Komentowana treść: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1
[#91] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Sventevith, post #88

W odpowiedzi na komentarz #88


Nie ale wystrczy troche wyobrazni, jak widze ty brak argumentow w dyskusji nadrabiasz miernymi sarkazmami.



To pochwal sie ile osprzetu do kompa zaprojektowales. Ludzie z bplanu siedza w tym interesie od daawna, wiec maja pewne pojecie o robieniu plyt (choc niektorzy staraja sie od dawna udowodnic, ze sie na tym nie znaja) i jakby na plytach mieli straty, to by dawno porzucili ten interes.



Wystrczy pomyslec troszke.



Wlasnie, wystarczy tylko pomyslec.



Jesli cos idze pod serwer Linuksowy to nie zwieksza rynku MOSA.



Ale zwieksza rynek Pegaza, zwieksza porodukcje i jesli produkcja pojdzie odpowiednio w gore to doprowadzi do spadku ceny.



Wrecz jesli Genisi sie uda moze zrezygnowac z MOS'a za dramo co bylo by chyba dobrym posunieciem



MOS i tak nic Genesi nie kosztuje, wiec czemu mieli by z niego rezygnowac? MOS jest tworem MOS-teamu, nie Genesi (sam Pegasos zreszta tez nie jest tworem Genesi, ale bplanu).



I kto tu sie bawi w jasnowidza. Jesli uA1 pojdze na Chiny



Czlowieku, rozbrajasz mnie. Najpierw przez pol komenta tlumaczysz mi, ze sprzedarz Pegasosow nie pod MOSa prowadzi tylko do jego smierci, a teraz wizja sprzedarzy uA1 do Chin. Chyba nie myslisz, ze jesli zostana tam sprzedane, to po to aby dzialac na OS4?



a KMOS bedzie realziowal swoje zamierzenia to nie widze czemu mialo by byc przeszloscia. Tym bardzij ze zamierzenia komsu stawija wlasnie na OS4 do komputerow ala uA1.



Masz na mysli ta firme, ktora nie ma nawet strony www, prezes sam nie wie co to jest AOS (nazwanie AOSu systemem przenosnym i idelanie dopasownym do potrzeb rynku mobile rulez) i zatrudnila bylych szefow AInc?



Skad wiesz jaka bedzie cena uA1 gdby bedzie szlo w duzej ilosci na Chiny.



Wierzysz w tych tajemniczych przedsiebiorcow z Chin, ktorzy tylko czekaja na kupno uA1 i beda na nim wlaczac Linuxa z niedzialajacym DMA?



Skoro prorkujesz ze Genesi upchnie Frescale w duzej ilosci



Prorokuje? Przeczytaj jeszcze raz moj koment nr 65.



ja moge przewidywac ze Eytech zrobi to z uA1 a cena tutaj jest podana dla poszczegolnych jednostek a nie masowej produkcji.



Alez oczywiscie, ze mozesz. Tylko czy cos z przewidywan wyjdzie?



Widac ze nontop krytykujes bezpodstawnie wsztko co z Amiga zwiazane nawet niechce Ci sie przemyslec bo i tak bedzisz na nie do OS4 a A1



Ehh, zawsze musisz mi serwowac psychoanalizy? A1 krytykuje, bo dla mnie jest to chory sprzet, za chore pienadze. A OS4 - krytykuje niektore posuniecia jego autorow, jego opoznienie, ale nie stawiam na nim kreski, bo moze kiedys cos fajnego sie z niego urodzi (ale na pewno nie na takim sprzecie...).



A tu wystarczylo zastosowac ten sam tok rozumowania co do twojej platformy.



Tobie rowniez tego brakuje.
[#92] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@marcik, post #91

W odpowiedzi na komentarz #91




To pochwal sie ile osprzetu do kompa zaprojektowales. Ludzie z bplanu siedza w tym interesie od daawna, wiec maja pewne pojecie o robieniu plyt (choc niektorzy staraja sie od dawna udowodnic, ze sie na tym nie znaja) i jakby na plytach mieli straty, to by dawno porzucili ten interes.



Co ma projektowanie sprzetu, do naszer rozmowy. Gdzie napisalem ze maja straty. Poruszlem temat ceny zblizonej do kosztow produkcji.



Ale zwieksza rynek Pegaza, zwieksza porodukcje i jesli produkcja pojdzie odpowiednio w gore to doprowadzi do spadku ceny.



Tylko w wypadku gdy beda produkowne duze serie plyt. A nie po 300 sztuk.



MOS i tak nic Genesi nie kosztuje, wiec czemu mieli by z niego rezygnowac? MOS jest tworem MOS-teamu, nie Genesi (sam Pegasos zreszta tez nie jest tworem Genesi, ale bplanu).



Czyli MOSTeam robi to za friko ??



Czlowieku, rozbrajasz mnie. Najpierw przez pol komenta tlumaczysz mi, ze sprzedarz Pegasosow nie pod MOSa prowadzi tylko do jego smierci, a teraz wizja sprzedarzy uA1 do Chin. Chyba nie myslisz, ze jesli zostana tam sprzedane, to po to aby dzialac na OS4?



Miedzy innymi po to w Chinach byla przentacja OS 3.0, ktora zadziwla wszytkich ze system szybko dziala, uruchamia sie na tak slabym szpecie jak 2 mb ramu i M68x20.



Wierzysz w tych tajemniczych przedsiebiorcow z Chin, ktorzy tylko czekaja na kupno uA1 i beda na nim wlaczac Linuxa z niedzialajacym DMA?



Na OS4 dziala.



Masz na mysli ta firme, ktora nie ma nawet strony www, prezes sam nie wie co to jest AOS (nazwanie AOSu systemem przenosnym i idelanie dopasownym do potrzeb rynku mobile rulez) i zatrudnila bylych szefow AInc?



Mam na mysli ich pomysl OS4 idelny jest do roziwazn typu Kiosk.



Skoro prorkujesz ze Genesi upchnie Frescale w duzej ilosci



Ale w to wierzysz, czy nie ??



Alez oczywiscie, ze mozesz. Tylko czy cos z przewidywan wyjdzie?



Sie okaze, jak u Genesi z Frescale tez uwazam ze to dobry pomysl :)



Ehh, zawsze musisz mi serwowac psychoanalizy? A1 krytykuje, bo dla mnie jest to chory sprzet, za chore pienadze. A OS4 - krytykuje niektore posuniecia jego autorow, jego opoznienie, ale nie stawiam na nim kreski, bo moze kiedys cos fajnego sie z niego urodzi (ale na pewno nie na takim sprzecie...).



Narazi jakos im wychodzi calkiem niezle. A ze tak dlugo trwa z OS4 to wams ie wydaje bo OS4 wystartowal o wiele poznij niz MOS.
[#93] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Sventevith, post #92

W odpowiedzi na komentarz #92


Mam pytanie: w jakim języku piszesz? Przypomina polski, ale zdecydowanie rzadziej używa się w nim samogłosek.
[#94] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Fei, post #93

W odpowiedzi na komentarz #93




Bede pisal staranniej :)
[#95] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Sventevith, post #92

W odpowiedzi na komentarz #92


OS4 idelny jest do roziwazn typu Kiosk.



OS4 będzie miał/ma jakieś specjalne mechanizmy, wspomagające sprzedaż gazet? ;)
[#96] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Sventevith, post #69

W odpowiedzi na komentarz #69


Rzadna szansa nie przepadla oczyscie to typowe gadanie ludzi od Pegaza nie ukarze sie, jest gorsze szansa przepadla. uA1 nie weszlo jszcze do sprzedarzy a juz rokujecie co i jak. Jak zwykle sie pomylice



"Jak zwykle"? uA1 miała być tania, nawet chodziły słuchy że może być tańsza od pegaza. I co? Własnych pomyłek to się nie widzi?
[#97] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@MinisterQ, post #95

W odpowiedzi na komentarz #95




OS4 jest idealym system do zastosowan desktopowych jest do tego lekki oraz szybki.
[#98] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@MinisterQ, post #96

W odpowiedzi na komentarz #96




Nrazie to nie ma jej jeszce w sklepach :) Przynje ze cena uA1 to pomylka i to nie lekka ale jak sie bedzie sprzedawac to sie zobaczy.
[#99] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Sventevith, post #97

W odpowiedzi na komentarz #97


Jak chcesz na nim pracować, przeciągając ikonki tam i z powrotem?
[#100] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Sventevith, post #97

W odpowiedzi na komentarz #97


OS4 jest idealym system do zastosowan desktopowych jest do tego lekki oraz szybki.



Ja nawet wobec MorphOS-a na pewno bym nie użył przymiotnika "idealny". A tym bardziej wobec OS4, który jest systemem opóźnionym wobec MOS-a w rozwoju i słabiej oprogramowanym.
[#101] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Grzegorz Kraszewski, post #100

W odpowiedzi na komentarz #100




...słabiej oprogramowanym.




Parę pchełek w jedną czy drugą stronę nie czyni różnicy.



[#102] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Sventevith, post #92

W odpowiedzi na komentarz #92


Poruszlem temat ceny zblizonej do kosztow produkcji.



A wiesz to na podstawie...?



Tylko w wypadku gdy beda produkowne duze serie plyt. A nie po 300 sztuk.



A czy ja twierdze inaczej?



Czyli MOSTeam robi to za friko ??



O szczegoly pytaj sie MOS-teamu.



Miedzy innymi po to w Chinach byla przentacja OS 3.0, ktora zadziwla wszytkich ze system szybko dziala, uruchamia sie na tak slabym szpecie jak 2 mb ramu i M68x20.



A co to ma do OS4 i uA1?



Na OS4 dziala.



Ale czy OS4 przedstawia (w obecnej fazie rozwoju i pewnie jeszcze przez dlugi czas) jakas wartosc dla ewentualnych nabywcow, nie bedacycg fanami amigi?



Mam na mysli ich pomysl OS4 idelny jest do roziwazn typu Kiosk.



Znam duzo wiecej tanszych systemow, oferujacych o wiele wiecej i dzialajacych na tanszych platformach, ktore sie do tego nadaja. A bawiac sie w takie rozwiazania nie patrzy sie na sentymenty, tylko na koszty i latwosc stworzenia.



Ale w to wierzysz, czy nie ??



Nie. Uda sie - bedzie cool. Nie uda - trudno, jak rynek sie zapadnie to sprzedam pegaza i przerzuce sie na lin/win/osx. Koncem swiata to dla mnie bedzie (choc przyznam, ze milo mi sie pracuje na mosie i nieobrazilbym sie, gdyby ta platforma sie wybila).



Narazi jakos im wychodzi calkiem niezle. A ze tak dlugo trwa z OS4 to wams ie wydaje bo OS4 wystartowal o wiele poznij niz MOS.



Myslisz, ze taki argument przekona potencjalnych nabywcow?



- "Czemu jak nie ma X, Y i Z w systemie, a w drugim sa one, to mam wybrac ten pierwszy?"

- "A bo oni zaczeli wczesniej."



Myslisz, ze cos takiego zadziala na klienta? ;)
[#103] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Sventevith, post #97

W odpowiedzi na komentarz #97


To desktop czy kiosk? Bo na desktop to sie nie nadaje jeszcze bardziej niz do kiosk ;) (zeby sie nikt nie czepial, to mowie o obecnej fazie rozwoju i pewnie przez kilknascie/kilkadziesiat (?) najblizszych miesiecy.
[#104] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@marcik, post #103

W odpowiedzi na komentarz #103




...nie nadaje jeszcze bardziej...mowie o obecnej fazie rozwoju i pewnie przez kilknascie/kilkadziesiat (?) najblizszych miesiecy.





Co masz na myśli? Mówisz o OS4 czy oprogramowaniu na niego?

Jeśli o OS4, to myślę, że najbliższa aktualizacja znacznie go podciągnie, a reszta potrwa jakieś pół roku. A jeśli mówisz o poważnym oprogramowaniu to MOS też się nie będzie długo nadawał.

Ta cecha jest wsólna dla obu platform tak długo jak sprzdawać będą

1000-2000 szt.



[#105] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@pini, post #104

W odpowiedzi na komentarz #104


I o systemie i oprogramowaniu. I nie twierdze bynajmniej, ze MOS sie nadaje.
[#106] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@marcik, post #102

W odpowiedzi na komentarz #102




A wiesz to na podstawie...?



Zdrowego rozsadku.



A czy ja twierdze inaczej?



Przynajmniej tu sie zgadzamy.



A co to ma do OS4 i uA1?



Zaprezentowanie cech systemu Amigi.



Znam duzo wiecej tanszych systemow, oferujacych o wiele wiecej i dzialajacych na tanszych platformach, ktore sie do tego nadaja.



Tak podaj przyklady. Tak samo latwych w osbludze lekkich i szybkich ??



A bawiac sie w takie rozwiazania nie patrzy sie na sentymenty, tylko na koszty i latwosc stworzenia.



To oczywiste w biznesie nie ma miejsca na sentymeny.



Nie. Uda sie - bedzie cool. Nie uda - trudno, jak rynek sie zapadnie to sprzedam pegaza i przerzuce sie na lin/win/osx. Koncem swiata to dla mnie bedzie (choc przyznam, ze milo mi sie pracuje na mosie i nieobrazilbym sie, gdyby ta platforma sie wybila).



Tak samo jak i ja z OS4 i uA1. Ty twierdzisz, ze nie ma ale szans prorokiem nie jestes.



Myslisz, ze taki argument przekona potencjalnych nabywcow?



- "Czemu jak nie ma X, Y i Z w systemie, a w drugim sa one, to mam wybrac ten pierwszy?"

- "A bo oni zaczeli wczesniej."



Myslisz, ze cos takiego zadziala na klienta?




A widzidzales, gdzies w sklepach OS4 zeby decydowac co jest w sytemie a czego nie ma ??
[#107] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Grzegorz Kraszewski, post #100

W odpowiedzi na komentarz #100




Ja nawet wobec MorphOS-a na pewno bym nie użył przymiotnika "idealny". A tym bardziej wobec OS4, który jest systemem opóźnionym wobec MOS-a w rozwoju i słabiej oprogramowanym.



Kwestia czasu. Te kilka miesiecy nikogo nie zbawi.
[#108] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@marcik, post #102

W odpowiedzi na komentarz #102




O szczegoly pytaj sie MOS-teamu.



Nie opytalem o szczegoly tylko podstawowa rzecz. Nie sadzisz chyba ze ktos robi to za darmo. Dlatego MOS na clasiki nie wyszedl oficlanie i prace nda nim nie byly prowadzone bo po co robic konkurencie dla Pegazosa. Czesc osob, ktore ewentualnie byly by chetne to zakupu Pegaza moglo by pozosatc na klasikach :)
[#109] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Sventevith, post #107

W odpowiedzi na komentarz #107


Kwestia czasu. Te kilka miesiecy nikogo nie zbawi.



Niby tak, tylko które to już jest "kilka miesięcy" z kolei? Tym bardziej, że MorphOS wcale nie stoi w miejscu z rozwojem. Różnica jest tylko taka, że MOS Team nie leci z byle duperelem na portale, Friedenowie niedługo każdą linią kodu źródłowego będą się chwalić na AW.net...
[#110] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Sventevith, post #107

W odpowiedzi na komentarz #107


Kwestia czasu. Te kilka miesiecy nikogo nie zbawi.




Dowcip miesiąca
[#111] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Grzegorz Kraszewski, post #109

W odpowiedzi na komentarz #109


Ale przyznasz, ze MOS-Team robi przegiecie w druga strone?
[#112] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Grzegorz Kraszewski, post #109

W odpowiedzi na komentarz #109




MOS Team nie leci z byle duperelem na portale, Friedenowie niedługo każdą linią kodu źródłowego będą się chwalić na AW.net...


Najczęściej to są odpowiedzi na pytania a samych newsów jest niewiele...ale cóż może po prostu mają się czym chwalić.
[#113] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Grzegorz Kraszewski, post #109

W odpowiedzi na komentarz #109




Mi to odpowiada, a way zazdroscice. Skoro was to nie dotyczy to w czym problem ?? Odpowiada to wszytkim na AW ludzie nonstop pytaja sie jak postepym, wilokrotnie byly prosby by co tydzien podawe byly nowe rzeczy z postpu praca i jakos Hyperion nie ulegl tym prosbom. Pozatym z jakimi byle duperelami ?? Jesli ostania informacja na PPA o postpach lub ta o SNAP jest dlacibie duperela to gratuluje :)



Mosowcy mnie zadziwija nawet plusy na sile chca przedstawic jako minusy. Hehe dobry dowcip informacje o postepach to minus. Dlmnie moga komentowac kazda linijke kodu na AW bo widze was to bardzo drazni.
[#114] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Fei, post #110

W odpowiedzi na komentarz #110




Ciebie tez nie zbawi przeciez jestes wyznawca MOSA :)
[#115] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Sventevith, post #113

W odpowiedzi na komentarz #113


Mosowcy mnie zadziwija nawet plusy na sile chca przedstawic jako minusy.



A nie widzisz tego u "drugiej strony"?
[#116] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@marcik, post #115

W odpowiedzi na komentarz #115




Mosowcy mnie zadziwija nawet plusy na sile chca przedstawic jako minusy.



U siebie nie. Za innych nie odpowiadam.
[#117] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Sventevith, post #116

W odpowiedzi na komentarz #116


Skoro masz takie podejcie (IMO sluszne) to przestan uzywac w swoich komentach formy Wy Mosowcy, tylko kieruj sie do konkretknych osob.
[#118] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1


Po co skoro kazdy z was mowi to samo ??
[#119] Re: Eyetech zapowiada dwa nowe modele MicroA1

@Sventevith, post #118

W odpowiedzi na komentarz #118


Ehh, tylko to, ze mam szacunek do PPA powstrzymuje przed mocniejsza odpowiedzia. Powiem tylko: EOT z mojej strony na wszelkie dyskusje z Toba.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem