Komentowana treść: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
[#1] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
brak antialiasing' u czcionek jest spowodowany zmianą czcionki Bitsream Vera na inną, czy po prostu został wyłączony?
[#2] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
Kurde, brzmi nieúle ;) W sumie podoba mi sië teraz i MOS i ôwietnie zapowiadajâcy sië OS 4.0. Coô czujë űe jak wyjdzie peîna wersja to zacznâ sië prawdziwe, Amigowe "bójki na noűe" ;D... A moűe po prostu wzroônie tylko iloôę wystawianych na allegro Apollo 040/060 i Blizów PPC ??? :)
[#3] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
No, no, no, po przeczytaniu recenzji jeszcze bardziej napalilem sie na OS4. Dziala cudownie, wyglada cudownie, az strach co bedzie przy pelnej wersji:) Gdybym jeszcze tylko wiedzial na 100% ze bedzie OS4 w wersji na Mediatora+PPC (+ew. SharkaPPC), to juz bym zbieral pieniadze na zakup tegoz systemu (oryginal ofkoz). A tak na razie musze zbierac jeszcze na A1:)

Amiga rulez!!!



Pozdrawiam.
[#4] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #3




Gdybym jeszcze tylko wiedzial na 100% ze bedzie OS4 w wersji na Mediatora+PPC




Będzie, będzie :)

Ale na AOne też zbieraj. Może MicroA1 będzie ciekawą propozycją.

Jak na razie Hyperion robi swoje i można od nich wiele wyciągnąć a Eyetech niestety ucichł :(
[#5] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
Myślę, że robi się coraz ciekawiej, warto jeszcze trochę poczekać. I nie zrażać sie docinkami, z innej strony :P, będzie dobrze.
[#6] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #3


Dziala cudownie



Nie pędź tak...



az strach co bedzie przy pelnej wersji



Skoro teraz działa "cudownie" to po co tzw. pełna wersja? ;)

Hurraoptymizm to piękna sprawa, ale rzeczywistość z reguły zabija, albo ciężko rani wszelkie wyrosłe mity. Zwłaszcza gdy się na coś długo czeka, i w wyobraźni naszkicowało się pewien obraz tego, na co się czeka... A tu bum! rzeczywistość okazuje się "nieco" inna.
[#7] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #3




Dziala cudownie, wyglada cudownie



No nie wiem czy tak cudownie ;), rzeczywiście brzmi ładnie,ale nigdzie nie jest napisane co z takim USB (co działa, czuy autor cos podpinał pod USB...) , DMA/UDMA ( działa czy nie ?) , nie ma też słowa o playerach Divx/DVD, więc... nie jest aż tak cudownie;)

Pozdrawiam trOLLO nieetyczny miłośnik chomików z miasta bez sdramów :D
[#8] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #7


Do Prerelease nie został dołączony ani poprawiony sterownik a1ide.device ani natywny MooVid (ich, nazwijmy to, premiera nastąpiła już w trakcie tłoczenia płyt) . Autor recenzji nie mógł więc opisać tego, do czego nie ma dostępu.
[#9] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
co z takim USB (co działa, czuy autor cos podpinał pod USB...) , DMA/UDMA ( działa czy nie ?)



Normalnie ktoś sobie pomyśli wreszcie, że jesteś upierdliwy. ;)

Prawie na każdym kroku się o to pytasz, gdzie popadnie, pomijam kwestię że jak dotychczas bezskutecznie. ;)
[#10] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #9




Aaa tam od razu upierdliwy ;) wredny tak, ale upierdliwy ;)
[#11] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #3


Działa cudownie, tylko że darmowy TVPaint nie chodzi, Earth2140 nie chodzi, MAME nie chodzi... Wymieniłem akurat te trzy programy, bo one działają bez problemów na Pegasosie (cenię sobie zwłaszcza TVPainta). Bo PfPaint to wali się równo chyba na wszystkim co nie jest klasyczną Amigą (najlepiej bez karty graficznej jeszcze...). Poza tym jedno zdanie: "oprogramowanie chodzące pod kontrolą duetu AmigaONE & OS4.0, okazuje się w wielu wypadkach działać szybciej niż na innych, podobnych rozwiązaniach opartych o architekturę x86 czy PPC". Chętnie się dowiem jakiż to program działa na AmigaOne szybciej niż na Pegasosie.
[#12] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
Interesująca lektura. Brawo!



Nie spodobał mi się tylko ostatni akapit.

"szybciej niż na innych, podobnych rozwiązaniach opartych o architekturę x86 czy PPC"




O jakie rozwiązania chodzi? UAE na pececie i A1200 z BlizzardemPPC?
[#13] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #11




Wybacz, ale nie obchodzi mnie to czy te programy aktualnie dzialaja na Pegazie czy tez nie, bo i sam Pegaz obchodzi mnie jak zeszloroczny snieg. To ze nie dzialaja teraz, to nie znaczy tez, iz nie beda dzialac z pelna wersja systemu. A zdanie ze system dziala cudownie, odnosze do wersji pre-relase jako takiej, gdyz wydaje mi sie, ze jak na wersje beta, to dziala toto bardzo dobrze (jak wynika z recenzji).

[#14] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #4




Skoro bedzie na Mediatora, to chyba w pierwszej kolejnosci zainteresuje sie SharkiemPPC+ :)

A w takim wypadku z zakupem A1 poczekam albo na cene MA1, albo juz na A1 XC, no, chyba ze Shark okaze sie niewypalem... tfu, wypluje te slowa:)

[#15] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #6




Ech, dziala cudownie, ale jak na wersje pre-relase... widocznie sie nie zrozumielismy, ale myslalem ze piszac komentarz do newsa nt. recki pre-relase OS4, to oczywistym bedzie iz o te wersje wlasnie mi chodzi;)

I nie wydaje mi sie bym byl jakims wielkim optymista, po prostu oceniam to, o przeczytalem... oczywiscie z mojego punktu widzenia, Twoj moze byc inny, zwlaszcza iz na kilometr widac, ze jestes nastawiony na duet Pegaz+MOS.

[#16] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #11




Działają na Pegzie ale pkegaz jest w wersji 1.4 a OS4.0 to nie final. Czy na Becie MOS'a wszytko odrazu biegalo nic sie nie krzaczylo ??
[#17] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #13


Ciebie nie obchodzi to z pewnością, ale nie tylko Ty czytasz PPA. No i ja nigdzie nie napisałem, że nie będą działać z pełną wersją systemu.
[#18] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #16


Zwolennicy OS4 twierdzą do dziś, że MorphOS 1.4 też jest beta. Więc mamy 1:1. Poza tym ja nie wypowiadałem się czy te programy będą działały na kolejnych wersjach AmigaOS4, podejrzewam, że będą.
[#19] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #17




Owszem, nie tylko ja czytam PPA, ale przypuszczam ze wielu zwolennikow OS4 tez to nie obchodzi, choc moge sie mylic:)

Co do pelnej wersji systemu... nie napisales, owszem. Ale porownujesz pre-relase z MOSem 1.4, ktorego ja uwazam raczej za system "pelny". To troche nie fair.

[#20] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #15


I nie wydaje mi sie bym byl jakims wielkim optymista, po prostu oceniam to, o przeczytalem...



Właśnie to czyni Cię tym optymistą, ponieważ swoją ocenę opierasz tylko na tym, co przeczytałeś.



Twoj moze byc inny, zwlaszcza iz na kilometr widac, ze jestes nastawiony na duet Pegaz+MOS.



Ze względów czysto praktycznych.
[#21] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #19


Ale porownujesz pre-relase z MOSem 1.4, ktorego ja uwazam raczej za system "pelny".



To, co Ty myślisz o MOSie 1.4 w kwestii tego, czy on jest systemem "pełnym" czy nie, nie ma tu nic do rzeczy. To zdecydowanie nie jest system "pełny". Brakuje w nim zbyt dużo rzeczy jeszcze, by go mozna było uznać za "pełną" wersję.
[#22] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #1




brak antialiasing' u czcionek jest spowodowany zmianą czcionki Bitsream Vera na inną,



tak
[#23] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #11






Działa cudownie, tylko że darmowy TVPaint nie chodzi, Earth2140 nie chodzi, MAME nie chodzi.



Darmowy TvPaint, też by chodził, gdyby zechciał go ktoś scrackować. Chodzi o to że zarejestrowana wersja TVPainta, pokazuje na początku pewne okienko a crack nie. OS4.0 ma narazie problemy z tym okienkiem, przy próbie odpalenia oryginału następuje chwilowy błysk ekranu i powrót do WB. Co do mame to osobiście widziałem screeeny ze starszej wersji mame, działającej na pre-release. Czemu nie działa najnowsza. Przypuszczam że autor Stefan Hauseuer, będący etatowym programistą Hyperionu, ma w swoim komputerze o wiele bardziej zawansowaną werję OS4.0 niż zwylki userzy. Napewno na jego wersji dziala to dobrze, więc się pewnie zagalopował i puścił to w lud nie sprawdziwszy jak to biega na pre-release.

[#24] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #23

Jakie okienko? jedyne co sie pokazuje tookno wyboru trybu wyswietlania
[#25] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #20




Opieram sie na tym co przeczytalem, poniewaz nie mam okazji zobaczyc OS4 na zywo, wiec na czym mam sie opierac? Zapewne wielu zwolennikow OS4 ma podobny problem. A jaki OS4 jest na zywo, to sie dowiem dopiero jak go kupie, wtedy bede mogl wyrazic swa opinie bez opierania sie o jakiekolwiek recenzje.
[#26] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #23


Jaki crack??? przeciez TVPaint jest od jakiegos czasu darmowy i nie było zadnych okienek.... ehhhh
[#27] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
Ja już dokładnie nie pamiętam, bo od pól roku nie mam karty graficznej w classicu. Ale była jakaś informacja, o tym na kogo zarejestrowany jest program, czy coś w tym stylu.

Zresztą, czy przychodzi Ci do głowy jakieś inne rozwiązanie skoro cack działa, a stary oryginał jaki i ten nowy darmowy nie ?

[#28] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #27

Nie wiem, nie mialem kracka, mam ta darmowa wersje i zadna taka
informacja mi sie na starcie nie pojawia... jedyne okienko - to okno
wyboru trybu wyswietlania.
[#29] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #27


AmigaOS4 - system przyjazny dla crackerów? ;)



BP,ANNMSP ;)
[#30] Re: AmigaOS4 PreRelease pierwsze wrażenia
W odpowiedzi na komentarz #25


Opieram sie na tym co przeczytalem, poniewaz nie mam okazji zobaczyc OS4 na zywo, wiec na czym mam sie opierac?



Najlepiej by było, gdybyś opierał się na zdrowym rozsądku, i spokojnym, nie hurraoptymistycznym podejściu do sprawy...

Zdaję sobie sprawę z tego że to trudne po tylu latach "Czekania". ;)

Ale obyśmy się za jakiś, bliżej nieokreślony czas nie spotkali na tym forum, jak będziesz wylewał swoje żale, związane z tym, że Twoja wyobraźnia przerosła rzeczywistość. ;)



Zapewne wielu zwolennikow OS4 ma podobny problem.



Nie da się ukryć. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem