Komentowana treść: MPlayer 1.0 - Pre4
[#1] Re: MPlayer 1.0 - Pre4
Jest wolniejszy od poprzednich wersji.
[#2] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@grxmrx, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Bo to 1pre4 a nie .9 ;)
[#3] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@Jacek Piszczek, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Nie rozumiem tego żartu(?). W takim razie gdzie jest to 1pre9? Po co komu wolniejsza wersja? Do testów (to by było troche dziwne) czy ktoś miał po prostu nieodpartą chęć wypuszczenia żółwia?
[#4] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@grxmrx, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3




LOL ;) Czy dla ciebie nowa wersja == szybciej ? Dla mnie nowa wersja to wersja zawierajaca nowe mozliwosci i poprawiajaca bledy. Zobacz sobie ile nowych codec'ow jest w wersji 1.0 albo ile bledow w niej poprawiono.



Tutaj znajdziesz liste poprawek i nowych featureow w stosunku do wersji 0.9 (changeslog)
[#5] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@Marcin [Morgoth] Kurek, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4




Zanim zostane napadniety nadmienie, ze pocztek logu jest dla wersji pre5, ktora nie jest jeszcze publicznie dostepna dla MorphOS'a. Logi dla interesujacych cie wersji (czyli 0.9 -> pre4) sa ponizej.

[#6] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@grxmrx, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


A to jakoś specjalnie jest odczuwalne na sprzęcie powyżej 600Mhz?
[#7] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@MinisterQ, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Przy ogladaniu divixa przeliczy sie o 2% mniej kluczy RC5 ;)
[#8] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@MinisterQ, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Tak, w Star Treku widać zamiast płynnego ruchu statków kosmicznych jest skokowo.
[#9] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@Marcin [Morgoth] Kurek, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Czy dla ciebie nowa wersja == szybciej ?

Oczywiście, przynajmniej przy tych samych filmach, kodekach. Które ze zmian powodują spowolnienie? Czy można je jakoś wyłączyć? Czy mój Pegasos II G4 już jest za słaby (nagle) na taką wersję MPlayera?

Może lepiej zamiast używać argumentów o nowych możliwościach (które to tak spowalniają?) po prostu napisać, że ta wersja jest tylko pre i nie jest jeszcze ostateczną? Czy może po prostu wszystko co dobre jest zawarte pomiędzy #ifdef MOS15 ... #endif?



BTW Czy jest planowana obsługa klawiszy od 0 do 8 (chodzi mi o to rozjaśnianie, kontrast, etc.) w wersji Mplayera dla MorphOS-a?
[#10] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@grxmrx, post #8

Cały czas czy tylko przy wchodzeniu statku w hiperprzestrzeń? :)

[#11] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@grxmrx, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Czy mój Pegasos II G4 już jest za słaby (nagle) na taką wersję MPlayera?



Nie załamuj mnie. Ja mam zamiar zaraz spróbować na G3/600, hehehe. :)



Tak czy siak ja używam głównie FroggeraNG. MPlayer wkracza dopiero gdy Frogger z czymś nie może dać sobie rady. I takiego algorytmu postępowania będę się trzymał do czasu aż w CGX5 overlay będzie miał podwójne buforowanie i napisy przestaną mrugać. O dziwo braku doublebuffer i mrugania napisów we Froggerze nie ma... Elf-czarodziej czy jak? :)
[#12] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@stony, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


Nie. Przy tych zbliżeniach jak statek leci powoli, wtedy widać najlepiej. Poza tym w innych ujęciach również jest to widoczne, ale w tym jak na razie najlepiej. Włączyłem pierwsy lepszy film. Jednak inne zachowują się podobnie. Cóż. Może potrzebne już są nowe Pegasosy do oglądania filmów ;)
[#13] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@MDW, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


Elf potrafi. :)

Poza tym co innego port z szatańskiej platformy nazywającej się linux, ;) a co innego program od początku do końca stworzony z myślą o AmigaOS-like.
[#14] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@MDW, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


Już zassałem i spróbowałem. Rzeczywiście przy niektórych filmach sa skoki. Ale to nie jest spowodowane brakiem prędkości. Odpalam ten sam film na MPlayer 0.91, procek jest zajęty w 44% i film idzie płynnie. Potem odpalam ten sam film na wersji 1.0, procek jest zajęty w 35-38% ale film lekko zarywa. :) Ogólnie to ten MPlayer zjada mniej czasu procesora więc jest jakby nawet szybszy. Znaczy tak jest jak się nie patrzy na to co sie dzieje na ekranie. :):) Idę kumać dalej... może na coś wpadnę. ;)
[#15] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@MDW, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Pooglądałem sobie "obiekt" i zgadzam się z GRXem. Tej wersji MPlayera nie da się używać. Poprostu nie spełnia on swojej funkcji. Przecież nie mogę się zgodzić na to żeby film lekko zarywał na maszynie G3 600MHz. Tym bardziej, że procesor jest zajęty tylko w 40% i ten sam film na wersji 0.91 i FroggerzeNG leci idealnie (zabierając jakieś 5% więcej procesora). Całe szczęście, że jest MPlayer 0.91 i FroggerNG, bo inaczej byłby wstyd komuś pokazać animację na Pegasosie. :) Mam nadzieję, że następne wersje MPlayera będą kontynuowały raczej linię wersji 0.91. ;) Z tego co widze to ta 1.0 będzie zarywała nawet na dual-G5 2GHz, bo to nie jest spowodowane brakiem prędkości. :D Najlepiej by było jakby to "cudo" zdjęto ze strony, bo jeszcze jakiś nowy użytkownik Pegasosa się lekko rozczaruje. :(
[#16] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@MDW, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15




Na wstepie proponuje poczytac dokumentacje ;) To nie boli zapewniam a czesto rozwiazuje problemy.



Na poczatek proponuje sprobowac odpalic mplayera z opcja -framedrop, choc jak ktos napisal to nie jest problem mocy wiec moze nic nie poradzic.



Wieksze szanse na "uplynnienie" filmu ma tu opcja -autosync niestety x trzeba dobierac experymentalnie (czemu nie powinno sie ustawiac od razu wysokiej wartosci ? Link do dokumentacji ponizej) Osobiscie sprawdzam dany film z wartosciami 1,10,30 najczesciej pomaga 10 i polecam sprawdzic to tak.



Dla zainteresowanych doc
[#17] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@Marcin [Morgoth] Kurek, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16




Wgryzlo gdzies ...



ma tu opcja '-autosync x' niestety x trzeba dobierac experymentalnie ...
[#18] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@Marcin [Morgoth] Kurek, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16


Trzeba ustawiac -autosync przed kazdym filmem? No ladnie. To tak jakby taksowkarz ustawial zaplon w samochodzie przed kazdym kursem. Dziekuje... mam Froggera i starego MPlayera, ktore maja "auto-autosync". :D Poza tym poprobowalem pare wartosci i roznicy nie zauwazylem. Ciekawe czy na innych platformach wersja 1.0 MPlayera tez jest tak "zautomatyzowana".Dla mnie wersja 1.0 to pomylka absolutna.
[#19] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@MDW, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


Ja mam te opcje ustawione w Magellanie. Jak narazie poza beznaziejnym przewijaniem indeksu podoba mi sie. Szczególnie trzymanie aspektu przy skalowaniu okienka....
[#20] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@Brodek, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


To znaczy co masz ustawione? Co mozna ustawic zeby nie krecic wiecznie tym zaplonem (-autosync) przed odpalaniem kazdej animacji? :) Ja poprobowalem pare wartosci i nie zauwazylem roznicy. Zawsze delikatnie ale bardzo wkurzajaco zrywalo (oczywiscie na 0.91 i Froggerze te animacje "ida" idealnie). Zreszta tu nie ma co deliberowac czy troche rwie czy duzo. Plynnosc jest wartoscia jednobitowa - albo jest plynnie albo nie. Wszelkie posrednie wartosci zaliczaja sie do "nie". :)Takie regulacje blizej nieokreslonej opcji pachna mi wlasnie typowymi portami linuxowymi dla hardkorowcow. Czlowiek by chcial normalnie odpalic film na G3czy G4 (to chyba niezbyt wygorowane wymagania wobec takich procesorow) i poogladac, a tu kicha - trzeba "linuxic" (kombinowac). :D
[#21] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@MDW, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20




Eeee tam od razu kombinowac. Ja mam w DOpusie dwa klawisze



mplayer -framedrop



oraz



mplayer -framedrop -autosync 10



I po klopocie w wiekszosci przypadkow.

[#22] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@Marcin [Morgoth] Kurek, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


A jest jakaś szansana "normalność" czy mplayer po prostu zszedł na drogę takiej "jakości" odtwarzania? Nie chce mi się wierzyć, że teraz trzeba będzie robić w opusie dla różnych filmów rożne ustawienia. To chore. Poza tym masz przecież MorphOS 1.5 (jako programista rozwijający ten system) i tam masz włączoną obsługę Altivec w G4, pomimo to nadal kombinujesz z ustawieniami. Ale zaraz, przecież to nie o moc chodzi... W takim razie niech żre więcej mocy, byle nie cięło! W czym problem?
[#23] Re: MPlayer 1.0 - Pre4
Jak to w czym? MOS umarł, OS4 go zabił ;)
[#24] Re: MPlayer 1.0 - Pre4
Cos zwalnia na 600 Mhz ?? Na moim Duronie 650 MHZ i Win XP nie bylo filmu ktory by zwolnil. Straszna kaszana musi byc ten Mplayer. Nie sadze zeby poprawili cos w wersji final.

[#25] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@Sventevith, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


Tu nie chodzi o brak predkosci. Procesor jest zajety podczas odtwarzania w 30-40% na G3/600. Poprostu sa jakies psychodele z synchronizacja czy cos takiego... Na szczescie sa inne playerki, ktore odtwarzaja normalnie. Na G3 600 MHz tez nie ma tak zwanego "typowego filmu" ktory by zwolnil na normalnych playerkach. :)
[#26] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@Sventevith, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


LOL. Nie ma to jak lekutko przymknac oko na niektore fakty. MPlayer 0.91 dostepny od wiekowi smiga bez problemow tylko ten 1.0 jakos zarywa. Jakbys jeszcze nie zauwazyl to jest to wersja PRE (release), wiec powinienes wiedziec co to oznacza. ;) Ponadto jak wiele osob pisalo ten MPlayer zjada mniej mocy CPU, wiec na pewno nie stanowi to problemu.
[#27] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@grxmrx, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9




Czy dla ciebie nowa wersja == szybciej ?

Oczywiście,




Powinieneś się zapoznać z MAME 32 pod Win.

Co nowsza wersja, to lepszego proca wymaga.

Od którejś tam wersji przestałem aktualizować, bo mi gry zaczęły wolniej chodzić.
[#28] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@GumBoy, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27


Nie tylko pod Win. MOSowa wersja zachowuje sie identycznie ;)
[#29] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@grxmrx, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22




Zapytaj autorow ;) Ale tak na marginesie ten port nie jest za szczesliwy o czym mnie uswiadomiono jakis czas temu.



Osobiscie od dawna uzywam pre5 i nie widze klopotow, miejmy nadzieje, ze autor poprawi to i owo szybko.

[#30] Re: MPlayer 1.0 - Pre4

@marcik, post #28

W odpowiedzi na komentarz #28


[quote]Nie tylko pod Win. MOSowa wersja zachowuje sie identycznie[/quote

Właśnie miałem, się o to samo spytać w komentarzu, tylko zapomniałem :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem