewne nadzieje że w/w inicjatywa okaże się dobrym pomysłem.
[#14] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@krzych2019, post #12

aha... czyli chcesz zorganizować klub... prosisz o porady.... 200km od ciebie jest cykliczna impreza 4x do roku organizowana juz 40 razy...
ale nie widzisz potrzeby przyjechać i pogadać z organizatorami jak to mają obcykane...
spoko.
[#15] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@krzych2019, post #1

Lokal kończy się "robić", więc miejsce będzie. Spotkania też. Cierpliwości
[#16] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@krzych2019, post #12

No cóż... z takim podejściem + to co tam wcześniej pisałeś to będzie Ci raczej trudno przyciągać do siebie ludzi. Musisz być trochę bardziej elastyczny... i takie tam... nie będę robił z tego wykładu... ale chyba nietrudno połączyć kropki.

Np. dodam jeszcze, że jestem pewny, że jak Arti skończy miejscówkę i ogłosi środowisku, to odzew będzie duży, a ludzie przyjadą nie tylko z okolicy.

Tak czy inaczej - powodzenia
[#17] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@mccnex, post #16

Nie zniechęcaj kolegi!
W Pabianicach jest ekstra kiełbasa!
[#18] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@_arti, post #15

Jak obecnie wygląda sytuacja z miejscówką?
Czy jest już gotowa?
[#19] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@krzych2019, post #18

Powiedzcie mi jak waszym zdaniem powinien funkcjonować taki klub amigowy?
Co chcielibyście móc w nim zrobić?
Czy w klubie powinny istnieć jakieś deklaracje członkowskie dzięki którym powstałaby oficjalna lista członków klubu i każdy stał by się jego członkiem pod względem formalnym?
Kto z was chce należeć do takiego klubu?
[#20] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@krzych2019, post #1

Dobrze kombinujesz Lodz to niemal srodek Polski. Najlepiej zaczac tak jak koledzy zaproponowali od luznego spotkania bez kompow celem pogadania, wybadania frekwencji to najrozsadniejsze rozwiazanie.
[#21] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@miro_78, post #20

Z mojego doświadczenia to:
Na początku pozbądź się gości którzy przyjeżdżają tylko się nachlać i pogwiazdorzyć, oczywiście jeżeli myślisz o profesjonalnym klubie.
Od razu przekaż informację o ewentualnych kosztach i od razu zbieraj kasę.Na początku wszyscy się deklarują,później jest nieciekawie.
Aha,jeżeli podczas zlotu/spotkania będzie spadek napięcia w sieci i któraś z Amig się zjara to Twoja wina.
Jeżeli coś zostanie skradzione,to Twoja wina.I zresztą wszystko to co złe to Twoja wina.
Tacy są ludzie,nie wszyscy oczywiście.
Weź to pod uwagę organizując taki klub czy imprezę.
Zero złośliwości z mojej strony,przekazuję tylko swoje doświadczenia.
Powodzenia,pomysł ok.
[#22] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@ak47, post #21

Z mojego doświadczenia to:
Na początku pozbądź się gości którzy przyjeżdżają tylko się nachlać i pogwiazdorzyć, oczywiście jeżeli myślisz o profesjonalnym klubie.
Od razu przekaż informację o ewentualnych kosztach i od razu zbieraj kasę.Na początku wszyscy się deklarują,później jest nieciekawie.
Aha,jeżeli podczas zlotu/spotkania będzie spadek napięcia w sieci i któraś z Amig się zjara to Twoja wina.
Jeżeli coś zostanie skradzione,to Twoja wina.I zresztą wszystko to co złe to Twoja wina.
Tacy są ludzie,nie wszyscy oczywiście.
Weź to pod uwagę organizując taki klub czy imprezę.
Zero złośliwości z mojej strony,przekazuję tylko swoje doświadczenia.
Powodzenia,pomysł ok.


Dziękuje za uwagi. Na pewno się one przydadzą.
Klub jeśli powstanie to stanie się to najwcześniej za kilka miesięcy. Może dopiero po nowym roku.
Z tego co się zorientowałem przeglądając mapę amigową na tym portalu to raczej ciężko będzie znaleźć osoby zainteresowane dołączeniem do klubu. Większość osób nie logowała się w ciągu ostatnich 6 miesięcy a niektórzy zalogowali się ostatni raz nawet kilka lat temu np: w 2014 roku.
W klubie są potrzebne osoby które posiadają chociażby podstawową wiedzę o elektronice i komputerach Amiga.
[#23] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@krzych2019, post #1

Nie warto. Net załatwia sprawę z nawiązką. Geograficznie, towarzystwo jest natomiast tak rozproszone, dorosłe i zajete, że te imprezy retro, które już się odbywają, to chyba optimum.

Temat klubów i stowarzyszeń znam zresztą z doświadczenia. To wygląda tak: jeden maniak robi, kilku czasem i z łaski się włączy na minimalu, reszta przychodzi jak jest impreza. Wolontariat w tych sprawach nie zadziała. A kasa... A weź przestań. Nagle się okaże, że bieda taka, że 5 zł/mc na składkę to problem.

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 17:53:23 przez Daclaw

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 17:53:46 przez Daclaw
[#24] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@Daclaw, post #23

Wszystkie te odpowiedzi malkontentów (nie twierdzę że nieprawdziwe) sugeruja tylko, że na poczatku powinno was być dwóch.

Albo najlepiej trzech.
[#25] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@Daclaw, post #23

Nie warto. Net załatwia sprawę z nawiązką. Geograficznie, towarzystwo jest natomiast tak rozproszone, dorosłe i zajete, że te imprezy retro, które już się odbywają, to chyba optimum.

Temat klubów i stowarzyszeń znam zresztą z doświadczenia. To wygląda tak: jeden maniak robi, kilku czasem i z łaski się włączy na minimalu, reszta przychodzi jak jest impreza. Wolontariat w tych sprawach nie zadziała. A kasa... A weź przestań. Nagle się okaże, że bieda taka, że 5 zł/mc na składkę to problem.


Bzdury kompletne piszesz.
W przypadku krótkofalarstwa też są kluby i spotkania krótkofalarskie w różnych częściach Polski i ludzi jest pełno.
Pieniądze w klubach są np: na czynsz, rachunki itd.
są ludzie bogaci których stać na zakup radiostacji za kilkanaście tysięcy ale są też i biedniejsi który nie kupują tak drogiego sprzętu.
Z umiejętnościami jest podobnie. Są tacy co nic nie potrafią i są też tacy którzy tworzą własne konstrukcje.
Ogólnie mówiąc nie jest źle.
[#26] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@krzych2019, post #1

Rób a nie pytaj;)
[#27] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@dezIII, post #26

To ja się też ujawnię. Jestem z Łodzi i jak coś to się na jakieś spotkanie mogę wprosić. Tylko, żeby nie było tak jak kiedyś - czyli picie, palenie, picie itd...
Dodam, że pamiętam takie spotkania jeszcze w latach 90 i tak to wyglądało.
Ale może czas poznać nowych ludzi a widzę, że w Łodzi coś mało nas.
Amigę mam cały czas nieprzerwanie od końca lat 80-tych. Ogólnie obecnie kontakt z ludźmi z tamtych czasów to mi pozostał z Adasiem Zalepą.
Mam też zamiar wybrać się na jakąś retro imprezę albo giełdę aby się odchamić i oderwać od rzeczywistości - brakuje trochę klimatu łódzkiej giełdy komputerowej, czy tej na Grzybowskiej w Wa-wie.
[#28] Re: Stworzenie klubu komputerów retro- wasza opinia

@KAN2000, post #27

Dziękuje za ujawnienie się.

Zapraszam do kontaktu ze mną wszystkie osoby mieszkające w Łodzi i bliskich jej okolicach. Chcę stworzyć listę osób które są z Łodzi i okolic by poinformować ich o terminie spotkania klubu amigowego gdy on powstanie.

Krzysztof
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem