Komentowana treść: Breakpoint 2004 czas zacząć
[#31] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #27


prodka Mankind (uwaga, to nie jest pewne) chyba pod 68k, ale działa pod MOSem



Zgadza się. Krabob pisał na liście PhDemoScane, że to jest demo na Amigę68k ale działa na Pegazie. Nawet chyba napisał, że lepiej na Pegazie odpalać. :)
[#32] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #31


brzmialo to chyba tak: :)

"I will be late (but i will finish) a 68k mankind demo for the same competition, but note this one could be run better on a pegasos".



Ale jak wiadomo - nic nie jest pewne.



PS: wiekszosc osob na #breakpoint zgodna jest co do zdania, ze compo amigowe pobilo na glowe pecetowe. amiga rulez, panowie. klimat trwa!
[#33] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #30


Co do scene.org, to jak na razie ich serwer lezy... Pewnie zatem prodki z partowego serwa bedzie mozna zasac, albo ze stron grup. A tu macie link do dwoch inter RNO: jpv.wmhost.com/releases/ (dwa pierwsze).
[#34] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #32


"compo amigowe pobilo na glowe pecetowe. amiga rulez, panowie. klimat trwa!"



Napisz to na liscia amiscene-pl!



Jak ja tam kiedys napisalem, ze tylko Amiga daje scenie odpowiedni klimat to musialem sie ewakuowac z tej listy. :D



http://groups.yahoo.com/group/amiscene-pl/

Tylko scena. Tylko Amiga () Po polsku.
[#35] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #33




RNO-Aika - poszlo na moim BVision, krotkie i przyjemne :D



rno-elec - niestety miniona epoka (requires OCS) :(



KAM - masz moze jakies kolejne namiary?
[#36] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #34


ta lista jest około amigowa. główne tematy tam poruszane to parties i wszelkiego rodzaju inne libacje. nie mówię, że to źle, ale brakuje mi trochę w Polsce jakiejś listy, czy portalu czysto amiscenowego.
[#37] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
Hehehe wygląda na to, że amiga demo compo znowu wygrało TBL jakimś swoim commodorkowym cudakiem. To mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że szkoda czasu na tę zabawę. Mimo wszystko miło poczytać, że produkcji trochę było. Nawet jeżeli to były produkcje na komputer "Commodore 500/1200". ;)
[#38] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #37


komputer "Commodore 500/1200"



Niewiadomo, moze jeszcze kiedys kupisz sobie komputer, ktory Amiga sie nazywa. Po co odcinac sie tak stanowczo od swoich korzeni? Przeciez uzywajac codziennie MOSa czerpiesz calymi garsciami z dorobku komputerow Commodore Amiga!
[#39] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
intro 4k - 1 miejsce:

http://www.loonies.dk/demos/bin/LNS-ikanim.lha



intro 4k - 2 miejsce:

http://nature.piratez.org/files/Nature-TTA.lha

(długi precalc, cierpliwie czekać ;])

[#40] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #38


Amiga to dla mnie jest coś z karta graficzną, dźwiękową, coś pod co nie pisze się jak pod C64 jeżdżąc po chamsku po sprzęcie. Soft na Amigę to soft, który ma szansę uruchomić się na dzisiejszych i przyszłych Amigach. Cała reszta to są dla mnie komputery marki Commodore (64, 128, 500, 600, 1200, 3000, 4000 i podobne).
[#41] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #40




Ja tez nie wyobrazam sobie Amigi bez karty graficznej i dzwiekowej! Nie przyrownuj mi jednak komputerkow takich jak C64 i C128 do A500! Commodore nie bylo wstanie wymyslec czegos takiego jak Amiga! Miner im sprzedal technologie, a oni tylko wypuszczali kolejne modele.
[#42] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #41


Ale pisanie pod tamta Amige nie rozni się prawie od pisania pod komputery typu Atari XL/XE, Commodore 64. Te wszystkie NDOSy, omijanie systemu zrobily z "piecsetki" poprostu nastepce Commodorka. Gdzies czytalem, że Miner nie tak wyobrazal sobie Amige. Nie chcial z niej zrobic tego co zrobli uzytkownicy, Commodore, firmy piszace programy (glownie gry). Mimo to zrobiono z tego konsolke do gier i ta opinia o Amidze trwa do dzisiaj. Dopiero dzieki uwolnieniu się od nazwy "Amiga" mozna sie bylo odciac od tej przeszlosci.
[#43] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
Jezeli chodzi o akcenty amigowe na The Gathering, to jak dowiedzialem sie byly dwa amisiowe demka - jedno "oldskulowe" niestety nazwy nie pamietaja, oraz demo pt "Hog" grupy Spaceballs, ktore zajelo trzecie miejsce w combined demo compo.
[#44] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
Tradycyjnie produkcji z party (mam na mysli Breakpoint 2004) nadal nie ma skad sciagnac. To taki scenowy standard, ze organizatorzy po imprezie maja wszystko i wszystkich serdecznie w...iadomo gdzie. :) Znowu trzeba sobie zbierac wszystko jakos na wlasna reke, spedzajac 2-3 dni na IRCu tylko w tym celu. A i tak sie wszystkiego nie zbierze. :(
[#45] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
Może jednak ktoś wie skąd można sciągnąć stuff z party?

Jakikolwiek...

Albo chociaż wyniki
[#46] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
Stuff podobno jest tutaj:

http://akkit.org/bp04/

ale jak sprawdzalem przed chwila to nie dziala ten link.



Natomiast bardzo szczatkowe wyniki sa tutaj:

http://home.eunet.no/~zack/Temp/BP04Results.txt
[#47] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #45


Zobacz tu:

http://www.nixblicker.org/breakpoint/
[#48] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
Na porządniejsze wyniki zapraszam tu:

http://dfox.untergrund.net/results.txt
[#49] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
najwiekszy wał tego party, to puszczenie dema pegazowego razem z demkami na 68k.

[#50] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
Witam,



1:



Tak, najwiekszy wal tego party to puszczenie dema pegazowego z demami 68k. Przepraszac nie bede. Wersja finalna bedzie dostepna za dni kilka (prawdopodobnie w tym tygodniu), a wideo moze juz jutro.



2:



Mowienie ze organizatorzy olewaja wszystko bo nie wrzucili stuffu 15 minut po zakonczeniu party to jakas pomylka. Zrobienie takiej imprezy to masa pracy, i watpie zeby wrzucanie stuffu bylo sprawa priorytetowa.



3:



Impreza byla swietna. Duzo lepiej niz rok tem. Poziom produkcji w pc-demo compo byl zalosy (wytrzymalem pierwsze 10, a jezeli ktos ogladal miejsce pierwsze to bedzie wiedzial o czym mowie). "Amigowe" dema byly bardzo dobre (moim zdaniem). Demo TBL zabilo wszystkich (i nie piszcie ze robione na UAE/Amithlonie bo to bzdura).







[#51] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #50


robione na UAE/Amithlonie



A co za różnica?
[#52] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #51


W sensie co za różnica czy na emulatorze czy na amidze było robione..
[#53] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #52


Ja nie mam nic przeciwkorobieniu na UAE czy Amithlonie. Chodzi mi o to, ze to nie jest na Amige tylko na Commodorka. To co oni nazywaja Amiga to wiekszosc ludzi ktorzy UZYWAJA Amigi widzialo tylko w muzeum oddajac czesc Jayowi Minerowi w kazda rocznice jego smierci. Dla mnie to jest C64/128/500/1200/4000 compo... Komodorek wiecznie zywy! Paula rzadzi! Z AGAta na Marsa! Przyszlosc stoi przed nami otworem! ;)
[#54] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #53


Powiem wiecej na temat emulatorow. Ja nie tylko nie mam nic przeciwko UAE/Amithlonowi ale wrecz WOLE zeby programy byly pisane na UAE/Amithlonie, bo przynajmniej sa napisane normalnie, a nie C64-style.
[#55] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #50


Przepraszac nie bede.



Jesteś akurat ostatnią osobą od której oczekiwałbym przeprosin. Bardzo chętnie oblooknę video. W sumie, to wrzucając wasze demko w kupie z prodkami 68k, organizatorzy tez was dupczą, bo nie dają wam się wykazać. Postulę podział na moc kompa, nie na powiązania platformowe.
[#56] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
dzieki za linki :)
[#57] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #54


a co za problem miec ekstra ami tylko do demek?
[#58] Re: Breakpoint 2004 czas zacząć
W odpowiedzi na komentarz #57


Żaden problem. Stoi u mnie taka obok peceta i pegaza. Oprócz karty gfx, ppc ma też flicker fixera i monitor z dwoma wejściami. Ale mi chodzi o zasadę, a nie o to czy mogę coś sobie oglądnąć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem