Komentowana treść: Pegasos 3 nadchodzi!
[#61] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2400




Widzisz jak ty bardzo malo wiesz. Jesli jadro systemu operacyjnego jest niewydajne albo ma problem z obsluga kilku taskow rownoczesnie, to jest problem systemu operacyjnego. Zapewniam Cie, ze zadne bloki pamieci nie sa przestawiane a procesor widzi pelna 4GB przestrzen adresowa.



Ach! pozwol, ze Cie zdoluje. Procesory PPC posiadaja cos, co nazywa sie rejestry segmentowe. Przerazony? Niewierzysz? Sprawdz sam :) Oczywiscie maja odrobine inna funkcje, ale ciebie, jako specjaliste od wyolbrzymionych problemow, powinna obchodzic sama nazwa.



I moze wyjasnij mi na koniec, dlaczego na Duronie (850Mhz bo wiecej mi nie bylo potrzebne nigdy) pod linuksem muzyka na przyklad nie tnie mi sie nawet wtedy, kiedy uruchamiaja sie takie kobyly jak OpenOffice? Czary?



Jesli zas tak bardzo wiazesz nieszczesna architekture IA32 z windowsami, to wykonaj nastepujacy eksperyment myslowy: "AtariST nawet porzadnego multitaskingu nie ma => ta motorola to syf straszny".



Naprawde nie powinienes sie odzywac skoro twoja wiedza jest tak ograniczona. Wroc na ziemie czlowieku. Czasy MagazynuAmiga i powszechnego plucia na pecety minely bezpowrotnie :)

[#62] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2397




Jeden RISC drugiemu nierowny, wiec twoje porownanie bylo zupelnie bezsensowne. A w przejezyczenie nie uwierze bo czytac jeszcze umiem. To po pierwsze.



Po drugie, "natywny PPC z tym samym rdzeniem" to twoje wlasne slowa z komentarza numer 2324. Juz zapomniales co mowisz czy celowo wytykasz mi niewiedze?



Po trzecie translator x86 do kodu wewnetrznego nie powoduje opoznien i bez tlumaczenia instrukcji szybciej by nie bylo. Ponadto pozostawienie CISC-owego jadra i nieuzywanie translatora bylo by wolniejszym rozwiazaniem. Proponowal bym zainteresowanie sie projektem Dynamo: http://arstechnica.com/reviews/1q00/dynamo/dynamo-1.html



Po czwarte, pokaz mi w jakim wypadku windows oparty na jadrze NT (nie, nie chce sluchac o win97, ktory jest mocno rozbudowanym rozszerzeniem 32-bitowym bazujacym na 16-bitowym Dosie ktory obarczony jest tymi wszystkimi przywarami) narzekajacy, ze 32-bitowemu programowi (takiemu jak Corel) brakuje pamieci konwencjonalnej. Potrafisz taka sztuczke wykonac.



Twoj zarzut jest tak samo pozbawiony sensu jak narzekanie, ze np. Cinema4D nie zrobila sie nagle sama z siebie wersja na PPC i na pegazie wymaga emulatora m68k.



Mysl czlowieku zanim cokolwiek powiesz...

[#63] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2398




Kiv_master, na historii tez spales? Poczytaj do poduszki, co to jest komunizm, poczytaj co to jest socjalizm, o demokracji tez mozesz poczytac. Jestem przeciwnikiem bylego systemu ale mimo wszystko komunizmem nazwac go nie potrafie. Historycy by Cie zlinczowali za takie stwierdzenia.



[#64] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #61






"Jesli zas tak bardzo wiazesz nieszczesna architekture IA32 z windowsami, to wykonaj nastepujacy eksperyment myslowy: "AtariST nawet porzadnego multitaskingu nie ma => ta motorola to syf straszny"".



Atari st ma porządny multitasking Magic v6

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem