Komentowana treść: Kolejna przeglądarka...
[#1] Re: Kolejna przeglądarka...
Jeśli o nazwę chodzi, to proponuję "ShowGirls", bo wiadomo do czego będzie służył ;)
[#2] Re: Kolejna przeglądarka...
Aby na pewno identyczne algorytmy jak w ACDSee? A skąd wiadomo jakie tam są użyte?
[#3] Re: Kolejna przeglądarka...
Bo sie tak samo nazywaja i wyglada ze dzialaja tez tak samo? zeby nie bylo, to wystarczy googla zapuscic i poszukac. ja wzialem oryginaly z GraphicGems chyba III. Wymagaly "podkrecenia", bo double okazaly sie za malo dokladne;) Oczywiscie pewne roznice bedzie widac, bo moja wersja dziala na fixed-pointach, ale generalnie wyglada na to, ze to jednak te same funkcje.

PS. ACDSee = v3, bo pozniejszych nie instalowalem.
[#4] Re: Kolejna przeglądarka...
Myślałem, że już za mojego życia nie zobaczę na Amigę przeglądarki pokazującej kanał alpha obrazka. No a tu masz - widzę i to nawet w moich ukochanych SunRasterach 32 bitowych. :) Nareszcie mogę sobie włączyć filtrację przy powiększaniu/pomniejszaniu obrazka. W PicShow filtracja była ale lepiej jej nie włączać jak się ma tylko G3/600. :) Przydzielenie innych funkcji klawiszom Up/Down i PageUp/PageDown to bardzo dobry pomysł. Mnogość algorytmów skalowania zabija. :) Nawet ten "fakeowany" fullscreen mi się podoba. Przynajmniej nie "rzuca monitorem" przy przełączaniu ekranów. :)



Czego jak czego ale całkiem porządnych przeglądarek obrazków MorphOS ma chyba tyle co Windows wirusów. I co ciekawe - co kolejna to jeszcze lepsza. Koniec świata...
[#5] Re: Kolejna przeglądarka...
Eh...widze ze moglem tak od razu napisac "Nie przewiduje...." ehh a tak powoli msp gasnie w mnogosci opcji....

No coz zobaczymy co da sie zrobic , teraz mam malo czasu ale pewnie cos tam dodam....

Powodzenia z programem Kiero.
[#6] Re: Kolejna przeglądarka...
LODA view rzecz jasna. Chyba nic innego nie wchodzi w grę, prawda?
[#7] Re: Kolejna przeglądarka...
Szkoda, że nie dbasz o klienta i nie zrobisz wersji na "klasyka".

Póki co Classic Amig z Powerką na pokładzie jest chyba więcej niż Pegazów.
[#8] Re: Kolejna przeglądarka...
A ty Kiero w końcu zacząłeś się udzielać.
[#9] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #7


Póki co Classic Amig z Powerką na pokładzie jest chyba więcej niż Pegazów.



Ale przecież to nie jest działalność komercyjna. Kiero nie walczy o klienta i nie zależy mu na ilości "sprzedanych" sztuk. Robi to co lubi i co go jara, a widocznie należy do tych, których pisanie pod klasyczne Amigi już nie kręci. Zresztą sam zawsze uważałem, że ten paskudny przestarzały sprzęt nie pozwala docenić zalet (naprawdę sa takie:)) amigowego systemu. Wieczne dołowanie się, zwalczanie miliona wąskich gardeł. Po co, skoro od dawna już jest dostępny AmigaOS bez większości tych "kul u nogi".
[#10] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #7




Niestety, ale klasyczna Amiga to juz meczarnia, nawet z PPC. Naprawde

warto inwestowac w nowy sprzet (peg/a1) Jesli ciagle bedziemy robic

cos na klasyka to sie bedziemy uwsteczniac. Wierz mi.
[#11] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #9




MDW ma calkowita racje, popieram, niech Kiero robi to co lubi :) !!
[#12] Re: Kolejna przeglądarka...
Wersji 68k/WOS/PUP nie przewiduje




Czyli wersja pod Amiga OS4 jest mozliwa?
[#13] Re: Kolejna przeglądarka...


1: wersji na klasyki nie bedzie nie mam ochoty walczyc z wolnym sprzetem. ja chce dodawac nowe opcje a nie walczyc zeby to co jest dzialalo zadowalajaco na wolniejszym sprzecie.



2: wersja pod os4 bedzie jezeli bedzie kompilator (moze byc nawet pod 68k) ktory mi ja skompiluje. no i jezeli nie trzeba bedzie sie zbytnio nameczyc.



3: ja o klienta nie walcze. robie ten program dla siebie. a ze komus sie przyda to swietnie.

[#14] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #13


Dobrze, już dobrze, skoro tak to rozumiem. Po prostu żałuję, że nie mogę go mieć na swoim sprzęcie, bo akurat takiego programiku poszukuję. Pozdrawiam!
[#15] Re: Kolejna przeglądarka...


No i nazwa zostala ustalona. Propozycja Fei'a spodobala mi sie bardzo, wiec w ciagu kilku dni program bedzie na aminecie.
[#16] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #15


Czuję się zaszczycony :D
[#17] Re: Kolejna przeglądarka...
Oby więcej takich scenowców było...
[#18] Re: Kolejna przeglądarka...
...to bym złego słowa na scenę w życiu nie powiedział.
[#19] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #18


Miniqu, skomentuję twoją wypowiedź, ale proszę cię - niech nie wyjdzie z tego powtoorka naszej rozmowy na acepie.



oby więcej takich scenowców było, to bym złego słowa na scenę w życiu nie powiedział



acha, czyli rozumiem, że im mniej takich scenowców, tym większe twoje prawo, na mówienie złego słowa o scenie?... Widać Coachowa przenośnia z Kossakiem nie trafiła, a taka była obrazowa interesująca i adekwatna.
[#20] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #19


Gdybanie gdybaniem, niemniej gdyby Kossak widział sytuację na polu software Amigi, to kto wie, może i by się ze mną zgodził...

Przenośnia, którą się tak zachwycasz, była by adekwatna zapewne, i to bardzo, gdyby się amiga pod urodzajem softu wszelakiego zatykała.

Nie mam czasu i ochoty tyle co dawniej na bezsensowne flamewary, i uświadamianie; gdyby nie to, to i dalej bym pociągnął wątek, i może byśmy na ludzi z Tobą wyszli. Powiem tylko tyle, że dziwię się, iż człowiek sympatyzujący z pewną grupą ludzi, skupionych wokół pewnych "idei" nie jest w stanie pojąć tego, że również w interesie tej grupy ludzi jest utrzymanie w jako takiej "świetności", tudzież "używalności" maszynki, na której powstają ich scenowe "Dzieła". A tego się nie da uzyskać bez świeżego [b]softu[\b].

I tak, mam prawo do wyrażania swoich opinii, nawet jeżeli jest to "zła" opinia.

Pozdrowienia dla Kiero. I tym razem EOT BASTA, chociażby nie wiem kto co więcej na ten temat napisał.
[#21] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #18


Jak zwykle kłapanie paszczęką zaczyna się od braku znajomości tematu. Jak myślisz, ilu jest aktywnych amikoderów na polskiej scenie? Podpowiem: mniej niż dwóch.
[#22] Re: Kolejna przeglądarka...
Ściągnąłem, odpaliłem i bardzo mi się ten program podoba. Będzie moją domyślną przeglądarką do obrazków .
[#23] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #20




Yep, EOT to dobry pomysł. Napiszę tylko takie cuś: zależy mi na przyszłości Amigi! Chcę, żeby ta platforma pociągnęła jeszcze parę lat i to w niezłej formie. Ale zależy mi w podobnym stopniu na demoscenie. Te dwie kwestie w pewien sposób rozdzielam.



I tyle chciałem napisać. Kto śledził wątek na acepie, ten już sobie pogląd może wyrobić. Dobranoc.

[#24] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #21




Podpowiem: mniej niż dwóch.



Z pięciu by się znalazło.

[#25] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #24


Tylko tylu? Biorę się za asma...:) Poproszę tylko o w miarę kompletny opis bibliotek wraz z funkcjami ROMu. (No chyba że amikoder, to nie człek grzbiący w asm na Amidze). pozdr

[#26] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #24


Zauważ, że napisałem aktywnych, tzn takich, którzy piszą dema. Coś przeoczyłem w ciągu ostatniego pół roku?
[#27] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #25


Biorę się za asma...



Powodzenia w traceniu czasu.
[#28] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #27


Hehe, wiedziałem że na słowo "assembler" ktoś zareaguje negatywnie. Lepiej wolniej, ale łatwiej...ale to już temat na inne forum.
[#29] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #28


Lepiej wolniej, ale łatwiej...

Latwiej w assemblerze? ;)
[#30] Re: Kolejna przeglądarka...
W odpowiedzi na komentarz #28


Lepiej wolniej, ale łatwiej...



Zaprawdę, powiadam Ci, nie wiesz co piszesz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem