Komentowana treść: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
[#1] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
Większość załogi Amiga RC5 Team Effort liczy w konkursie OGR-25, i tam
mamy znacznie lepsze wyniki - jesteśmy na miejscu 5, a regularnie mamy
lepsze dzienne "przemiały" niż będąca na czwartym miejscu drużyna
Slashdota. A brakuje nam tylko około 5 milionów jednostek. Więc w
ciągu miesiąca powinniśmy się wspiąć na czwarte miejsce. Mój Pegasos
II i pecet w pracy całą parą liczą OGR-25 .
[#2] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
Większość załogi Amiga RC5 Team Effort liczy w konkursie OGR-25, i tam
mamy znacznie lepsze wyniki - jesteśmy na miejscu 5, a regularnie mamy
lepsze dzienne "przemiały" niż będąca na czwartym miejscu drużyna
Slashdota. A brakuje nam tylko około 5 milionów jednostek. Więc w
ciągu miesiąca powinniśmy się wspiąć na czwarte miejsce. Mój Pegasos
II i pecet w pracy całą parą liczą OGR-25 .
[#3] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #2

I znowu przez *#$&*^@#% Voyagera i jego artystyczną obsługę cache dodałem ten sam komentarz dwa razy...
[#4] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
To i ja spróbowałem wreszcie. Pierwszy raz. :P Oczywiście jakby nie artykuł Ajusia to bym się pewnie zniechęcił... Teraz częscto mój Pegasos stoi bezczynnie nocami (znaczy cos się ściąga) więc może sobie liczyć... Jak mi straczy samozaparcia to i na piecu cos zapuszczę. Może. :)

Ooo właśnie się pojawiło jakieś 20%... :D
[#5] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #1


Czy na Pegasosie trzeba używać wersji PowerUP (działa) czy może jest wersja pod MorphOS? W sumie mi to "wsio ryba" ale jak jest wersja pod MOS to dlaczego nie... :)



Jeżeli jest wersja MorphOS to czy tez używa Reaction? Nie jest to dla mnie problem, bo reaction mi działa na Pegazie ale MUI bardziej lubię. :)
[#6] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
To ja jeszcze mam coś z serii lamerskich pytań.



Czy jeżeli jakimś cudem przerwe liczenie między 0% a 100% to potem po ponownym odpaleniu programu liczy się blok od początku czy robi sie "resume" od tego miejsca gdzie się przerwało. Mam na myśli jakieś brutalne przerwanie typu zwis. Co prawda zazwyczaj nie miewam takich drastycznych przerw ale czasem... Pegasos to w końcu Amiga.
[#7] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #5


Tutaj
[#8] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
Ja w sprawie formalnej: czy jako posiadacz kąpótera kompatadebilnego z AjBiEm PiSi, mogę liczyć se klucza (ups! bloka) dla Amiga Team?
[#9] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #5




Bierz wersję na Morpha. Już ktoś podał niżej linka, a rezultaty są zdumiewające! Na Pegazie II, u Marcina 'Morgotha' Kurka, PowerPC G4 1 GHz liczy dwukrotnie więcej bloków niż AMD Athlon XP 2000+ (!!!). A wszystko dzięki sprzętowym instrukcjom 'rotate' w procesorach IBM. :)

[#10] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #6


Klient automatycznie tworzy sobie specjalny plik o domyślnej nazwie 'chkpoint.r72', w którym zapisuje aktualną pozycję przeliczanego bloku. Plik jest uaktualniany w momencie gdy przerwiesz działanie programu ręcznie, lub automatycznie co ileśtam procent (nie wiem dokładnie ile, ale chyba co około 20%). W momencie zwiechy tracisz więc maksimum 20% procent przeliczonego bloku, ktore trzeba przerobić jeszcze raz.
[#11] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #8


Jasne że tak. :D

Nie ma znaczenia na jakim sprzęcie liczysz, tylko dla kogo. ;)

U mnie dla RC5 Team Amiga liczy Ami i PeCet. Niedługo dorobię się drugiego PieCa (a właściwie moj brat), którego także wykorzystam, a latem jak bozia da, jeszcze do pracy dołączy Pegasos. :)
[#12] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #1


Ooooo! A to nie wiedziałem, że w 'Ogórze' ;) nam tak dobrze idzie. Jakoś zawsze wydawało mi się, że to RC5 był bardziej propagowany i dlatego skupiłem się na tym konkursie. W każdym razie miło wiedzieć. Zaraz wpadam na statystyki, coby sobie dokładnie poglądać. :)
[#13] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
Ja jednak wolę kosmitów liczyć, również dla teamu Amiga ;)
[#14] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #7


Dzieki - sciagnalem, zapuscilem i juz cala noc pegaz mordowal to, bo akurat jeszcze cos sciagalem. :) Swietnie, ze GUI jest pod MUI.
[#15] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #13

Kosmita i tak cie zmyli, dlatego ja wole liczyc na siebie :)
[#16] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
Szkoda, ze nie ma wersji MorphOSowej (wsrod innych amigowych) na stronie ze wszystkimi portami.
[#17] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W robocie zapuscilem na dwoch macach (G3/233 i G4/400) to liczenie ale ten macowy client jest jakis stary i lewy. Napisal mi, ze "RC5 is closed", pobral bloki OGR i teraz je liczy. Jak wpisuje "RC5-72" to sam ustawia na domyslne ustawienia, bo niek uma tego. Obsluga jest identyczna jak na wersji amigowej czy morphosowej wiec bledu nie popelnilem.



Dolaczylem sie do amigowego teamu. Mam nadzieje, ze te OGR policzone w robocie mi sie tez dolicza do amigowych statystyk. :)
[#18] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #13


Sparafrazuję słowa z pewnej znanej polskiej książki fantasy:

"Są tacy, którzy przedkładają liczenie kosmitów nad liczenie RC5. Są i tacy, którzy przedkładają owce nad dziewczęta. Cóż, tylko im współczuć."

(no offense, Marcin )
[#19] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #17


Skoro pisze Ci, że "RC5 is closed", to rzeczywiście musi być staroć. RC5-64 zakończył się w 2002 roku...

Co do statystyk, to oczywiście doliczy się. Wystarczy, że w konfiguracji klienta wpiszesz swój adres email - jest on zaszyfrowany w pliku 'buff-out' - serwer automatycznie rozpozna na czyje konto dodać przeliczone bloki.
[#20] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #16

Wersja MOS-owa jest "pre-release" i jest na distributed.net ale nie w
"official clients" tylko w pre-release właśnie.
[#21] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
Ja tłukę temat już od blisko roku, w domu serwer LANu na Linuxie liczy bloki, inny też ale dosyć mocny liczy bloki. Amige zwolnilem od tego obowiazku i tak wyciskam z biedaczki 7dme poty ;) Komp mojego bylego szefa ;)))) tez liczy bloki o czym on nie wie a nieraz blisko 12 godzin dziennie stoi włączony i nikt nic na nim nie zrobi więc teraz robi Krowa



I to wszystko dla Zespołu Amigowego. Jak skonczy sie sesja to zapodam klienty na uczelni, niezly sprzecik tam jest.

Ot tyle ode mnie.

[#22] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #19


Skoro pisze Ci, że "RC5 is closed", to rzeczywiście musi być staroć. RC5-64 zakończył się w 2002 roku...



On jest z 2001 roku. :( Niestety tak macowcy traktuja MacOS9. Maja to juz serdecznie gdzies i pewnie dlatego nie ma nowego klienta. Na MacOSX jest ale to inna bajka i mnie nie ratuje. Wobec tego macowki morduja narazie to OGR...
[#23] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #20


Rzeczywiscie jest. Nie zerkalem tam. Mialem nadzieje, ze jest tam tez moze jakas nowsza wersja na MacOS9 ale nic z tego... klasyczna macowka ppc umarla.
[#24] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #21


"Ja tluke temat juz od blisko roku" - chyba troche dluzej bo pamietam, jak ze 3 lata temu mi o tym na spotkaniu u Adama mowiles.:) Masz spore zaslugi i dzieki Ci za to!
[#25] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #21


W takim razie musisz mieć niezły "przemiał". Trochę tego przechodzi przez Twoje ręce...
[#26] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
Hm... Mój komp w pracy (Celeron 2,4GHz) już liczy... jak pójda pierwsze bloki to sie rejestruje do team'u.;) Ale wyniki słabiutkie jak na takiego kompa (ok. 2450000 kluczy/s , a na Pegazie G3/600 mam 2200000.)
[#27] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #26


"wyniki slabiutkie jak na takiego kompa" - bylo kiedys w MA takie zdjecie (chyba z AmigaShow) - na plakacie Intela karteczka z napisem "LIPA".:D
[#28] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #27




Hehe, pamiętam, pamiętam... albo nie PCuj sobie nerwów! A co do kosmitów, to po co szukać jakiś sygnałów, jak ONI są wśród nas... :D !
[#29] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
Wybaczcie Koledzy ale... skad Wy bierzecie te wyniki? U mnie wychodzi cos wrecz przeciwnego. :) Tyle sie nasluchalem, ze G4 1GHz potrafi rozwalic AMD 2.4 GHz to myslalem, ze to moje G3/600 skopie mojego Durona 750 MHz. Przynajmniej troche. :) A tu lipa. Pegasos z G3 600MHz wyciaga niecale 2.000.000, a Duron 750 MHz spokojnie wali 2.100.00. Troche to dziwne, prawda? Oczywiscie uzywam juz wersji MOS. Poza "liczydlem kluczy" nic wiecej nie bylo odpalone na obu maszynach.
[#30] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #29


Oczywiscie sie pomylilem i zgubilem jedno zero u peceta. Pisze znowu z roboty, a ten Mac G3/233 tak muli, ze litery gubi podczas szybkiego pisania (chociaz mistrzem w predkosci pisania nie jestem). Powtorze wiec wyniki i tym razem sprawdze co napisalem. Duron 750MHz daje 2.100.000, a Pegasos G3/600 niecale 2.000.000.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem