Komentowana treść: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
[#31] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #30


No a Celeron P4 2 GHz wyrabia 2.800.000. To daje niezłe pojęcie na
temat "postęp w technologii i wydajności procesorów
intelokompatybilnych"...
[#32] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #31


Na PIV Celeron 2,4GHz jak zrobie Benchmark'a to mam 3.364.848kluczy/s ale, standardowo jak nic nie robie to nie mam wiecej jak 2.450.000 kluczy. Czemu tak to nie wiem. Wiem, że na Pegazie G3/600 mam 2.200.000 kluczy/s niezależenie od tego czy robie Benchmark czy nie...
[#33] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #18


Owce są super, zwłaszcza dyskusje z nimi :D



(12000 godzin w służbie SETI@home, wkrótce z podwójną mocą namaczania, a na żadne RC5 mnie nie namówicie )
[#34] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #13


Myślę, że warto by znowu pomęczyć kierownictwo SETI@home o przeportowanie klienta na MOSa i OS4 (czy raczej udostępnienie źródeł jakiemuś programiście). Na różne platformy PPC porty są, więc to pewnie kwestia paru godzin. Kiedyś próbowałem do nich pisać, ale pewnie ich nie przekonały 200-megahercowe PPC. Teraz jest G4@1000 :)
[#35] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #34


No, to by bylo dobre. Moze Ty napiszesz do nich z prosba o zrodla?
[#36] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #32


MDW, Brodek: jesteście pewni co do wyboru odpowiedniego rdzenia w kliencie? Nie zawsze opcja 'autodetect' (-1) daje najlepsze wyniki. Zdarzyło mi się, że klient nie wybrał optymalnie i musiałem konfigurować ręcznie. Najlepiej zrobić benchmarki dla wszystkich rdzeni i potem wybrać ten najlepszy.
[#37] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
fakowanie wyników OGRa

1.zrobić kopię zapasową outputa

2.flush

3.wyczyszczony out boufor zastąpić starym, klient daje się nabrać i dopisuje do starych bloków nowe



wesołych tryliardów gnodów
[#38] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #35


Napisać mogę, ale przydałoby się przedstawić kandydaturę programisty, najlepiej z przykładem jakiś osiągnięć w portowaniu.
[#39] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #38


Najtrudniejsze zostaw na koniec. Moze da sie uzyskac kod bez podawania konkretnego programisty. W koncu to w Ich interesie jest jak najwieksza ilosc komputerow dokonujacych obliczen.
[#40] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
To ja chyba coś źle odczytuje, bo mi mój Athlon (aktualnie 2500+ na pamięciach słabiutkich) pokazuje 5,830,157 kluczy/sek.



A jeszcze go podkręcę

[#41] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
Chyba już wiem o co chodzi. Priorytet na 9 ustawiłem. To chyba dlatego...
[#42] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #39


Nie da się. Kod nie jest publicznie dostępny, żeby uczestnicy nie oszukiwali w statystykach. Niestety, podobno jest taka możliwość :(
[#43] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #31




Cóż jak to powiedział mój głupi kuzyn, "nie ważna jest wydajność tylko ilośc MHz/GHz". Cały ten pecetowy świat opiera się chyba własnie na takich "inteligentnych" ludziach. Zobaczy taki PIV XXGHz i już pieje z zachwytu jakia to super-hiper-extra-turbo-power machina ;)
[#44] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #37


Sprawdziłeś to w praktyce? Bo przy RC5 to nie działało. Poza tym nawet jeśli się uda, to i tak szybko się połapią i zrobią korektę statystyk.
[#45] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #42


Oszukuja?!? Przeciez w SETI chodzi o cos innego niz w RC5. Ech...kiepsko.

Wiec jak, postarasz sie jeszcze cos zdzialac w tej sprawie?
[#46] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #37


To działa tylko o tyle, że możesz dwa razy wyflushować te same bloki. Ale nie zostaną Ci one dwa razy policzone...
[#47] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #45


Chyba nie przeczytałeś co napisałem w poprzednim komentarzu :(

Potrzebny jest programista, później można próbować.
[#48] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #47


Przeczytalem, ale troche nie jasno sie wyrazilem. Chodzilo mi o to, czy zdzialasz cos w sprawie znalezienia programisty. A wiem ze Ty znasz kilku takich :)
[#49] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
krash, mam do ciebie wielki szacunek, ale weź zajrzyj na moje staty

http://stats.distributed.net/participant/psummary.php?project_id=25&id=165482



w sumie już mi się znudziło, czekam kiedy ktoś się skapnie, ale chyba się nie doczekam

[#50] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #49

No rzeczywiście, wygląda na to, że ekipa distributed.net nie wpadła na
to, że statystyki mogą być fałszowane w tak prosty sposób, albo prawda
jest taka że im to wisi, bo z ich punktu widzenia liczą się
przeliczone bloki, a to ile razy zostaną one zgłoszone i jak wpłynie
to na statystyki, zwisa im regularnie...
[#51] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
zwisa nie zwisa, ale mnie np. trochę irytuje, jak niby

http://stats.distributed.net/participant/psummary.php?project_id=25&id=393856

był w stanie policzyć tyle gnodów? no przeca to oczywista ściema
[#52] Re: Amiga RC5 Team Effort - nie damy się!
W odpowiedzi na komentarz #24




3 lata temu to był RC5-64 a teraz miele od roku RC5-72, jak tylko projekt zaczął się natychmiast wziąłem w nim udział :)



wpisz sobie mój e-mail w poszukiwaniu statystyk userka a zobaczysz ile dziennie bloków jest przeliczonych i o jakiej wartości ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem