Komentowana treść: Pokaz w Bremie
[#1] Re: Pokaz w Bremie
Pod tym linkim http://www.udnimweb.de/Bilder/2004/BoerseMaerz/source/6.html na obrazku na srodkowym monitorze widac bohaterow pewnego serialu - zna ktos jego oryginalny tytul?
[#2] Re: Pokaz w Bremie
Jakze wiele osob na tych zdjeciach jest w moim wieku... Tak pomiedzy 20-tka a 30-tka... Pokolenie Amigi?
[#3] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #1


Ten serial to Futurama (czy jakoś tak;)). Leciało to chyba kiedyś na TV4.
[#4] Re: Pokaz w Bremie
serial: futurama

brema: vesalia udostepnila tylko kompy, spotkanie organizowal dawny amiga club bremen przemianowany na u.d.n. http://www.udnimweb.de/
[#5] Re: Pokaz w Bremie
no nie kumam (jak zwykle). Gdzie tam wśród pecetów była Amiga, tudzież Pegaz? Tylko ładne fotki panów w skórach, lamp sufitowych, paru grubasków, facjat ludzi mi nieznanych, keyboarda,coś długiego świecącego,(brakowało jak na niemieckie warunki tylko gruppensex ;) ). Klikam klikam, a tu jedno zdjątko amisi, robione pewno znienacka, na drugim w tle karteczka z napisem Amiga, i znowu facjaty i zady pecetów!(lub Amig).

Echh...
[#6] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #5


Niestety, ostatnio takie fotki staly sie norma przy raportach z pokazow...
[#7] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #3


Polskie tłumaczenie to "Przygody Frey-a w kosmosie".
[#8] Re: Pokaz w Bremie
Screen jest z Futuramy. Z 16 odcinka 2 sezonu, "The deep south". Ujecie z 9min03sec przedstawia Zoidberg'a, Bender'a i Fry'a.



Nie moglem sie powstrzymac, fan Futuramy :)



[#9] Re: Pokaz w Bremie


A jesli chodzi o fotki - beznadziejne. Lepsze mam z imienin cioci ;)
[#10] Re: Pokaz w Bremie
Hmm, jakoś nikt nie odniósł się do wymienionych punktów z wypowiedzi panów Friedenów. A popatrzmy, co tak naprawdę panowie powiedzieli:



aktualnie istnieje błąd w interakcji między USB a IDE, nad którego usunięciem trwają prace



Czyli "efekt gorącego powietrza" przestał być problemem dyżurnym. Zastanawiam się jak może USB wpływać na IDE, czyżby "Articia S feature" dawała o sobie znać po raz kolejny?



natywna wersja Picasso96 została zespolona z całym systemem. Nadal jednak pracuje jako 68k.



To ja tu czegoś nie rozumiem. Skoro Picasso 96 jest natywne to dlaczego nadal działa jako 68k? Czyżby natywna była tylko biblioteka picasso96api.library, a sterowniki nadal pełzają na interpretowanej (patrz niżej) emulacji 68k? No, ale nawet jeśli, to zawsze to jakiś postęp.



stos USB jest aktywny i działa. Obsługiwane są mysze i klawiatury. Joysticki również powinny działać. Nadal brak obsługi MassStorage-class dla kart pamięci.



Czyli nie ma obsługi kart pamięci, pendrive'ów, stacji dysków, aparatów fotograficznych, dysków twardych, skanerów, drukarek. Ale stos "jest aktywny i działa". On schedule and rocking.



dźwięk zintegrowany na płycie AmigaOne nie działa z powodu błędu sprzętowego.



I ktoś tutaj tłumaczył, że A1 dużo kosztuje bo to dobry sprzęt. Kolejny błąd do listy. Niemniej zostałem w jednym z komentarzy zabity argumentem, że to żadna strata, bo AC97 to "piskacz na poziomie Pauli". Słuchu pogratulować, skoro autor tej błyskotliwej uwagi Pauli od AC97 nie odróżnia. Poza tym konieczność użycia zewnętrznej karty dźwiękowej to jeden slot PCI w plecy, a tych A1 nie ma w nadmiarze.



Bluetooth, SCSI i inne są planowane w kolejnych wersjach



Jasne... Papier wszystko zniesie.



emulator 68k działa obecnie jako interpreter. Petunia działa, lecz automatyczne jej wykorzystanie musi został sprzęgnięte z OS4.





A więc od pół roku bez zmian. W kontekście planowanej wersji prerelease za 14 dni wygląda na to, że pan Hermans postanowił wypchnąć system jak jest. I bardzo słusznie zrobił, dziwię się, że podjęcie tej decyzji zajęło mu tak długo. Szkoda że w Polsce mamy na razie tylko dwie AmigiOne, dyskusje użytkowników walczących z wersją beta systemu będą z pewnością równie interesujące jak dyskusje użytkowników Pegasosa.
[#11] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #10


Zajęło mu tak długo bo jeszcze parę tygodni temu były trudności z instalacją na niekt. AOne. Na AWorld.net powiedziano, że system pozbył się najbardziej uciążliwych błędów, które uniemożliwiały jego wypuszczenia dla posiadaczy AOne. Nie każdy poradziłby sobie z instalacją. Ben Hermans dodał, że do tych 14-tu dni doliczyć trzeba czas produkcji(10 dni) i wysyłki. Myślę, że w sumie ok. miesiąca.
[#12] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #11


No cóż.. około miesiąca.. na pojawienie się (albo i nie) nowej wymówki, dlaczego to OS4 nadal nie jest dostępny dla userów A1.

A tak swoją drogą.. co jeszcze nie działa na A1?



Pozdrawiam (nie)szczęśliwych posiadaczy AmigaOne...
[#13] Re: Pokaz w Bremie
to co dziala wlasnie wymieniono :>
[#14] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #10


Nie chcę być złośliwy, ale podobnie jak i Krashana dziwi mnie brak odzewu ze strony zwolenników OS4. Najpierw piszecie, że mało o A1 i OS4 i że "PPA jest stronnicze i nieobiektywne", a gdy wreszcie w pocie czoła uda nam się "wydziobać" (to jest doskonałe słowo - zorientowani wiedzą dlaczego :) )coś co powinno Was uradować (bo informacji o stanie prac już dawno nigdzie nie było) i skłonić do jakiejś dyskusji to wszyscy siedzą cicho... i porównują fotki z imprezy pod kątem "10-ty czy 15-ty odcinek popularnego serialu widzimy na ekranie czwartego od tyłu, peceta." Chłopaki - zawodzicie


Cały czas czekam co zaprezentują panowie z Hyperionu. Waham się czy skierować się ku błękitnemu motylowi czy zostać przy boingu, ale póki co to drużyna niebieskich w moim mniemaniu wygrywa na całej linii. Nadal stoję na rozdrożu, ale błękitni jakoś ciągną mocniej i już tylko niewielki promyk nadziei sprawia, że stoję i czekam. Promyk jednak z każdym dniem gaśnie, a czerwoni zamiast próbować przeciążyć szalę, zawracają kota ogonem


Numer telefonu do eFunzine zapisałem już na kartkę... Słuchawka leży obok...
[#15] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #14


Odnośnie AmigaOS4 najlepiej jest zadawać pytania bezpośrednio u źródła. Betatesterzy nie mogą zbyt wiele zdradzić z racji podpisanego NDA, a nawet jeśli to nie zawsze betatester może być najbardziej kompetentną osobą do wyczerpującej odpowiedzi na pytanie czy właściwy komentarz do przedstawionych informacji.
[#16] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #14


wszyscy siedzą cicho...

Bo moze nie chce juz im sie klocic i znudzilo im sie komentowanie bredni niebieskich?
[#17] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #14


A co tu dyskutować? Generalnie prace idą do przodu (jest więcej drobnych wątków na AWorld.net, które trudno pozbierać). Zaczęła się walka z mniejszymi bugami a to nie jest ciekawe. Widać wyraźne zniecierpliwienie Friedenów ciągłymi pytaniami o Articie itp.

(Brak im kogoś od PR ;))

Nic rewolucyjnego. Za ok. miesiąc prerelease dostanie ok. 1000 użytkowników i wtedy pojawią się konkrety. A co do wyboru: Twoja forsa, Twój wybór. Ja przede wszystkim czekam na cenę MicroA1.

Sama płyta prędko się nie pojawi a wtedy OS4 już będzie i wybór będzie prosty.

[#18] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #16


Bo moze nie chce juz im sie klocic i znudzilo im sie komentowanie bredni niebieskich?

Nie chce sie klocic? Niedawny news mowi co innego. Baa, nie dosc, ze klotnie, to jeszcze odrazu z grubej rury, zaczynajac od wycieczek osobistych...
[#19] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #17


Czy wybor bedzie taki prosty to mialbym watpliwosci - sam piszesz, ze MicroA1 sie predko nie pojawi i do tego czasu OS4 powinnien sie pojawic i osiagnac uzywalne stadium. Tylko, ze konkurencja nie stoi w miejscu i moze sie okazac, ze gdy OS4 sie pojawi to wiekosc ficzerow w ktorych jest ciekawszych od MOSa nie bedzie juz wygladac tak dobrze w porowaniu z MOSem. Oczywscie moze sie rowniez wydarzyc inaczej, bo z drugiej strony, bo tak jak Hyperion ociaga sie chocby z pre-releasem, podajac rozne, czasem wrecz smieszne powody, tak MOS-team niemilosiernie sie ociaga z 1.5 :)
[#20] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #15


Odnośnie AmigaOS4 najlepiej jest zadawać pytania bezpośrednio u źródła.


Doskonale wiesz, że pytanie u źródła nic nie daje. Sam zapytałeś na forum AmigaWorld o obsługę stosu USB i odesłano Cię do listy cech systemu (gdzie wszystko jest och i ach). Z faktów wynika jednak, że jest to na poziomie kamienia łupanego.



Betatesterzy nie mogą zbyt wiele zdradzić z racji podpisanego NDA, a nawet jeśli to nie zawsze betatester może być najbardziej kompetentną osobą do wyczerpującej odpowiedzi na pytanie czy właściwy komentarz do przedstawionych informacji.



Tylko, że ostatnio jakoś ci zwolennicy (nie betatesterzy ani nie użytkownicy) najwięcej w temacie mieli do powiedzenia. Ciekawe to jest dosyć, że jak na jaw wychodzą fakty to nic nie mówią. Poza tym nasi dwaj użytkownicy A1 (kim jest druga osoba?) nie posiadają OS4 (mają otrzymać wersję Prerelease za około miesiąc), więc ich też nie zapytam, bo z Linuxa korzystać nie mam zamiaru. Co mi więc pozostaje? Znowu żyć w nadziei? Tylko teraz na co...


Miałem już nie drążyć tego tematu, ale zapytam - co mi tak. W liście cech OS4 jest Mt Raunier. Trochę się dokształciłem w tym temacie i fajna to rzecz jest. Czy już jest zaimplementowana? Czy działa? Bo nic o tym się nie mówi. Co jest ze stosem TCP/IP? W CAM-ie pisali, że jest cudny Roadshow. Działa? Ja nic więcej nie chcę wiedzieć. Betetester NDA nie złamie jeżeli mi powie: "tak, działa. Założenia narzucone w liście cech systemu spełnia." Ja o nic więcej nie proszę. Trochę prawdy i nie ważne od kogo ona wyjdzie...
[#21] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #16


Z tego co panowie Friedenowie powiedzieli ja wnioskuję tyle, że niebiescy nie brędzą, a czerwoni nie mają się już czym bronić.
A milczenie oznacza zgodę.
[#22] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #19


Właśnie o tym myślę. Gdy już OS4 "będzie", to MorphOS może już być w takim stadium i z takim zapleczem programowym, że OS4 będzie śmieszna namiastką i wieczną prerelease.
[#23] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #14




Nie chcę być złośliwy, ale podobnie jak i Krashana dziwi mnie brak odzewu ze strony zwolenników OS4. Najpierw piszecie, że mało o A1 i OS4 i że "PPA jest stronnicze i nieobiektywne", a gdy wreszcie w pocie czoła uda nam się "wydziobać" (to jest doskonałe słowo - zorientowani wiedzą dlaczego : ) )coś co powinno Was uradować (bo informacji o stanie prac już dawno nigdzie nie było) i skłonić do jakiejś dyskusji to wszyscy siedzą cicho..



Rozumiem ze z wielkim trudem zbieracie informacje. I bardzo dobrze ze to robicie, jednak powiedzmy sobie szczerze w tym newsie jest za malo konkretow aby moc go skomentowac. Wezmy taki przyklad uruchomienie Freespace pod Warp3D. Mozna to komentowac wielorako. Jesli zalozymy ze np. byla to stara WOS'owa wersja uruchomiona na AONE z Radeonem 7500, moglbym zakrzyknac hurra. Oznaczaloby to po pierwsze ze zapowiadane stery 3D do mojej karty graficznej juz na pewno dzialaja, po drugie ze emulator WOSa poczynil znaczne postepy w ciagu ostatnich kilku tygodni. Jesli natomiast jest to natywna wersja Freescape pracujaca pod Voodoo, to moge najwyzej wyrazic uczucie lekkiej ulgi ze wreszcie przestana pokazywac ciagle quake.

Tak samo ten blad w interakcji miedzu USB a IDE. Co to za blad ?

Czym sie obiawia ?

Czy wystepuje czesto czy tez zwykly uzytkownik moze go nawet nie zauwazyc ?

Gdybym znal odpowiedzi na te pytania to moze moglbym to jakos skomentowac. W zasadzie jedyny konkret dotyczyl tej nieszczesnej dzwiekowki na plycie.

Jedyne co pozostaje to miec nadzieje ze limit niedotrzymanych terminow juz wykorzystali i tym razem im sie uda wyslac plyty tak jak obiecuja. Zwykli userzy Pre-relase nie beda przeciez chyba obarczeni zadnymi NDA, wiec z pewnoscia niebawem zrobi sie o OS4.0 znacznie glosniej. Ja wowczas rowniez bede czesciej mogl udzielac sie w komentarzach, a i obiecana recke sklece.
[#24] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #20


1)

Mt. Rainier dziala - testowalem na:

- OS4(PPC)/AmigaONE/G4/933Mhz/LiteON CDRW 52x3252

- OS4(PPC)/A1200/BlizzardPPC/175Mhz/LiteON CDRW 52x24x52

- OS4(68k)/A1200/BlizzardPPC/MC68040/LG CDRW 48x32x48

oraz

(testowane przez pozostalych betatesterow)

- OS4(PPC)/A4000/CyberStormPPC



Oczywiscie nagrywarka musi obslugiwac Mt.Rainier co nie jest problemem dla wszystkich nowszych nagrywarek.



2)

RoadShow dziala - testowane na powyzszych konfiguracjach.

Dodatkowo z OS4 zintegrowane sa: CardPatch i CardReset co uszczesliwi posiadaczy A1200/PCMCIA.



Pozdrawiam.



Amig_OS

Betatester AmigaOS4
[#25] Re: Pokaz w Bremie
Chyba wywołałem wilka z lasu. I bardzo się cieszę. Dziękuję za powyższe odpowiedzi obydwu panom. Pozwolę sobie jeszcze skomentować kilka rzeczy.



Tak samo ten blad w interakcji miedzu USB a IDE. Co to za blad ?
Czym sie obiawia ?
Czy wystepuje czesto czy tez zwykly uzytkownik moze go nawet nie zauwazyc ?



Skoro występuje na płaszczyźnie USB-IDE to podejrzewam, że chodzi właśnie o to co napisano dalej, czyli niepoprawna obsługa MassStorage.class. Ze wszystkich informacji, które do tej pory udało mi się zebrać na temat amigowego USB w ogóle, to chyba najlepiej w tym wypada Elboxowy Spider, który nawet obchodzi brak obsługi USB2.0 przez Poseidona.


Zwykli userzy Pre-relase nie beda przeciez chyba obarczeni zadnymi NDA, wiec z pewnoscia niebawem zrobi sie o OS4.0 znacznie glosniej. Ja wowczas rowniez bede czesciej mogl udzielac sie w komentarzach, a i obiecana recke sklece.


Z ogromną niecierpliwością na to czekam.
[#26] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #21


A wprost przeciwnie, jedna z ostatnich wypowiedzi jest taka:

"jak Genesi coś powie to jest prawda ale jak my zaprzeczymy lub powiemy co innego to już nie jest prawda, po co więc prostować?"

I racja, poczekajmy do czasu ukazania się prerelease a wtedy ciężko będzie zamknąć usta tylu posiadaczom A1.

[#27] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #23


Wezmy taki przyklad uruchomienie Freespace pod Warp3D. Mozna to komentowac wielorako. Jesli zalozymy ze np. byla to stara WOS'owa wersja uruchomiona na AONE z Radeonem 7500, moglbym zakrzyknac hurra. Oznaczaloby to po pierwsze ze zapowiadane stery 3D do mojej karty graficznej juz na pewno dzialaja, po drugie ze emulator WOSa poczynil znaczne postepy w ciagu ostatnich kilku tygodni. Jesli natomiast jest to natywna wersja Freescape pracujaca pod Voodoo, to moge najwyzej wyrazic uczucie lekkiej ulgi ze wreszcie przestana pokazywac ciagle quake.




A jak byl to Freespace 68k na jakiejkolwiek karcie gfx w software render? Takowy istnieje.
[#28] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #22


Przepraszam Cię bardzo ale z tym zapleczem programowym to przesadziłeś. Brak poważnych programów to długo będzie bolączka MOSa i OS4. Za kilka miesięcy będzie OS4 a MOSowi przybędzie parę pchełek. Jeśli ilość PEG/AOne raptownie się nie zwiększy to tylko taka drobnica programowa czeka nas na obie platformy. Moim zdaniem tylko poważny wzrost sprzedaży może uratować te komputery. Chyba Genesi już to dostrzegło i pcha wszelkie możliwe syst. operacyjne.

Może tak być, że będzie masę Pegazów (bo są tanie) i na większości z nich jakaś odmiana Linuxa itp. Może się mylę ale Genesi stawia bardziej na Pegaza niż na MOSa.

[#29] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #28

Może tak być, że będzie masę Pegazów (bo są tanie) i na większości z nich jakaś odmiana Linuxa itp.

W sumie napisali teraz w jakiejs gazecie, ze Morphos to domiana linuxa :P
[#30] Re: Pokaz w Bremie
W odpowiedzi na komentarz #28


Za kilka miesięcy będzie OS4 a MOSowi przybędzie parę pchełek.


Co chcesz przez to powiedzieć? Czyżby w dniu premiery OS4 szykowano wysyp jakichś programów natywnie pracujących pod OS4? Co się zaś tyczy pchełek - na OS4 one też zaczną wychodzić :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem