Komentowana treść: Biblioteka Rolling Dice - zapowiedź
[#1] Re: Biblioteka Rolling Dice - zapowiedź
Naszlo mnie takie pytanie - czy nie lepiej uzyc bardziej zaawansowanego i darmowego Open Dnamics Engine? A moze czlowiek sie zrazil do ODE i dlatego probuje napisac cos wlasnego? :) Hmmm... skad ja to znam. Wlasnie pare dni temu tez sie zrazilem, zwatpilem w istnienie mozgu w mojej czaszce i dalem sobie spokoj. :P



Swietnie, ze cos takiego powstaje i fajnie, ze czlowiek tworzacy to bierze pod uwage istnienie amigowych systemow. Na pewno bede sledzil projekcik (dzieki grxmrx za ten news - sam bym nie wygrzebal czegos takiego). :)



Na screenshotach widac, ze w AmigaOS4 nadal nadal uzywaja softwareowego renderera, bo tekstury sa tak nieladnie niefiltrowane. :( No ale do konca roku moze juz jakis chociaz stary Warp3D ruszy na OS4.
[#2] Re: Biblioteka Rolling Dice - zapowiedź
Jak dla mnie jest to kolejny niepotrzebny amigowy projekt
[#3] Re: Biblioteka Rolling Dice - zapowiedź

@MDW, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1




To ze jest swoftwarowy engin tylko lepij swiadczy o programisce. Ze mu sie chce samemu sobie API pisac. Mogly uzyc innego systemu gdzie istnije API 3D. A to ze pisze pod OS$ tylko dobrze o tym systemie swadczy.
[#4] Re: Biblioteka Rolling Dice - zapowiedź

@stefkoz, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2




Gdyby to powstawalo na MOSA, tez bys tak twierdzil ?? Uwazasz ze enginy fizyki sa niepotrzebne ?? ODE jest jak twierdzi MDW trudne, nie kazdego tez stac na Havoka czy Karme. Pozatym moze ten czlowiek ma tekie zainteresowania, moze zawsze chcial sie tym zajac lub jest to czesc jgo jakiejs pracy naukowej. To nie jest OS4 Team czy MOS Team ze robia rzeczy przydatne (wiadomo jest pelno bardziej potrzebnych programow). Pozatym mamy demokracje, a nie komunizm nikt nikogo nie bedze zmuszal do pisania tylko potrzebnych programow ten moim zdanim jest potrzebny. Wszytko mozna skrytykowac to samo moge powiedzec o twoim ostnim programie, ze jest nieprzydatny. Ja tam szanuje kazdego programiste ktory cos tworzy, ten tworzy cos naprawde przydtanego moze nie dla Ciebie ale jak widac po MDW i po mnie dla nas ma jakas wartosc.
[#5] Re: Biblioteka Rolling Dice - zapowiedź

@Sventevith, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


nieprzydatny bo nie ma wersji 68k:)

dobra to byl troll mode on.

Teraz mode off.



Spoko robienie Enginu softwarowego przynajmniej na takim poziomie na jakim on zrobil nie jest trudne wystarczy umiec czytac.

Co do fizyki spoko niech sobie robi, kurcze super bedzie engine do fizyki na os4! hurra!

Choci mi tu o to kto to wykorzysta?

Wydaje mi sie ze bardziej bys sie ucieszyl jakby ten pan zrobil raytracer z gui na os4, nowa super gre 3d! Tak ja tez bym sie cieszyl, serio.

A tak mamy cos co tylko autor pewnie wykorzysta...



Masz zamiar pisac cos z uzyciem tego? powodzenia...

czekam na gry,programy,dema z uzyciem tego...



Ten tamten post nie mial na celu zmieszanie os4 z blotem tylko pokazanie amigowym programistom czym sie powinni zajac. To tak samo jak z tymi nowymi GUI na Amige , zobacz mialy sie pokazac noweg GUI...gdzie one? kto pod nie pisze?

Ostatni moj prorgam byl pisany tylko dlatego ze uzytkownik o niego poprosil! Ba nawet kilku.
[#6] Re: Biblioteka Rolling Dice - zapowiedź

@Sventevith, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


No widzę ze nie rozumiesz na czym polega dzialanie takich bibliotek... ODE wyrzucaja tylko liczby, sam musisz zbudowac cos zeby moglo te liczby zinterpretowac.... a to juz nie jest takie proste. Fajnie ze cos sie takiego robi i ktos o tym mysli ale autor obral zla droge i utrudnia sobie zadanie a ciagle utrudnianie prowadzi do zniechecenia. NIe lepiej zbudowac cos w oparciu o ODE? Lub uzywac opengl do tworzenia tego? Szuasz dziury w całym, moim zdaniem autor wkrotce porzuc porjekt lub grutnownie go przekonstuuje bo wymagania go przerosną. A narazie wspomaganie 3D w AOS4 jest w lesie..... hmmm robisz duz krzyku zeby ukryc to czego nie ma... i po co?
[#7] Re: Biblioteka Rolling Dice - zapowiedź

@stefkoz, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




Wydaje mi sie ze bardziej bys sie ucieszyl jakby ten pan zrobil raytracer z gui na os4, nowa super gre 3d! Tak ja tez bym sie cieszyl, serio.



Maszr racje, ale nie chodzilo mi o to ze to jest wspanialy engin fizyki. Tylko ze ktos wogole cos robi, lepiej zeby robil to jesli ma na to ochote niz nic. Tak jak napisalem nie da sie zmusic do robienia czegos co naprawde jest bardzij potrzebne. Faktem tez jest ze czasami jest to bardziej trudne. GTK nie ma na OS4 i nie ma na MOSA to samo z blenderem i mnostwem innych programow ktore moga byc przeportowane bo sa opensource.



Tutaj zaczelm zastanawiac sie nad jedna rzecza, slyszelisce moze o takim systemie jak SkyOS to projekt praktycznie jednego czlowieka !! A znajduja sie na niego porty rzeczy na ktore ludzie od MOSA czy OS4 czekaja tyle czasu. Jak GTK, OpenGL, AbiWord,Blender czy GIMP. Jak tos ie dzieje ze jeden czlowiek potrfil tyle stworzyc a nawet jak nie on sam to w maly zaspole fanow. SkyOS na pewno ma mniej zwolnnikow niz MOS czy AmigaOS.
[#8] Re: Biblioteka Rolling Dice - zapowiedź

@Brodek, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6




No widzę ze nie rozumiesz na czym polega dzialanie takich bibliotek... ODE wyrzucaja tylko liczby, sam musisz zbudowac cos zeby moglo te liczby zinterpretowac.... a to juz nie jest takie proste.



Masz racje, nie wiem jak dziala dokladnie ODE.



NIe lepiej zbudowac cos w oparciu o ODE? Lub uzywac opengl do tworzenia tego?



Tak jak napisale to jego wola nie beda go krytykowal. Lepiej zeby robil cos niz nic. A to ze nie uzywa innego systemu tylko sobie napisal wlsny engin swiadczy ze bardzirj mu sie chce cos robic.



Szuasz dziury w całym, moim zdaniem autor wkrotce porzuc porjekt lub grutnownie go przekonstuuje bo wymagania go przerosną.



Jasnowidz jestes ?? Ja szukam dziury, przeciez nie krytykuje nic. Szukanie dziury to krytyka i czepananie sie.



A narazie wspomaganie 3D w AOS4 jest w lesie..... hmmm robisz duz krzyku zeby ukryc to czego nie ma... i po co?



To fakt o ktorym kazdy wie. Nikt tuaj nic nie ukrywa i jak widac to nie ja szukam dziury w calym. I czepia sie do byle czego nawet tego ze ktos cos robi. Dziwana jest twoja logika, jsli tweirdzisz ze powinin nic nie robic. Zmusic sie nikogo nie da zby przeportowal GTK.
[#9] Re: Biblioteka Rolling Dice - zapowiedź

@Sventevith, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


To akurat było bardzo proste. Nie był ograniczony utrzymaniem kompatybilności z AmigaOS, więc mógł po prostu zerżnąć z innych systemów wiele idei i przygotować swój system tak, że rekompilacje tego typu rzeczy nie natrafiły na żadne opory.
[#10] Re: Biblioteka Rolling Dice - zapowiedź

@Jacek Rzeuski, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9




Z tego co pamietam to SkyOS nie byl podobny w budowie do rzadnego systemu. Kiedys widzlem jego kody zrodlowe jaks 5 lat temu :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem