Komentowana treść: Musepack (MPC) - uwolniono źródła
[#1] Re: Musepack (MPC) - uwolniono źródła
Amigowce portujta plis :)
[#2] Re: Musepack (MPC) - uwolniono źródła
charakteryzuje sie tez tym ze jest bardzo uczulony na bledy. ogg rulz :)
[#3] Re: Musepack (MPC) - uwolniono źródła
W odpowiedzi na komentarz #2




No i bardzo dobrze. Albo kodowac z nieporysowanych plyt i w jak najlepszej jakosci, albo o "dupe roztrzasc" i wybrac sie na ryby... :)

Spotkalem juz kilka zepsutych kawalkow w OGG, bo jakis "niekumaty" pozwolil na kodowanie zwalonych plyt :(





[#4] Re: Musepack (MPC) - uwolniono źródła
W odpowiedzi na komentarz #2


Tjaaa "ogg rulz" . A co ze stratna mp4 audio, lepsze to od mp1l3
[#5] Re: Musepack (MPC) - uwolniono źródła
ja i tak wole mp3. przenosnych playerow jest od diabla i troche, nowsze kumaja tez ogg. mpc nie ma tutaj najmniejszych szans.

a uczulenie na bledy o ktorym pisalem nie ma nic wspolnego z ripaniem z zesputych plytek. chodzi o blad w samym pliku .mpc, np przez porysowanie nosnika z mpc czy blad przy kopiowaniu pliku. plik sie odtwarza do miejsca bledu i koniec, dalej nie idzie. ogg czy mp3 nie maja z tym problemu. przy jakosci >192kbps roznicy i tak nie slychac a kilka % zaoszczedzonych przy wielkosci pliku nie usprawiedliwia ryzyka utraty danych. imho.
[#6] Re: Musepack (MPC) - uwolniono źródła
W odpowiedzi na komentarz #5






chodzi o blad w samym pliku .mpc



to z czego ten blad wynika jak nie ze zlej "wyrypanej dziadowskiej plytki? Co jest pierwszym bledem tego pliku i dlaczego?





[#7] Re: Musepack (MPC) - uwolniono źródła
W odpowiedzi na komentarz #6


Przeczytaj uważnie co napisał Valwit: "chodzi o blad w samym pliku .mpc, np przez porysowanie nosnika z mpc czy blad przy kopiowaniu pliku." Czyli jak położysz swoją ulubioną płytę z kawałkami Z .MPC na stole i zarysujesz to potem jest kicha. A jakość rypanej muzyki nie ma tu żadnego znaczenia, możesz i same trzaski zapisać do .mpc.
[#8] Re: Musepack (MPC) - uwolniono źródła
W odpowiedzi na komentarz #7




Jeszcze raz...to jakis amigowy filesystem pozwala na przegranie z porysowanej plytki/uszkodzonego HD, pliku typu mpc bez zadnych problemow (i requestera "blad

odczytu/zapisu'?
[#9] Re: Musepack (MPC) - uwolniono źródła
W odpowiedzi na komentarz #8




Aha, chyba rozumie, ale to jakas kicha. Jak sie ma zrabana plyte czy plyte do wrzuca sie ja do kosza i enkoduje kawalek jeszcze raz. U mnie Prayer przerywa nawet MP3 ktory zostal zle spakowany (czyli posiada trzask/blad odczytu przy pakowaniu/zrzucaniu na HD za pomoca jakiegos dziadowskiego pecetowego programu...

[#10] Re: Musepack (MPC) - uwolniono źródła
W odpowiedzi na komentarz #9


Prayer2 może i przerywa ale spróbuj odtworzyć AmigaAMPem, "popika" i będzie grało dalej.
[#11] Re: Musepack (MPC) - uwolniono źródła
mam prośbę. posiadam ściągniętą płytę w formacie mpc i chciałbym przerobić ją w mp3 co jest mi potrzebne. jest to dla mnie bardzo ważna płyta więc zwracam się z tą prośbą.
[#12] Re: Musepack (MPC) - uwolniono źródła

@kleks, post #11

W odpowiedzi na komentarz #10323


Nie wiem czy przypadkowo, ale trafiłeś na stronę Polski Portal Amigowy. Czyli odpowiedzi (jeśli jakieś będą) będą związane z Amigą. Czy chciałeś zapytać czy da się to zrobić na AmigaOS czy MorphOS, czy raczej czy w ogóle się da?

Wiesz, ponoć wszystko co da się usłyszeć lub zobaczyć da się przerobić/skopiować/przekonwertować ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem