Komentowana treść: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
[#1] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
Czym właściwie jest deweloperska wersja płyty gł.? Czy to taka wersja testowa sprzętu czy wersja dla deweloperów (tych od pisania programów)? Bo jakoś nie mogę tego pojąć, że przykładowo płytę nie wygra deweloper tylko szary user...
[#2] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #1


Raczej dla takiego użytkownika, który ma "jakieś" pojęcie. Ewentualną pomoc w zakresie obsługi i instalacji będzie można uzyskać na zwykłej liście kupujących AmigaOne.
[#3] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #1


Developerska wersja płyty jest częściach. Trzeba ją sobie we własnym zakresie polutować z dostarczonych elementów. ;););)
[#4] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #1


A nie moze byc to i to? Testowa wersja sprzetu dla developerow, ktora moze wygrac szary user i tyle.
[#5] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
...developerska, czyli rozwijająca się. Trzeba podlewać, pielęgnować, i czekać aż urośnie do rozmiarów A1 ;). BTW.wczoraj gadałem na amigaworld.net i zadałem pytanko o cenę A1, jaką przewidują. Generalnie cena oscylowała w granicach 500 funtów !!!

I każdy stwierdził że jest to przesada..(mimo że mieszkają w ,jakby nie patrzeć, bogatszych krajach).
[#6] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #5


AmigaOne jest(będzie) sprzętem z górnej półki. Wszystko co dobre, jest drogie.
[#7] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #6




JAWOHL !
[#8] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #6

heh ale drogie nie oznacza dobre... no i niektórzy twierdza, ze sa
rzeczy tanie i dobre (ale ja wole inne wina :)) :P
[#9] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #6


Sprzęt z górnej półki nie powinien dawać żadnych wątpliwości co do swojej jakości...
[#10] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
Gdyby A1 wyprodukowali w liczbie 100 000 egz. ( ;) ) to cena nie przekroczylaby 250 - 300 funtow, albo i mniej. A tak to cena jaka jest taka jest. Na bank za rok lub dwa cena spadnie do 300 funtow. Pozostaje nam ( Polakom ) znowu czekac :/ .
[#11] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #10


Pegazów nie wyprodukowali w oszałamiającej ilości, a jednak ich cena jest znacząco niższa. Dużą rolę odgrywa tutaj marka. Podejrzewam (jestem wręcz pewien ), że Eyetech musi płacić Amiga Inc. za prawo do nazwy. Amiga Inc. na pewno sobie słono każe płacić
[#12] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
...marka? Czego marka? Pegaza? Sorki, nie kumam. Marka kojarzy mi się z długoletnim produktem występującym (znanym) na całym świecie. Markowy może być zakład produkujący płyty główne, BIOS-y itp. Ale sam Pegaz? Sorki, trafiłeś kulą w płot. Sądze raczej że niska cena Pegaza podyktowana jest rodzajem marketingu i walką z konkurencją (A1). No, chyba że to marka a`la Adidas czy inne pasiaste produkty made in china. Ja dresiarzem nie jestem. Zostanę przy A1.
[#13] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #12


Widze, ze ktos ma problemy z czytaniem ;) A1 jest duzo drozdza od Pegaza, gdyz pomijajac inne czynniki, firma Eyetech musi placic firmie Amiga Inc za mozliwosc przyklejenia naklejki Amiga.
[#14] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #13

[...] jest duzo drozdza [...]


heh to Nowara nawet w to chcecie wmieszac? :P
[#15] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #14




:)



[#16] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #12


matko, co za kloc.
[#17] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #16


ty mi tu nie klocuj, bo faktycznie, jeśli uważacie że A1 musi kupować wlepki to nie sądzę aby były one aż tak drogie! Amiga się skończyła wiele lat temu. Pozatym, obie strony chcą coś z tego mieć, nie będą się przecież blokowały zbyt wysokimi cenami...Faktem jest, że trudno jest mówić o A1 jako o marce. A Amiga, to tylko nazwa, nie marka (przynajmniej teraz ).
[#18] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #17


bo faktycznie, jeśli uważacie że A1 musi kupować wlepki to nie sądzę aby były one aż tak drogie!



Chodzi o wykorzystanie nazwy Amiga w produktach Eyetech. Gdyby Eyetech AmigaOne sprzedawał pod nazwą "Eyetech Computer" zapewniam Cię, że były by w cenie około 75-80% (o ile nie mniej) obecnej wartości.



Amiga się skończyła wiele lat temu.


Ale nazwa nadal istnieje. I to nie byle jaka. Amiga kiedyś coś znaczyła, a dla niektórych nadal oznacza wiele.



Faktem jest, że trudno jest mówić o A1 jako o marce.



O A1 nie można powiedzieć jako o marce, bo A1 to produkt, a marka to zastrzeżony znak firmowy określający producenta wyrobu. I w tym wypadku jest to właśnie Amiga. Dlaczego za jeansowe spodnie w sklepach BigStar, Levi's czy innych płacisz więcej, a za ten sam materiał, ale z inną nalepką płacisz mniej?
[#19] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
To prawda. Za marke (znak firmowy, logo, nazwe) placi sie na tym swiecie. To tak jak z np. sprzetem RTV (Panasonic, Technic, Sony, itp.) placi sie za ta nazwe naklejona pod kineskopem lub lub w rogu. Taki sam sprzet tylko inna obudowa i nazwa kosztuje czasami nawet o 50% taniej. Tak samo jest z ciuchami (Levi`s, Tonny, Adidas, Nike itp.). Tez mozna kupic nawet o 50-70% taniej bez takiej nazwy.



Wg mnie A1 to marka a nie produkt :) Placi sie wlasnie za ta nazwe - Amiga :)
[#20] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #3


He, he, he .. tym komentem MDW to mnie rozwaliłeś :) A cyne dorzyucają ? :)
[#21] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #12


Dla mnie za markę wystarczą nazwiska konstruktorów Pegaza. Nazwiska, które z łatwością mogę odnaleźć w 2 z moich 3 Amig.
[#22] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #20


No pewnie. Za taka kasę to nawet jeszcze lutownice kolbową (czy jak tam się ona nazywała) dają. ;)

No ale ja takiego sprzętu to bym sobie nie poskładał, bo zupełnie nie umiem trzymac lutownicy. Krashan za to by zbił fortunę na lutowaniu takich maszyn. ;) Zapewne ta nasza ostatnia aktywna amigowa firma kupowałaby takie zestawy, lutowała wszystko do kupy, naklejała wiadomą naklejkę i można byłoby kupić gotowe. Tak więc takie elektroniczne lewizny jak ja mogłyby sobie kupić gotowca. ;)
[#23] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #21




Bardziej za gwarancję jakości. Marka to znak towarowy. Przy okazji jakości: powinniśmy brać pod uwagę systemy komputerowe a więc sprzęt + OS . I ja myślę, że również A1+OS4 ma się kim pochwalić.

[#24] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #23


OS4: OK. A1: Kim??
[#25] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #1


Wersja deweloperska to ta, o której była mowa kilka dni temu(preproduction MicroA1).

Tzn. nie ma pamięci na płycie oraz złącza do rozszerzania.

Wyprodukowano 50 szt.

A co do ceny to wersję finalną (nie deweloperską) szacuje się na 300 do 400 euro (ale to szacunki czytelników a nie Eyetechu).

[#26] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #24




Ja to traktuję w całości: system komputerowy; jak pisałem wcześniej.

I myślę, że to ma sens dzisiaj, gdy coraz więcej elementów jest produkowanych tam gdzie taniej.
[#27] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #21

Szkoda tylko, że użytkownik Pegazosa nie może dostać upgradu systemu z
poprawionymi bugami (choć bugi ponoć poprawione są od dawna)
[#28] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #27


Upgrade będzie gdy uznamy, że jest gotowy.
[#29] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #28


"When it's done"
[#30] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #28


Skad ja to znam. Mozna wiedziec jaki jest powod przeciagania sie premiery MOS 1.5 lub motywy nie wydania jakiegos update'u (np. fixa na buga w exec'u i ide.device)?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem