Komentowana treść: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne
[#1] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne
Demo w wersji avi można znależć tutaj (ok. 37.5 MB)
[#2] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne
Moje wrażenia po obejrzeniu filmiku - konkurencja musiała być bardzo słaba skoro Zero wygrało...
[#3] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@mailman, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Jeszcze jedno - nie piszę tego złośliwie... Demo po prostu jest kiepskie
[#4] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@mailman, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3
A mi dla odmiany sie podobalo... Podobalo mi sie, iz jest to pierwsze demo jakie ogladalem od dawna bez "obwazankow" i innych tego typu efektow, ktore to widac w kazdym demku na kazdym kroku. Podobalo mi sie to, ze to demko to taka proba zrobienia czegos w stylu poczatku lat 90-tych, gdzie wazniejszy jest design i polaczenie calosci niz pokazywanie wypasionych obiektow 3d. Sam autor przepraszal za to, ze demko jest slabe i nie ma w nim zapierajacych dech efektow, ale robil je w pospiechu (calosc 10 dni) i wydaje mi sie, iz jak na taki czas i pisanie calosci od zera to mu nawet niezle wyszlo. Ogladalem z przyjemnoscia i nie zasnalem (i nie, nie dla tego, ze to pierwsze demko na A1, jakby podobne demko ostatnimi czasy wyszlo na A1200/o3o/AGA lub Pegasos/MOS tez by mi sie podobalo). Dla mnie byla to mila odmiana po obejrzeniu materialow z TheParty (nie dalem rady obejrzec wszystkiego, tamte demka mnie usypialy).

Howgh!
MD
[#5] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@Mariusz Danilewicz, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Kwestia gustu. Dla mnie demko jest nudne. Poza pierwszym efektem nic ciekawego sobą nie prezentuje... Na A1200 AGA widuję podobne, z podobną prędkością działające, nafaszerowane ciekawymi efektami. Wystarczy popatrzeć na dzieła Potion i to chyba wystarczy. No ale to jest pierwsze demo. Może kolejne będą ciekawsze.
[#6] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@mailman, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




To nie jest pierwsze demo tej grupy. Zrobili juz kilka (2 na 100%). Z jednym wygralismy rok temu na Equinox'e (nasze pierwsze demo pod MOS'a. Tez software rendering. Robione jeszcze na BPPC) a drugie to jakies stare ktore mi nie dzialalo. Generalnie to demo to padaka. Nic tam nie ma. A kolo jeszcze wypowiada sie o naszych produkcjach jakie to sa denne (musialem sie zarejestrowac na jakims francuskim forum zeby odpowiedziec:). No ale niektorym wystarczy ze jest na AOne i dziala z predkoscia 60 klatek na sekunde:)

[#7] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@kiero, post #6

Moze sie po prostu nie znasz :)) (patrz na usmiech na koncu).

Crisot jak widac dalej ma jakies urazy do MorphOS'a no ale...coz.

Demo krotkie , nic w nim nie ma...no ale lepsze niz moje pierwsze demo.

[#8] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@Stefkos, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


To że jest tylko na AmigaOne "rekompensuje" wszystko. ;) :D
[#9] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@kiero, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


To nie jest pierwsze demo tej grupy.


Pisząc pierwsze, miałem na myśli, że pierwsze na A1. Grupa istnieje od 1995, ale oznaki życia chyba wydali dopiero w 2001 roku. Ale masz rację, mogli zaprezentować naprawdę coś ciekawego, chociażby na miarę PowerUp, którym zwyciężyli na trzecim Slachu...
[#10] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@mailman, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5
Dokladnie. Kwestia gustu. Ostatnio tez troche poogladalem demek we flashu. Znalazlem jedno bardzo fajnie zrobione na BTTR - Omega. Pewnie tez tutaj by sie nikomu nie spodobalo, a mi spodobalo sie wlasnie wykonanie, polaczenie calosci i przejscia pomiedzy kolejnymi fazami demka.

Co do #7... To demko nie jest tylko na A1, dziala rowniez na A1200 i A3/4000 z PPC i karta GFX, ale pod kontrola OS4. Predkosicia na tych maszynach nie powala, ale nie jest to A1 only. I jak juz wspominalem efektow w tym demku zadnych odjechanych nie ma, dla niektorych moze byc nudne, a mi sie po prostu podobalo zgranie calosci. Przypominalo mi troche takie produkcje jak Technological Death, z tym, ze TD stawiam wyzej (mialo lepszy design). Zero to pierwsze demko od dluzszego czasu gdzie nie zasypialem na nudnych scenkach 3D A produkcje Explodera w dziale 4k i tak jak na razie wymiataja porzadnie cala konkurencje

Howgh!
MD

[#11] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne
Wlasnie obejrzalem Rebirth'a grupy PUSH....i powiem ze pan Crisot powinien bardziej skompresowac swoje dzielo i dac jako 4kB , wtedy mozna by powiedziec ze cos zrobil ciekawego.
[#12] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne
Ogolnie, to demko nie jest zle. Ja bym wywalil te tunelowe wstawki. Poza tym jest nawet ok. Generalnie nie podoba mi sie muzyka, no i jakosc dzwieku pozostawia wiele do zyczenia, ale to pewnie na potrzeby avika.
[#13] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@KAM_, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12




MP3 jest w katalogu z demem. Posluchaj sobie. No i "genialny" patent z puszczaniem muzyki przez zewnetrzny program:)



A jak wywalisz tunele to demo mialoby moze 1:20.
[#14] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@kiero, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


Rzeczywiscie muzyke puszcza zewnetrzny program? Uffff jaka prowizorka... No to synchronizacja dzwieku z obrazem chyba jest tam dosyc "umowna" albo nie ma jej zupelnie. :D
[#15] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@MDW, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14




w dawnych czasach (quaST'98) ;) zrobilismy w ok. tydzien [tuz po dostaniu ppckarty przez kodera], jedno z pierwszych (?) dem (rybkaPPC sie to nazywalo) na PPC [nie chce tu wojowac o palme pierwszenstwa ;), zreszta co najmniej "chwile" wczesniej byly re-kompilacje dem z 68k Venus Art].

Wszystko sie tak kulturalnie pier#$#$@#%#, ze niemalze powstala produkcja do uruchamiania na 1 konkretnej maszynie z egzotycznym zestawem starych bibliotek ;), a z tego co mialo byc w demie [zgodnie z zalozeniami] ostala sie moze z polowa ;)... Az wstyd bylo patrzec na np."realtime'owy inaczej" ;) efekt plomieni, gdy chwile wczesniej na malej Atarynie cos takiego smigalo az milo ;). A dzwiek dzieki Bogu ledwo polecial przez jakiegos 68k protracker.datatypa ;)



ps. dziex za "budujacego" mejla :)
[#16] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@rolpho/d6, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


RybkePPC pamietam. To rzeczywiscie byly pierwsze scenowe "latajki" zrobione dla PPC. VenusArt to byly, jak wspomniales, rekompilacje (co oczywscie nie umniejsza zaslug VenusArt).



Jezeli liscik byl budujacy to sie ciesze. :) Twoj byl bardziej. :) A tak na serio to fajnie by bylo jakbyscie chcieli cos zmontowac dla nowych Amig (nie ukrywam, ze najbardziej by mi zalezalo na produkcji dla Pegasosa). Umiejetnosci macie naprawde spore (na pewno duzo wieksze od moich) i mogloby wyjsc cos naprawde duzego. Najwazniejsze jest to zeby projekt doprowadzic do konca. Nieskonczonych hitow mamy cala mase (az sam sie wstydze jak sobie pomysle o swoich). Jaki by on nie wychodzil to trzeba go skonczyc i juz. Nie ma nic bardziej dolujacego w amigowym swiecie jak niespelnione obietnice. To srodowisko jest baardzo wyczulone na tym punkcie. :(
[#17] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@rolpho/d6, post #15

tak tak, oficjalnie pierwsze amigowe premierowe demko na ppc na swiecie to rybkappc.

[#18] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@MDW, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16




zgadzam sie w 100% [pomijajac cukrowanie sobie ofcoz ;)]

kiedy patrze wstecz siedzac na zboczu i cmiac krolewskie ziele, w tej calej "wytworczeo-rzemieslniczej" przygodzie zapewne duzo wiecej bylo cichych (?) porazek ...

Z reguly brakowalo dobrego planu, a przede wszystkim takiego, gdzie wiekszosc rzeczy bylaby "przewidziana", i ktory przede wszystkim mialby wlasnie swoj kuniec :). Ot, taka ludowa wytworczosc :)



a'propos tzw. "systemow", nie kryje, ze (przynajmniej przez "najblizsza" przyszlosc) uwazam sie za udawana (bo prawie nic z os4 ani mos'em nie mam do czynienia) jihad-os4 nalepkowa ofce :), co w niczym mi nie przeszkadza - a wrecz przeraza mnie [mam szczera nadzieje ze sie myle nawet w 100%] moja mniejszosciowa postawa (raczej -nie twierdze zem swiety:)) nie podzegania i nie rzucania beztrosko miesem gdzie popadnie oraz nie spedzania wiekszosci forumowego czasu w okopach :)

Oczywistym dla mnie jest, ze Amiga jako taka zyskuje a nie traci, kiedy pojawia sie fura apps'ow na ktorakolwiek platforme - co niestety wielu ludziom przeszkadza [to oczywiscie subietywne wynurzenia palanta, ktory os4/mos'a ledwo widzial, nie podpisal zadnego NDA itp..]

Jednoczesnie tak jakos glupio sie robi patrzac, jak "kraj" na 2 czesci podzielon rozjezdza sie chyba coraz bardziej na boki...

przeca coraz trudniej bedzie portowac cokolwiek z 1 na 2-gie -jak to sie skonczy?...



ciezko, cholera powazny plomien glebszej motywacji wykrzesac w tych czasach ;)

Nic to, jak mawial wielki mysliciel naszych czasow, sam wielki mistrz Yoda, powtarzajac za samym dziadkiem Wun Tzu: "przyszlosc w ruchu jest... trudno dostrzec..." :)

Tymczasem powtarzajac slowa ludowej melodii, za jakims mlodym wieszczem pokolenia '77 "Trzeba k###a zyc!" ;)





@hakon:



dziex za poparcie [no to gdzie ta cholerna xiega rekordow??] ! ;) To byly czasy [a ile stresa zarazem] :) Szacuneczek!





Dobra, dosyc bo lzy wzruszenia zalewaja mi klawiale i jeszcze do jakiego zwarcia dojdzie ;) Wystarczy ze mam zlamana kuspyre :)
[#19] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@MDW, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16




a ha [sori, ze tak na antenie :)] - z tym ode, to moja llama byla - juz scialem co trzeba, dzieki za wyrozumialosc :)
[#20] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@mailman, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5






Na A1200 AGA widuję podobne, z podobną prędkością działające, nafaszerowane ciekawymi efektami

Mozesz rzucic jakims przykladem ?

Ja jeszcze nie mialem przyjemnosci ogladania zadnego dema na Aga ktore w 640x480 pomykaloby 65 fps, ba nie zdarzylo mi sie niczego takiego ogladac w 320x256. Rowniez nie pisze tego zlosliwie po prostu chce zobaczyc demo w wysokiej rozdzialce pomykajace szybciej od standardowych PALowskich czy NTSC'owskich mozliwosci.

Znawca sceny ze mnie zaden, wiec moze slabo sie staralem, ale jesli tak szybkie demka na AGAte istnieja, z przyjemnoscia popodziwiam kunszt koderow.

BTW! Czy demko w Avi jest zakodowane na 60 fps, czy tez pomyka z "zawrotna" (standardowa) predkoscia 25 - 30 fps ?

[#21] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@Mufa, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20


W watku dotyczacym tego demka w na aw.net Crisot przeprasza, ze animacja tak skacze, ale zrzucal to z predkoscia 25fps, co przy predkosci demka 65fps daje wlasnie takie dziwne haczenia no i co ktoras klatke tylko widac... Mimo wszytsko ten XVID mi sie osobiscie bardzo podobal, pomijajac efekty i szybkosc podobalo mi sie wykonanie, zadne powalone obwazanki czy gotowe scenki z LW z masa obiektow obracajace sie bez sensu, tylko calkiem przyjemny klimat starych dobrych lat
[#22] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@Mariusz Danilewicz, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


Za to mamy ciagle te same efekty.

Czyli mnostwo efektow ,ktore mogly byc przepisane z pierwszej lepszej strony o programowaniu (+oczywiscie 2 linijki na bajery:) ).

Hmm..a tak wogole jak on to zrobil ze to chodzi 60fps'ow na Teronie z G4/1GHz...
[#23] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne
Dobra musze sie chyba uciszyc bo ktos powie ze troluje.

I tak wiadomo ze na Amigowej scenie rzadzi MWI.
[#24] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@Mariusz Danilewicz, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


No proszę, sam Crisot przyznaje, że animacja skacze, ale na exec.pl trzeba było objechać mój sprzęt i umięjetności instalacji kodeków, bo śmiałem to zauważyć. Ciekawe czy usłyszę jakieś przepraszam. A może jeszcze dowiem się jakim cudem u owego OS4-bojownika ona nie skacze
[#25] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne
A może jeszcze dowiem się jakim cudem u owego OS4-bojownika ona nie skacze

Jesli to mnie nazywasz OS bojownikiem, to odpowiadam, animacja nie skacze bo ogladam realne demo a nie avika. Nie bardzo rozumiem czemu uwazasz to za cud. Poza tym to czy oceniasz smak lizaka zawinietego w papierku ?

Jesli nie to nie, to nie oceniaj tez predkosci demka po aviku, Wiec proponuje kup sobie AONE i dyskutuj na temat natywnych dem pod OS4.0, albo dalej dlub cos sobie w UAE ale nie trolluj niepotrzebnie.
[#26] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@Mufa, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


Wiesz dobrze, że nie o Ciebie mi chodzi, bo z Tobą to chociaż można czasem merytorycznie podyskutować i wiem, że patrzysz na oryginał a nie na filmik. Nie wiem też skąd ten personalny atak w drugim akapicie, bo nigdzie nie podałem w wątpliwość tych 65FPS, które podałeś na exec.pl. Wręcz przeciwnie, przyjąłem to ze zrozumieniem i jeśli się zdziwiłem, to raczej czemu tylko 65, ale już zostało wyjaśnione, że demo było robione na łapu-capu, więc i na optymalizację nie było czasu. Tym bardziej, że i tak płynnie działa.



PS. Szkoda, że tak bardzo się postarałeś dopisać do listy zalegających mi przeprosiny. To ma być ten Wasz sposób na integrację środowiska wokół AmigaOS4? Naprawdę piękny i godny podziwu.
[#27] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@Jacek Rzeuski, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26
Ludzie, dajcie sobie troche na wstrzymanie... Po co skakac sobie do gardel, jaki w tym sens? Zreszta co ja sie bede produkowal.. Wracam do WinXP i swojego flaptopa... Niech sie innni produkuja... Ja mam dosc tych pseudo-wojen i pseudo-podchodow... Kazdy jak zechce to sobie znajdzie odpowiednie informacje... Milego wojowania na brednioargumenty zycze...

Howgh!
MD
[#28] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@Mariusz Danilewicz, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27

hehehe klutnie zaczely byc nudne wiec przerzucilem sie na strone: http://www.radio.com.pl/trojka/60sekund/default.asp polecam :))
[#29] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@Jacek Rzeuski, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


...ale na exec.pl trzeba było objechać mój sprzęt i umięjetności instalacji kodeków...




A to cytat z Execa " Moze laptop juz za stary albo czas zmienic kodeki" , "Polowa sukcesu to dobre kodeki. Zero problemow z podwojnymi napisami, dzwiekiem czy kolorami. Od czasu gdy polecono mi ACE Codec ... wszstkie problemy z odtwarzaniem filmow odeszly w niebyt"



Nie przesadzasz z tym "objechaniem"



A Twoja uwaga co do dema:



...Może to kwestia kodowania lub grabowania, ale na moje oko to nie były przypadkowe momenty tylko dość krytyczne biorąc pod uwagę tzw. zamieszanie na ekranie, więc może to jednak nie był przypadek




Czyli "może" napisane przez Arka ma inną siłę niż "może" napisane przez Ciebie.;) On jednak na gdybaniu poprzestał a Ty poszedłeś dalej i



...ale na moje oko to nie były przypadkowe momenty tylko dość krytyczne biorąc pod uwagę tzw. zamieszanie na ekranie, więc może to jednak nie był przypadek




Czyli jeśli chodzi o OS4 szklanka jest zawsze do połowy pusta.;)
[#30] Re: Pierwsze w historii demo dla AmigaOne

@pini, post #29

W odpowiedzi na komentarz #29


Udzielanie mi takich porad dotyczących konfiguracji komputera w zasadzie mnie obraża. Nie uczy się ojca dzieci robić, nie?



Ale fakt, że pozwoliłem sobie na zbyt wiele w gdybaniu co do przyczyn zacięć. Obejrzałem sobie potem ten filmik na Froggerze na WinUAE i tam ze względu na powolność odtwarzania było widać wyraźnie, że efekt zacięć jest okresowy, więc teza o zależności od złożoności obliczeniowej automatycznie upadła. Ale nie mogłem tego napisać na exec.pl, bo serwer leżał.



Dalej jednak bardzo chciałbym się dowiedzieć jakim cudem u mojego oponenta film działał bez zacięć. Czyżby informacja, że demo chodzi na AOS4 tak go zaślepiła, że nie dostrzegł ich? To by doskonale tłumaczyło, czemu nie widzi też żadnych niedociągnięć w OS4, A1 czy choćby wydajności softu pod ten zestaw przekraczając w swym fanatyzmie granice absurdu i dostarczając niemałego ubawu wielu osobom.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem