Komentowana treść: AmigaOS4 beta - filmy
[#1] Re: AmigaOS4 beta - filmy
Ten w formacie wmv jest tragicznej jakości. AVI znacznie lepiej wygląda. Na pierwszym dużo gadania, na drugim nic rewelacyjnego moim zdaniem, nieśmiertelny quake 1 w 8 bitach, w 1024x1280 już nie mieszczący się w ramce ;), i okienka, które ciągle widać jak się odrysowywują. ;)
[#2] Re: AmigaOS4 beta - filmy
Filmy, screenshoty, ikonki, filmy, screenshoty, ikonki, filmy,
screenshoty, ikonki, filmy...
[#3] Re: AmigaOS4 beta - filmy
Właśnie kończę oglądać. Ogólnie filmik jest beznadziejny, bo prowadzący facet sam nie wie co ma pokazywać i najpierw trochę się miota i szuka programów na własnym dysku (!), a później przez pół filmu pokazują statyczny Workbench, na którym nic się nie dzieje. Poza tym w tle dudni Las Ketchup i inne hity, tak że nie można gościa dokładnie zrozumieć. Jakość jest natomiast dobrana tak, że litery na ekranie rozmazują się. Ale mniejsza o formę, przejdźmy do treści:

1. grafika działa fatalnie, widać odrysowujące się okienka

2. bootowanie systemu trwa ponad minutę, w dodatku są z tym spore problemy (udaje się za trzecim razem)

3. kilka razy obserwujemy GrimReapera i to prawdopowodnie przy programach z pakietu OS4 (prawdopodobnie, bo jakość obrazu nie pozwala zidentyfikować co jest uruchamiane)

4. stacja dysków nie działa (a to podobno Pegasos ssie z tego powodu ;)

5. DMA dysku wciąż (!) nie działa. filmik jest z tego miesiąca...

6. uruchomiony Wordworth działa z żałosną prędkością (pod emulacją 68k)

7. co do prędkości PGSa - nie można się zorientować, bo w chwili wczytania dokumentu jest cięcie - dlaczego?

8. pakietowe nagrywanie CDRW/DVD-RW działa w SFSie (o ile dobrze usłyszałem), a więc na razie brak możliwości przenoszenia danych na peceta. na temat obsługi CrossDOSa prezentujący nic nie wie. uzupełnienie tych braków jest "w planach"

9. sam system wg prezentującego jest "rock stable", w co osobiście nie wierzę, biorąc pod uwagę wyżej wymienione zwisy



Z niecierpliwością oczekuję prezentacji A1 w Polsce :o
[#4] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #2


Niczym serial brazilijski ... Tylko ile jescze odcinków do końca?
[#5] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #1


W takim razie nie sciagam nawet... A myslalem, ze ta Mozille pokaza. ;)
[#6] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #5


Zapomniałem napisać - pokazują IBrowse demo (2.3), czyli dokładnie to samo co na Classica jest. Pokazują... ekran about. Komentarz: "jak widać działa". Jeśli na takiej zasadzie betatestowany jest cały system, to nie mam pytań.
[#7] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #6


Niee, no na AVIku wczytują strony jakieś, chyba ann.lu. Tak czy inaczej, "Panie, daj Pan spokój."
[#8] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #7


Oglądałem WMV, avik dopiero się ściąga.
[#9] Re: AmigaOS4 beta - filmy
Przedmowcy maja duzo racji, nadal niewiele zrobiono.



Film jest troche bez skladu i ladu. Odnosze wrazenie, jakby filmujacy widzial pierwszy raz OS4i chcial wszystko sfilmowac...

Sluchowisko z ostatnim keczupem swiadczy, ze osoby zapisujace tresc tej konferencji dzialali nieprofesjonalnie. Mysle, ze niebyloby problemu ze znalezieniem odpowiedniej sali w ktorej nie byloby takich atrakcji...



Osoby prezentujace ten system niewiele potrafia. Przykre.

Obawiam sie (pozytywnie), ze Polacy (amigowcy), nieznajacy tego systemu pokazali system lepiej....



Generalnie cos pokazano. Jednak to jeszcze nie to.



Obecnie jestem uzytkownikiem Pegaza i bardzo mi sie ten komputer i system podoba. Jedak i on ma wiele wad. Jedno jest pewne, przygryzanie OS4 przez MOSowcow i na odwrot niczemu nie sluzy. Mam nadzieje, ze srodowisko zmadrzeje... marzenia ??
[#10] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #9




Ojjj, 1200PPC nie uciagnie tego AVI z pelna predkoscia, no nic trzeba przerzucic do grzyba albo ffmpegiem potraktowac. A po przeczytaniu ze WMV jest w dziadowskiej jakosci to nawet nie sciagam tych dziwacznych formatow :)
[#11] Re: AmigaOS4 beta - filmy
Czytając Wasze texty mam wrażenie, jakbyście tylko czekali na jakiś pokazik, czy sofcik z A1 - będzie okazja do "zjechania" i wytykanctwa Całe szczęśie że Pegaz ze swoim MOSem jest taki boski...
[#12] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #11

Boski jak boski - na pewno bije OS4 o kilka długości...
[#13] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #12


A widziales chociaz OS4?
[#14] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #13


No przecież na filmach w newsie jest pokazany... Chyba starczy, prawda?
[#15] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #11


Przecież to nie nasza wina, że są ku temu powody. A co do szczęścia to się zgadza, bo gdyby przyszłość Amigi opierała się tylko na takich porażkach jak A1+OS4, to już bym nie myślał o powrocie do tej platformy.
[#16] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #14


Może na żywo Quake chodzi jeszcze szybciej, bo mamy komputery za wolno odtwarzające avi? No i przecież nie pokazali Wolfa3D, sztandarowej natywnej aplikacji
[#17] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #14


Nie, nieprawda.
[#18] Re: AmigaOS4 beta - filmy
A jak wyglądał MOSek na początku początku? Taka wersja zerocośtam...
[#19] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #2


Heheheh....Masz racje,ciekawe ile jeszcze......
[#20] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #18


Zgadza się, tylko że betamuszkieterzy zarzekają się, że OS4 już "prawie jest" i że te betawersje za "dwa tygodnie" zmienią się w pełnoprawny OS. Co więcej, obecne bety według nich "biją MOSa na głowę". Tylko jakoś nie można się dowiedzieć czym, bo argumentów brak, a filmiki wciąż pokazują program do partycjonowania dysków i Quake
[#21] Re: AmigaOS4 beta - filmy
Ja poczekam aż OS4 ujrzy światło dzienne, nie oceniam systemu po kilku marnych avikach. W ten sposób można zaprezentować dowolnego świndowsa i wyciągnąć wnioski, że to jest dobry system.
[#22] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #17


Tak właśnie myślałem że napiszesz. To może mi napisz, co jeszcze można teraz takiego niesamowitego zobaczyć, własnoręcznie używając OS4, ponad to, co było na tych filmach?

Spróbuj potraktować to pytanie normalnie, nie ma tu żadnych podtekstów, zwykła ciekawość.
[#23] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #15


Na razie przyszłość Amigi opiera się tylko na AOne/OS4.

Będziesz więc musiał przucić tą platformę.



PS. Nie pokładasz chyba nadziei w Peg? Bo Pegaz to Pegaz.

[#24] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #21


Kiedyś oglądałem taki fajny filmik, pokazujący win98 w wersji beta, wraz z Billem Gatesem i jakimś gostkiem który tegoż win98 demonstrował na jakimś pokazie. Win98 spotkała wtedy spektakularna zwieszka, okraszona brawami i głupią miną prowadzącego pokaz. Najfajniejszy był komentarz Billa: "i właśnie dlatego go jeszcze nie sprzedajemy!". Pasuje jak ulał do "when is done". ;)

Po co o tym napisałem? Tak sobie; niewinna dygresja; wszyscy wiedzą że Win98 nawet w wersji finalnej nie jest demonem stabilności. Delikatnie mówiąc. Skok z wersji pokazywanej wtedy w studio do wersji "pełnej" niewiele zmienił. ;)
[#25] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #22


Pytanie nie do mnie ale coś powiem.

Beta OS4 jest w rękach developerów i betatesterów, więc jak może ktoś coś wiedzieć nie będąc jednym z powyższych.



I jeszcze jedno MOS 1.5 miał być już też jakiś czas temu ale ja nie siedzę na portalach MOSowych i nie bluzgam w kółko.

Dajcie wreszcie spokój i poczekajcie przynajmniej na wer. prerelease(jeśli nie na finalną) po to, by było co porównać.

[#26] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #24


Ooooo sugerujesz, że OS4 sprzeda się w takiej ilości jak Win98!!!

[#27] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #22


A co Ty chcialbys robic?
[#28] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #24


Chcesz moze ten filmik? Mam go na HDD.
[#29] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #24


Dobrze że wszystkich uświadomiłeś, że AmigaOS4.0 będzie niestabilny, mógłbyś jeszcze przepowiedzieć pogodę na święta?
[#30] Re: AmigaOS4 beta - filmy
W odpowiedzi na komentarz #29


Gdzie kogo uświadomiłem? ;) Gdzie napisałem "będzie niestabilny"? Proponuję bez emocji. ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem