Komentowana treść: Wywiad z Garry'm Hare - tłumaczenie
[#31] Re: Wywiad z Garry'm Hare - tłumaczenie
W odpowiedzi na komentarz #29


[quote]

Gates już formalnie nie rządzi, bo się zrzekł prezesury. Formalnie rządzi teraz Balmer, ale Gates dalej ma duży wpływ na działania firmy.
[#32] Re: Wywiad z Garry'm Hare - tłumaczenie
W odpowiedzi na komentarz #13




No właśnie. Skończenie uczelni ekonomicznej nie gwarantuje sukcesu w biznesie. Trzeba znać jeszcze specyfikę rynku, bo inaczej handluje się kartoflami a inaczej komputerami.
[#33] Re: Wywiad z Garry'm Hare - tłumaczenie
W odpowiedzi na komentarz #32


Pół kilo peceta proszę, tylko żeby dyski nie były za twarde..! :)
[#34] Re: Wywiad z Garry'm Hare - tłumaczenie
..i jeszcze moje trzy grosiczki! deBILL Gates jest lepszym ekonomistą niż programistą. Nie on wymyślil DOSa. Ale on go sprzedał firmie IBM. Kupił go za 50 tys. zielonych, ciut pozmieniał (przede wszystkim nazwy procedurek dosowskich, DIR i te sprawy ;) ). Kolejne przedwsięzięcia też były, hmm, nie wiem czy się dobrze wyrażę (ale tak to wygląda), plagiatami. Plagiatami innych systemów (do kupy zmieszanych), lub też wykupionych i pozmienianych ( jak sławny NT - którego pierwotnie napisał bodajże DEC ). I tu jest problem; potrzebujemy nowego kierownictwa, kierunku rozwoju. Czy wyżej wspomniany KMOS to rozumie? Czy ten luzak traktuje to jako rozrywkę...tak jak sejm w Polsce :P
[#35] Re: Wywiad z Garry'm Hare - tłumaczenie
W odpowiedzi na komentarz #34




a'propos mikroszitu, jedna z zabawnych z przynajmniej kilku tysiecy podobnych historyjek zapodal jeden Polak [wiecej nie pamietam, sori :)], ktory wspoltworzyl OpenGL'a

- otoz ow gosc po latach zobaczyl na wlasne oczeta zrodlo jednej z wczesniejszych wersji DirectX'a, i coz tam ujrzal???

-jego wlasne POLSKIE komentarze, ktore pisal robiac swa czesc OpenGL'a !!!



lamusy w mikroszicie to naprawde waska swiatowa elita lamerskiej braci ;|, jednak jak historia pokazuje, wszelkie sqrwensyny pozbawione ciazacego organu sumienia latwiej kreca sie na "drabinie spolecznej" ;) a jak pozniej wiadomo z madrosci ludowych - "duzy moze wiecej","zwyciezcow nikt nie sadzi" itd. itp... ;|



[#36] Re: Wywiad z Garry'm Hare - tłumaczenie
W odpowiedzi na komentarz #35




Ten "jeden Polak" to Marek Holynski, postac znana chyba kazdemu, kto kiedykolwiek zajmowal sie grafika komputerowa. Profesor MIT, pracownik SGI, wiele lat pracowal w dolinie krzemowej (SGI, wlasny biznes). Zywa legenda. A historia przytoczona jest nieprawdziwa, jak bylo naprawde mozna przeczytac w ksiazce "Emailem z doliny krzemowej", zbiorze felietonow, ktore najpierw ukazywaly sie w Nowej Fantastyce a potem, dopelnione nowymi historiami, ukazaly sie jaka ksiazka. Dla tych co maja alergie na papier i slowo pisane: Microsoft zakupil licencje na GLa, aby wlaczyc go do systemu NT. Kiedy w SGI przygotowywano nowy projekt (bodaj open GL optimizer) zakupiono od MS licencje na NT, a razem z NT dostarczono SGI zrodla GLa. Ich wlasnego. Marek Holynski postanowil sprawdzic, czy microsoft dokonal jakichkolwiek zmian (na przyklad optymalizacji). Jak pisze: "Kiedy dostaje dyskietke, najpierw sprawdzam, co zmieniono, zeby dostosowac biblioteke do Windowsow. To musieli napisac sami, bo my uzywamy innego mechanizmu zarzadzania okienkami. Elegancki kod, wspaniala profesjonalna robota". Potem sprawdzal zmiany w samym enginie 3D, tu nie znajduje zadnych zmian (nie mieli czasu?) ale znajduje tez wlasne komentarze (nie wiem skad pomysl, ze po polsku? nic w ksiazce o tym nie pisal) z literowkami niepoprawionymi. Poprawil by moze, ale kazdy plik zrodlowy zawiera klauzule: "Jakiekolwiek zmiany w ponizszym programie wymagaja pisemnej akceptacji wlasciwego menedzera firmy microsoft". Holynski dziwi sie tez, na co poszla suma 2.5 miliarda dolarow wydana przez microsoft na badania i rozwoj opengla, skoro w glownych zrodlach nic sie nie zmienilo..

(strony 146-149).



Podsumowujac: bzdury wasc wygadujesz, radze sprawdzac swoje zrodla lepiej nastepnym razem.
[#37] Re: Wywiad z Garry'm Hare - tłumaczenie
W odpowiedzi na komentarz #36


I tak każdy (?) wie, że mikrosofcik bazuje tylko na otoczce "jesteśmy najlepsi i jedyni", bez względu na to, jakie g...o wypuści.
[#38] Re: Wywiad z Garry'm Hare - tłumaczenie
W odpowiedzi na komentarz #36




jakie bzdury? ponadto bill zasaida w lozy masonskiej jako czlonek rady d/s zarzadzania swiatem!

;)

ok, dobra - zwracam honor - zapodalem nie sprawdzona historyjke [jeden ziomus mi ja zapodal -nie ma to jak rozlozyc odpowiedzialnosc ;) -"sukces ma wielu ojcow, porazka jest sierota" jak mawiaja na wschodzie ;)], z czystego niczym niezmaconego lenistwa intelektualnego, przepraszam wszystkich milosnikow Micro-fantastyki ;)

choc swoja droga Twoja historia wydaje sie byc rownie ciekawa...



sori :)
[#39] Re: Wywiad z Garry'm Hare - tłumaczenie
...profesjonalny kod? W wydaniu M$? Ha, ha, haa..Wiecie, jakby ten kod był przygotowany na profesjonalnym poziomie, to by tyle błędów nie było! Tu trza planować od samego początku wszystkie mechanizmy tworzenia produktu informatycznego, czyli od zamierzeń, celów, poprzez projekty i testy 9czyli prawidła inżynieri oprogramowania). Porządnie przygotowany projekt (nawet w RAD) pozwala na etapie implementacji (a zaraz potem testów) wyłapać grubsze błędy. Ale kiedy tym się zajmuje sztab ludzi (programistów) to trzeba przewidzieć również odmienność stylu programowania dla każdego programisty..Myślę że na pewno posiłkowali się tymi sposobami, aczkolwiek speców od tego mieli cienkich! I testerów również! I wogóle są to cieniasy!!! NO, AMIGA RULEZ! :P
[#40] Re: Wywiad z Garry'm Hare - tłumaczenie
W odpowiedzi na komentarz #39

Nie jestem zwolennikiem billa, ale musze powiedziec, ze ktoś ci naklad
glupot do głowy na temat projektowania i programowania...
[#41] Re: Wywiad z Garry'm Hare - tłumaczenie
W odpowiedzi na komentarz #37




dyskutowanie z kims, kto ni z gruszki ni z pietruszki wyskakuje z "a u was bjia murzynow" uwazam za niemozliwe.
[#42] Re: Wywiad z Garry'm Hare - tłumaczenie
W odpowiedzi na komentarz #39




Jak myslisz, czyja ocene profesjonalnosci kodu microsoftowego cenie bardziej? Czlowieka, ktory pol zycia spedzil kodujac, ktory byl profesorem na 2 amerykanskich uczelniach nalezacych do najlepszych uczelni technicznych na swiecie, ktory wspoltworzyl indy, indygo i o2, dzieki ktoremu (posrednio, ale zawsze) powstal Jurassic Park, czy tez jakiemus leszczowi z amiportalu?

Retoryczne pytanie, zeby bylo jasne. Polecam uwadze rowniez wspomniana ksiazke. Holynski nie jest bynajmniej zwolennikiem microsoftu i w ksiazce kilka efektownych kopniec w kierunku ms mozna znalezc. A jesli o kod microsoftu sie rozchodzi: polecam rowniez lekture analiz kodu, ktory z microsoftu "wyciekl". Oceny sa jasne: kod jest czytelny, niezle skomentowany (pomijajac "hack over hack" "this code makes more sense when youre stoned" i inne takie ;) i ogolnie wysoko oceniony zostal.
[#43] Re: Wywiad z Garry'm Hare - tłumaczenie
W odpowiedzi na komentarz #41


Ja nie dyskutuję, ja komentuję :). Nic mądrego nie powiedziałem i tym bardziej nie było moim zamiarem wtrącać się w Waszą kłótnię. Pozdr!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem