Komentowana treść: Breakpoint 2004 czas zacząć
[#1] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W newsie jest blad. Kanal ircowy nie znajduje sie tylko na podanych serwerach, ale jest to kanal na IRCNecie. To sa podane serwery do ktorych moga sie podlaczyc afaik tylko niemcy, wiec aby wejsc na kanal nalezy sie laczyc, ze swoim lokalnym serwerm ircnetu :)
[#2] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #1


Dziękuję za zauważenie. Już poprawiłem :)
[#3] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
A o The Gathering ani słowa?...
[#4] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #3


O Gathering wiem tylko tyle, że trwa. Nic o amigowych akcentach na tej imprezie mi nie wiadomo. Jeżeli coś wiesz, to podeślij informacje.
[#5] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #4




Amigowe akcenty to poznamy po party. Ami normalnie w kompetyszynach jest. Czy ktoś cokolwiek wystawi? Oto jest pytanie...
[#6] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
Miałem napisać, że trzymamy kciuki za Mawi ale to chyba nie ma sensu, bo i tak wygrają. :) No chyba, że compoty sa łączone z pecetowymi. Wtedy będą mogli powalczyć.
[#7] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #6




Rok temu nie wygrali, a zatem...
[#8] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #7




No tak, Tbl'owa sekta 68k+AGA wszystko może :)

[#9] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
chyba TBL-UAE :)
[#10] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #9




a nie TBL-Amithlon?... :)
[#11] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #10


Nie ma AGA pod Amithlonem! Zdaje sie ze Kolacz uzywa UAE, wiec dobrze wie jak swietnie dzialaja mu demka TBL, wiec z nim nie dyskutuj. A ja biedny posiadacz PPC+GFX nijak tych producji zobaczyc nie moge. :D TBL rulez!
[#12] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #10


Raczej nie. Amithlon nie ma Pauli i AGAty, a TBLowe produkcje kochają te układy. Powiedziałbym coś na ten temat przy okazji ale zdaje się, że na PPA nie tolerują przekleństw. ;)
[#13] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #12




kurcze, a ktoś rozsiewał plotki o tym, ze 'magia' została napisania pod amithlonem. zresztą, co za różnica czy amithlon, czy uae.
[#14] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
oki, po wstępnych oględzinach na kanale #breakpoint, wespół z jPV/RNO (no, prawie ;]) ustaliłem, że na party pokazano 4 intra 4k (nature, ehidrena, loonies) i 4 intra 64k (2x RNO, scoopex [!!!]). Tyle wiem.

[#15] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #14


Super wieści - dzięki! Inter jak mrówek. :) Trzeba będzie odpalić Amigę, bo to wszystko pewnie AGAtą śmierdzi badziej niż... nieważne (znowu chciałem przekląć).
[#16] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
ciekawe czy ktoś coś wystawi poza intrami?!?

boszzz... przekręce się ze szczęścia jak będzie demko na calssica z PPC + GFX ;)

[#17] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #16


Dwa dema na pewno będą. Jedno Mawi na Pegasosa (tym razem naprawdę dla tej maszyny), a drugie Mankind (niestety na Amigę 68k ale działa podobno także na Pegasosie).
[#18] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
Szkoda że nic na classica z PPC. :(

Czyli szansa istnieje że Mankind pójdzie mi na GFXie? hmm... dobre i tyle.

chyba już naprawdę zdechła scena na classica :(

Może coś się ruszy jak OS4 wyjdzie i uwolnimy się od m68k...

Mam tu na myśli userków classica których jest naprawdę dużo więcej od Pegazów.
[#19] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #18


Mam tu na myśli userków classica których jest naprawdę dużo więcej od Pegazów.



Przy takim podejściu do sprawy to nigdy nie wejdzie się w cokolwiek nowego. :) Nie ma szans żeby namówić do robienia na maszynę duuużo słabszą kogoś kto juz liznął silniejszej (która oczywiście jest nadal Amigą, bo pecety/maci/linuxy się nie liczą). Jest różnica między 1.000 a 20.000 ścianek... :) Poza tym motywacja. Jest conajmniej tyle razy większa ile razy bardziej wypasiona jest maszyna. Nie wiem skąd się ta motywacja bierze. Poprostu jest i już. :D



Czyli szansa istnieje że Mankind pójdzie mi na GFXie? hmm... dobre i tyle.



A Mankind na pewno będzie chodził na karcie graficznej.
[#20] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #19




Zeby miec podejscie o ktorym piszesz trzeba miec pieniadze bagatela 2000zl. aby wywalic TYLKO na plyte glowna Pegaza.

W dzisiejszych czasach i rosnacym bezrobociu to zakrawa na luxus ktory mnie nie stac... ilu jest w podobnej sytuacji? baaaa.... minimum wiekszosc ;)

[#21] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #20


Zgadza się. Jednak teraz i tak jest DUŻO lepiej. Kiedyś za samego CyberStormaPPC 604/233 z 060/50 płaciło się 4.500 złotych. A do tego karta graficzna za 1.200, dźwiękowa za 1.000, sieciówka za niewiele mniej. Można było oszaleć, a i tak PPC było praktycznie bezużyteczne (wtedy) i nawet się nie kroiło, że system pod to będzie. Mimo to kuuupa ludzi to kupiła. I wtedy 1000 zł to nie to co teraz 1000 zł. Wtedy to było minimum 2 razy więcej. :) I dzisiaj chyba łatwiej zarobić parę groszy - przynajmniej mi jest łatwiej (chociaż robię na czarno już ponad 6 lat i szans na legalną robotę nie mam). Po kupnie płyty głownej do Pegaza reszta to już sa drobne wydatki. Sieciówka za 0 zł, graficzna za 30 zł, monitor zostaje z Amigi, dysk też, CD-R/RW też, mysz za 10 zł, klawiatura za 25 zł. Prawdę mówiąc to ja tańszej Amigi w życiu nie widziałem. :) Ale oczywiście masz racje - te 2000 mimo wszystko trzeba w kieszeni mieć. Ja miałem to szczęście, że na nową Amigę zbierałem od wielu lat i w momencie gdy wyszła okazało się, że uzbierałem 3 razy za duzo, bo myślałem, że będzie duuużo droższa od A4000 Classic z bajerami. Rozczarowałem się. ;)
[#22] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #17


Dolicz jeszcze demko mojej grupy.

[#23] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #21


Widzę MDW stronkę Encore uruchomiłeś! Dlaczego nie zapodałeś jakiegoś newsa na PPA?... :)



Wchodze tam i co widzę? To ty napisałeś "Pechowy prezent"!!! Nawet sobie z tego sprawy nie zdawałem! A do dziś ma gdzieś Secret Service z opisem tej giery!... [nostalgia mode on]
[#24] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #22


Dolicz jeszcze demko mojej grupy.



No to super! Normalnie zaczyna robić się ciekawie. :) Aż się doczekać nie mogę.
[#25] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #23


Eee tam taka strona. :) Nie warto o tym gadać. Poprostu chciałem zebrać to wszystko co tam porobiliśmy przez te 14 lat i trochę uporządkować. Poza tym chciałem liznąć jakiś podstaw HTMLa i to była dobra okazja. Aż dwie godziny się uczyłem co pewnie widać po stronie. :)
[#26] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #24


Nie możesz się doczekać? To czytaj to: (inni również niech to zrobią)



Na Breakpoint2k4 wystawione zostały dema amigowe w liczbie... 11 sztuk! Jedenaście dem, kurfffaaa!!!
[#27] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
Heh, newsów ciąg dalszy. :)



Demo MAWI było pod MOSa, ale poszło w Amiga demo compo. Demo Creative Mids pod PPC; prodka Mankind (uwaga, to nie jest pewne) chyba pod 68k, ale działa pod MOSem. Reszta to 68k+AGA.



BriteLite, ktory jest na party pisze na #amigascne, ze compo bylo swietne. Jedno z najlepszych w ciagu ostatnich lat. Czekamy wiec teraz na wyniki i prodki! :)
[#28] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #25


Dajcie panowie linka. :) Moze sie do Teleportu dorzuci?
[#29] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
Kiedy będą na kloszarcie?!?
[#30] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #29


Pewnie wcześniej na www.scene.org. :) Jak ktoś wrzuci na kloszarta to pewnie tylko produkcje pecetowe i ogólne (gfx, msx,...). Amigę wszyscy oni mają tam gdzie mają. :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem