Komentowana treść: MAXON Cinema 4D za darmo?
[#1] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?
Heh, szkoda. Widać że są skłonni do współpracy... Ale jeśli nie mają binarek, to pewnie źródeł też nie. A tak, to może dało by się wyciągnąć, i portnąć na jakąś szybszą maszynę z PPC... O ile nie napisali tego w asemblerze. :)

Takie tam, dywagacje. ;)
[#2] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?

@MinisterQ, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Zglaszasz sie na ochotnika? ;)
[#3] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?
Mając źródła można pomyśleć.. a tak pozostaje tylko gdybanie...

[#4] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?
Obilo mi sie o uszy, ze swego czasu Digital Images chcialo rozpuscic za friko swoje Pinballe ale tez nie mieli nawet jednej kopii. :) W koncu puszczono jakas scrackowana wersjei to nawet z crackerskim intrem. :)



To, ze nie maja kopii to mnie tak bardzo nie dziwi. Ale to oznacza, ze rzeczywiscie i zrodla moglby przepasc. To smutne, bo przeciez ktos kiedys sie nad tym pewnie sporo nasiedzial. Wkurza mnie taki brak szacunku do tego co sie robi. Mozna byloby sie wysilic na kilka plyt archiwum...To nie boli.
[#5] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?

@MDW, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


No cóż.. ja mam nieco inne doświadczenia - jeden telefon czy mail do firmy i znajduje się pełna dokumentacja (włączając w to źródła) do takiego czy innego urządzenia.. sprzed 10 czy 15 lat...
[#6] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?

@MaaG^dA, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


Aaa to sie chwali. Tak powinno byc. No ale sam zobacz na ta Cineme4D. :( To przeciez nie tylko smutne ale wrecz zalosne.
[#7] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?
Z tamtej wersji Cinemy juz sie sensownego programu do 3D i tak nie zrobi. To ma wartosc tylko historyczna. :) Dlatego jednak z utesknieniem patrze w kierunku MOSowego Blendera. Przydaloby sie jakby ktos puscil troche farby odnosnie postepu prac...
[#8] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?

@MDW, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Wlasnie MDW , wez sie w garsc , dokoncz swoj "program do dem" i pusc go.

Kurde dorzucilby jakis zapis do klatek i ludziom by sie program spodobal.
[#9] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?
Zrodla raczej maja, tylko nie maja na czym skompilowac no i pewnie nie maja tego, co dodawali na plycie.

Owym czasopismem byla Amiga Plus. Dodali nawet manuale od tego tyle, ze jako skany w gifach :)) Odzyskanie binarek nie bedzie problemem, sam osobiscie posiadam 2 plytki z Cinema4d :) Jestem pewny ze juz w tej chwili Maxon ma tez czego potrzebuje u siebie, bo sporo ludzi rzucilo sie pomagac, w komentach AND ktos nawet napisal ze sie tam przejdzie - widac mieszka obok. Czyli tylko kwestia czasu kiedy wystawia. Obstawiac mozemy czy ze zrodlami czy bez :)
[#10] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?
RRRRRRRotfl!!! ale wtopa :)))) ANN rlz
[#11] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?

@stefkos, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


I tak by nikomu nie ruszył, bo sterowniki 3D i TinyGL z MorphOSa 1.5 potrzebne. :) A tak poza tym to jest strasznie niewygodna bieda. Zupełnie bez sensu robić tym coś innego niż realtime. Do układania prostych scen 3D działających w realtime to jeszcze można byłoby używać (przy sporej dozie wyrozumiałości). No ale do robienia przeliczonych animacji to już lepiej użyć choćby tej Cinemy4D. :)
[#12] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?

@MDW, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


Jak Ty chłopie marudzisz. ;) Co Ci szkodzi wypuścić na przyszłość? ;) W końcu użytkownicy będą mieli przyszłościowy soft. W sensie że będą go mogli uruchomić w przyszłości, jak już pojawi się MOS1.5 ;)
[#13] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?
Maxon nie upubliczni Cinema 4D, gdyż był tylko dystrybutorem programu, a nie jego właścicielem.




Ciekawe gdzie to wyczytaliscie :)) bo ja odnosze wrazenie ze to zdanie macie z drugiego komenta, ktory jest odpowiedzia na inny koment a nie samego newsa :) Przyznac sie: kto i ile wypil? :)
[#14] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?

@Valwit, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


Ja się przyznaję bez bicia. Dwa browary były dzisiaj... :) Jeszcze ten gorąc... Raz jeszcze przepraszam za wprowadzenie w błąd (coś mi się rzeczywiście nie zgadzało z tym dystrybutorem ;). A w ogóle to zamotali strasznie z tym Maxonem i się zrobił z tego bigos...
[#15] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?

@MinisterQ, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12


Ale to jest zupełnie nieskończone. Musiałbym przy tym jeszcze sporo posiedzieć. Poza tym jakoś tak głupio pisać w dokumentacji coś takiego:



"Składajcie sobie tym sceny, układajcie ruchy kamery, obiektów, animacje tekstur, animacje/morphing obiektów, zmiany kolorów, a modelujcie i teksturujcie sobie na PC z programem Maya, bo na Amidze nie ma na czym."



Do tego trzeba byłoby ze 100kB czystego tekstu samego opisu używania programu napisać. Niektóre funkcje łatwiej było napisać niż teraz opisać sposób ich działania. Po polsku to sobie napiszę, a co z angielskim? Ja dopiero od października idę na kurs. ;) Potem będzie narzekanie, że autor nie odpisuje na maile (angielskojęzyczne). A takich na pewno byłoby trochę nawet jakby dokumentacje ktos mi przetłumaczył (jakiś masochista). I co, mam odpisaywać tak jak do tej pory ("my_english=0/100")? :D



No i co to za soft... Taka bieda, że aż wstyd pokazywać. Takiego softu nie "życzę" nawet użytkownikom AmigaOS4 (od razu mówię, że to taki żat). ;););) Już widzę te komentarze na temat mojego OpenGLowego GUIa (który od tamtej pory co widziałeś rozwinął się bardzo).
[#16] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?

@MDW, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Nie narzekaj, tylko wystaw jakies screeny :)
[#17] Re: MAXON Cinema 4D za darmo?
Mi się najbardziej podoba ten fragment:



Informujemy, że padliśmy --> (na szczęście nie tylko my)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem