Komentowana treść: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
[#31] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #30


Powód jest prosty: nie robimy niekompletnych update'ów.
[#32] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #31

A czego w takim razie jeszcze brakuje... sam SP na poprawione bledy byloby juz duzo, a nazbieralo sie tego juz sporo... Ile jeszcze trzeba bedzie obchodzic bledy w osie, skoro wg tworcow sa juz od dawna naprawione, tylko niedostepne... Ludzie przestana w to wierzyc, jak wielu przestalo wierzyc, ze os4 kiedykolwiek sie ukaze... Ja wiem, programista najchetniej pisalby dla siebie i dopieszczal swoje dzielo, ale czasem trzeba stawic czola rzeczywistosci i dac ludziom do testowania to co sie zrobilo...
[#33] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #28




.... :P Powinni tego zabronic :P ....
[#34] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #29


"When it's done"



A konkretnie za 2 tygodnie. ;)
[#35] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #32


To nie takie proste, czasem chciałoby się coś wypuścić, ale dany moduł już wymaga nowszej wersji innego modułu do działania, który z kolei wymaga nowszej wersji jeszcze innego modułu, który jednak wymaga poprawek - i tak żadnego z nich nie da się wypuścić.
[#36] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #35


Ale ludziom zalezy przede wszystkim na bugfix'ach ktore raczej nie powinny byc zalezne od nowych modulow, tylko od tych w ktorych sie pojawily. Wypuszczenie bugfix'ow powinno miec wyzszy priorytet aniezeli nowosci. IMHO
[#37] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #35


Ale ludziom zalezy przede wszystkim na bugfix'ach ktore raczej nie powinny byc zalezne od nowych modulow, tylko od tych w ktorych sie pojawily. Wypuszczenie bugfix'ow powinno miec wyzszy priorytet aniezeli nowosci. IMHO
[#38] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #32


Ci, co przestali wierzyć - teraz mogą zacząć wierzyć na nowo!

Zawsze twierdziłem, że nie ma po co przyjmować pochopnych postaw.
[#39] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #36


[quote]

Przy szybkim rozwoju softu z reguły nie ma czasu i rąk do wprowadzaniu poprawek do nieaktualnego już kodu. Zobaczymy jak z bugfixami będzie szło Hyperionowi
[#40] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #35


Ach, widzisz, wreszcie jakis konkret. Takie wytlumaczenie jestem w stanie zrozumiec, a nie "mamy swoje powody". Poza tym wnioskujac z tego co Krashan na forum napisal (dokaldnie tutaj: http://www.ppa.ltd.pl/forum_ppa/read.php?f=4&i=557&t=530) brakuje Wam organizacji.

Nadal jestem za wydawaniem czegos w rodzaju boing bagow. Mnie tylko dobijaja dwie rzeczy (o ktorych nie raz pisalem): mulace sie po jakims czasie odswierzanie grafiki i klopoty z IDE. Wlasnie te dwa bug fixy by mnie bardzo uszczesliwily.
[#41] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #39


Przy szybkim rozwoju softu z reguły nie ma czasu i rąk do wprowadzaniu poprawek do nieaktualnego już kodu.



Acha, czyli mam rozumiec to tak: nie wazne juz ze cos tam po drodze zostalo spieprzone, wazne aby do przodu.

Nie jestem programista, ale sadze taka taktyka nie wrozy nic dobrego dla przyszlosci. Moze taka analogia: nie stawia sie kolejnych pieter na wadliwych poprzednych, bo to moze zagrozic calej konstrukcji.
[#42] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #41


Sadze, ze nie o to chodzilo. Bug'i zostaly poprawione i na dobrym kodzie zostaly postawione "kolejne pietra" lecz tych pieterek jest tyle, ze gdyby je postawic na starym fundamencie (MOS 1.4) to wszystko by runeło.
[#43] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #42

Cóż... ponoć jednym z podstawowych kryteriów jest umiejętność
korzystania z CVS-a... nie mówię, że to bardzo proste, ale bardzo
ułatwia sprawę... Jeśli zabrunchowali zródła z 1.4 to po znalezieniu i
poprawieniu błędów można wprtowadzić zmiany również w kodzie z wersji
1.4, czasem używając wręcz diffa, czasem trzeba troszkę przejrzeć....
[#44] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #41


Pewnie, że się nie stawia, ale analogia ni jak ma się do realnego programowania - tu niektóre błędy potrafią się pokazać czasem po bardzo długim czasie od napisania danego kawałka kodu, nie mówiąc już o czasie, jaki może zająć wykrycie buga i poprawienie go (ale o tym w końcu nie musisz mieć pojęcia). Poza tym nie rozumiałeś chyba postów Jacka i mojego. My właśnie nie przemy do przodu na siłę, a spokojnie, powoli i skrupulatnie przygotowujemy następny release. Między innymi dlatego nie ma tzw hotfixes.
[#45] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #44


OK. Jak zaznaczylem, nie jestem programista, wiec przyznaje ze analogia mogla nie byc trafna. No, ale OK, nie bede walkowal tego tematu, poniewaz nie jestem userem MOS-a, a jedynie od czasu do czasu bawie sie tym systemem. EOT z mojej strony :)

BTW: ostatnio po wybraniu "About..." z gornego menu Ambienta udalo mi sie zawiesic system. :) Czy to przypadek jednostkowy czy tak po prostu ma ten system?
[#46] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #45


A jak bardzo system byl zmasakrowany przez hitujace programy? ;)
[#47] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #46


System byl czysty. Tylko magellan we tle.
[#48] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #47


Dostales odpowiedz na swoje pytanie. (patrz magellan).

Choc z niego to kawal dobrego softu.
[#49] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #19

No chyba Cie porabalo :) Wedlug Ciebie telewizor np. Telestar (turecki czesty w supermarketach),
Watson (tez supermarket only), Szajsung, (pisownia zapobiegajaca reklamie), Daewoo czy inne podobne
badziewie rozni sie od Panasonica (Technics to tez Panasonic przewaznie wieze)i Sony tylko nazwa ???
To gratuluje rozeznania w sprzecie. Czy np. dupiate wiezyczki LG to to samo co Technics tylko
z inna nazwa ? Zastanow sie nad tym co piszesz bo chyba nie widziales Sony czy Panasonica.
Porownaj zaawansowane juz w latach 80-tych kineskopy Sony Trinitron wycinane z walca i juz wtedy
znaczaco plaskie (zaokraglone tylko na boki) z tymi baniakowatymi,jajowatymi kineskopami w ktore
te "tansze" firmy wyposazaja swoje wyroby do dzisiaj, ksztaltem przypominajace kule ziemska.
O najnowszych plaskich kineskopach juz nie ma nawet co mowic bo to co u Sony jest standardem od lat
jest super nowoscia u "tanszych" firm dalej tlukacych "jaja".
Czy np. CDRW AOpen, LiteON..... to to samo co CDRW Teac, Yamaha, Plextor tylko z inna nazwa? :)
A plyty MediaStore, MSonic, Esperanza, Datex.... sa tej samej jakosci co TDK, Verbatim ? buahaha
Placi sie nie za nazwe, ale za technologie jakosc i trwalosc.


A z innej beczki to chyba wedlug Ciebie buty z supermarketu za 19.99 PLN to to samo co np. Adidas i
Nike no chyba se jaja robisz :P

A porownanie tego do Amigi tez niezbyt trafione :(.
[#50] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #49


No to powiedz nam za co sie placi tak duzo w A1? W Pegasosie1 jest prawie to samo, a nawet wiecej, bo sa aprile.
[#51] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #50

Kto ma aprile to ma... jak ktos kupowal przez innego sprzedawce to ma,
niektorzy jednak sie nie doczekali, co wiecej wlasnie sie mowi, ze i
na G4 za doplata nie chce sie im wymienic... No tak, klient ktory juz
zaplacil nie jest istotny, mozna go olac...
[#52] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #49


Czy np. CDRW AOpen, LiteON..... to to samo co CDRW Teac, Yamaha, Plextor tylko z inna nazwa? A plyty MediaStore, MSonic, Esperanza, Datex.... sa tej samej jakosci co TDK, Verbatim ? buahaha Placi sie nie za nazwe, ale za technologie jakosc i trwalosc.



Nie do końca jest jak piszesz. Większośc firmowego sprzętu posiada podzespoły firmy "krzak" robione na Tajwanie. Na własne oczy widziałem wnętrzności Yamahy z jakimiś dziwnymi nazwami i na pewno nie była to rzadko ze znanych, renomowanych firm.
[#53] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #49


Porownaj zaawansowane juz w latach 80-tych kineskopy Sony Trinitron wycinane z walca


Pierwszy kolorowy Sony Trinitron (KV-1310) powstał w październiku 1968roku. W 80-tych latach może do Polski to dotarło dopiero.

Uprzedzając riposty; Trinitron z założenia od początku istnienia jest wycinkiem walca. Dla zainteresowanych polecam Sony History
[#54] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #52


Inaczej mówiąc, jest telewizor firmy "Krzak" z kineskopem firmy Panasonic. Kosztuje o połowę mniej niż porównywalny, ale ze znaczkiem Panasonic. U nas chyba Elemis robił takie TV.
[#55] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #54


Odwrotnie też się zdarza, ale to co opisałeś to w przełożeniu na nasze zainteresowania wykapany Pegasos - AmigaOne bez naklejki.
[#56] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #50

Przeciez napisalem że porownanie to niezbyt trafione do Amigi tu
rzeczywiscie nazwa troche kosztuje.
[#57] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #52

Z tym to jest różnie ponieważ dobre firmy czesto bywają podrabiane
spotkałem się np. z podrobionymi stacjami dyskow TEAC'a , podrobionymi CD ROM-ami Sony etc. Co ciekawe można je było poznać właśnie po napisie na przednim panelu jako że oryginalne urządzenia tych firm nic nie mają wypisane, a podróby miały.
[#58] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #53

Ach przepraszam, umniejszyłem zasługom SONY :) :)
THX masz racje, czytałem o tym już na tej stronie firmowej SONY, ale
zapomnialem dokładnej daty więc napisałem "już" w latach 80-tych"
a nie od lat 80-tych, a ta dokładna, którą podałeś chyba jeszcze
bardziej przemawia za SONY :)
[#59] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #53

Polecam wszystkim przeczytać o dokonaniach SONY :) na tej stronie.
[#60] Re: Kolejna prezentacja... z nagrodami!
W odpowiedzi na komentarz #54

Do konca tak nie jest, te calkiem badziewne firmy raczej nie włożą
kineskopu Panasonica czy Sony bo wtedy ten TV juz taki tani nie bedzie :)
A ma to natomiast miejsce np. w niektórych monitorach CTX.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem