Komentowana treść: CFlash i Amiga
[#1] Re: CFlash i Amiga
Bardzo przydatna rzecz dla posiadaczy amisi z PCMCIA.

Czy wiadomo cos na temat czytnika kart SD na PCMCIA ?



A i pozdrawiam cala ekipe PePeA i wszytkich amigantow, MaveRick - Sandusky OH.
[#2] Re: CFlash i Amiga
Czy taki czytnik kart bedzie poprawnie pracowal z A600 ? Czy pojemnosc karty jest ograniczona ?
[#3] Re: CFlash i Amiga

@Cargo, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Czy pojemnosc karty jest ograniczona?


Hmmm... Jeżeli są różne karty do wyboru (16 MB, 64 MB, 128 MB), to jak ja rozumiem, chyba jest. Zresztą chyba nie wymyślono jeszcze urządzenia o nieskończonej pojemności :D
[#4] Re: CFlash i Amiga

@mailman, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3




Zastosowalem skrot myslowy...nie chodzilo o ograniczenie pojemnosci karty, a o mozliwosc obsluzenia takich kart przez A600. Kiedys mozna bylo podlaczyc do A600/1200 karte PC Card max 4 MB...chodzilo o przestrzen adresowa lub cos takiego.
[#5] Re: CFlash i Amiga

@Cargo, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4




Pamięć podłączona do PCMCIA nie jest adresowana jak RAM w Amidze. Jest rozpoznawana jako nośnik pamięci (jak wymienny dysk). Czyli do takej A600 spokojnie można wsadzić karty o pojemności 4GB. Do większych trzeba będzie zastosować różne sztuczki, chyba że się ma AmigaOS3.9. Jeśli się nie mylę wtedy system może spokojnie obsłużyć 2TB.
[#6] Re: CFlash i Amiga
poprawcie kodowanie. niektore plitery w tym artku sa w cp-1250
[#7] Re: CFlash i Amiga

@Cargo, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Jesli chodzi o pojemnośc to nawet moze być 4GB są takie dyski twarde wielkości karty CF obslugiwane przez interface CF firmy HITACHI.
[#8] Re: CFlash i Amiga

@Valwit, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Powinno być ok, zobacz raz jeszcze, jak nie to chyba mam dziurawy konwenter. :/ Dziękuję za uwagę.
[#9] Re: CFlash i Amiga

@MaveRick, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Hej Mave!!!

pozdrówka też dla ciebie!

pracuj ciężko, wracaj szybko i kupuj A1 ?

:D

[#10] Re: CFlash i Amiga
ja mam sieciówke na PCMCIA, więc jakbym chciał uzywać tego cudeńka to tylko przez USB, a tu wchodzi w grę zakup Spidera i Posejdona.

w takim wypadku myślę, że lepiej byłoby kupić zamiast CF jakiś PenDrive czy MemoryStick czy jak to zwać. są tańsze przy tych samych pojemnościach.

a kolejna sprawa to to, że powoli dochodzę do wniosku iż już nie warto ładować kasy w klasika, tylko ciułać na Amigę "nowego pokolenia" :D

[#11] Re: CFlash i Amiga

@R-Tea, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


Z tego co napisales wynika, ze masz Mediatora. Skoro tak, to zamiast Spidera i Posejdona proponuje sieciowke na PCI (grosze) i wtedy swiat CF stoi otworem;) (jesli swiat moze w ogole stac otworem :P )

[#12] Re: CFlash i Amiga

@stOOsh, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


sieciówka na PCMCIA to była moja dokładnie przemyślana decyzja.

szkoda mi było ostatniego wolnego slotu PCI na sieciówkę bo chcę kiedyś kupić tuner TV, dlatego wybrałem wersję PCMCIA.

[#13] Re: CFlash i Amiga
Spox artykulik trzeba będzie dopaść kontówke poszperać na allegro kupić czytnik kart CF i cieszyć sie

Pozdro dla znajomych i wszystkich amigowców:]
[#14] Re: CFlash i Amiga

@R-Tea, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10




Jak chcesz tanie USB w swojej A1200, to możesz kupić wersje nakładaną na port zegara. I Poseidona nie będziesz musiałe wtedy kupować. Wszystko jest twoim wyborem. Kart USB dla Amigi na szczęćcie jest kilka do wyboru.
[#15] Re: CFlash i Amiga

@kmilota, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Jak chcesz tanie USB w swojej A1200, to możesz kupić wersje nakładaną na port zegara. I Poseidona nie będziesz musiałe wtedy kupować.


A co wówczas jest stosem USB i umożliwia kontrolę urządzeń USB?
[#16] Re: CFlash i Amiga

@mailman, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15




Poseidon. Tylko że go dostajesz gratis (nie musisz kupować klucza). Wejdź sobie na stronę http://www.platon42.de/poseidon.html , to się wiecej dowiesz.
[#17] Re: CFlash i Amiga
teraz jest ok :)



tsd to zdanie "Rewolucją jest fakt, iż urządzenie jest typu Hot PnP!" swiadczy najwyrazniej ze autor nie mial wczesniej stycznosci z czymkolwiek na pcmcia bo wtedy by nie pisal o "rewolucji" :)
[#18] Re: CFlash i Amiga

@kmilota, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16


A, to o to Ci chodzi. Masz rację. Sądziłem, że masz na myśli iż w ogóle Poseidon jest zbędny.
[#19] Re: CFlash i Amiga

@mailman, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18




Dopóki nie ma skończonego AmigaOS4.0, to Poseidon jest niezbędny do obsługi USB. Zresztą nasz amigowy stos (Poseidon) jakoś jest wygodniejszy w używaniu niż odpowiedniki na pecetach
[#20] Re: CFlash i Amiga

@kmilota, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


Tak?

A ja myślałem że zwykle jest tak, iż po prostu wkładasz, i używasz...
[#21] Re: CFlash i Amiga

@MinisterQ, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20


Wiesz, jak się zapłaciło za coś, co na innych platformach jest wliczone w cenę systemu, to sobie trzeba jakieś zalety wymyślić.
[#22] Re: CFlash i Amiga

@MinisterQ, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20




Bo tak jest. Nie trzeba instalować oddzielnych sterów ja przy Windowsach. No i wszystko jest przejrzyste, a nie namieszane.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem