Komentowana treść: The Best of Both Worlds - pierwsze zdjęcia
[#1] Re: The Best of Both Worlds - pierwsze zdjęcia
a ktos mowil ze moj program jest nieprzydatny:)

dobra jest cienki ale jak widac przydaje sie.
[#2] Re: The Best of Both Worlds - pierwsze zdjęcia

@stefkoz, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Kto śmiał tak powiedzieć? :) Jestem w stanie się zgodzić z tym, że nie daje wielkich mozliwości ale w życiu nie zgodzę się z tym, że nie jest przydatny. W czasach sieci i cyfrowej fotografii dostępnej dla każdego program jest wręcz bardzo przydatny.

Jakoś się tak złożyło, że przy newsie o tym programie nie komentowałem więc teraz to nadrobię... Odpaliłem program i muszę powiedzieć, że bardzo mi sie spodobał. Naprawdę bardzo sympatyczny. :) Lubie takie proste, jasne i dobrze działające programy. Mam do nich taką słabość. Duże brawa za programik. Co jak co ale przydatny jest na pewno. Oczywiście takiego HTMLa można sobie samemu napisać (nawet przy moim żałosnym poziomie wiedzy na ten temat) ale po co to robić skoro można to sobie zautomatyzować w dodatku w bardzo przyjemny sposób. To jest program do szybkiego tworzenia prostych galerii i uważam, że spełnia swoje zadanie świetnie. Zamierzasz go może rozwijać? :)
[#3] Re: The Best of Both Worlds - pierwsze zdjęcia
dam go na cvs'a...pewnie..

ale jeszcze zobaczymy.



wiesz co robie:)
[#4] Re: The Best of Both Worlds - pierwsze zdjęcia

@stefkoz, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


Ja cały czas czekam na wersję 68k :D
[#5] Re: The Best of Both Worlds - pierwsze zdjęcia
Jak właśnie przeczytałem na MorphOS-News można było tam zobaczyć (od strony MorphOS-a 1.5) m.in. takie cuda:



- stos TCP/IP

- sterowniki 3D do Radeonów (pytanie tylko do jakich i czy software czy hardware),

- 4 razy szybsze niż w 1.4.2 sterowniki 3D dla kart Voodoo,

- akceleracja 3D w bibliotece SDL,

- blankery 3D,

- ulepszona kompatybilność z oprogramiwaniem (ciekawe co autor miał na myśli),

- kompatybilność z audio.device (czyli dźwięk w Napalm i Payback będzie działać czy to ma inne zastosowania?),

- zmieniony system ustawiania preferencji (teraz wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, akcja i reakcja;))

- obsługa Altivec w Ambiencoe i mplayerze,

- obsługa gamepeda z Playstation2,



Jak ktoś wyczyta z jakichś komentarzy, etc. coś więcej, czy to odnośnie AmigaOS4 czy MorphOS-a to proszę wypisywać (tutaj w komentarzach) w punktach, co tam jeszcze się pojawiło :)
[#6] Re: The Best of Both Worlds - pierwsze zdjęcia

@grxmrx, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


Nie wiem na pewno ale myślę, że te sterowniki 3D do Radeonów są hardwareowe. Taki sterownik już krążył w Łodzi na Amiga Meeting. Zresztą gdyby był softwareowy to nie byłby do Radeonów tylko do zupełnie niezależny od posiadanej karty graficznej. Działałby tez na Voodoo, Permedii i na wszystkich na czym tam sie jeszcze MorphOS potrafi odpalić. :)



Ja bym do listy dopisał jeszcze:

- poprawienie "czterdziestu milionów" byków w MUI 3.9 i przyspieszenie go (jeszcze),

- zmiany w Ambiencie sprawiające, że można go juz używać,

- skończony CyberGraphX v5,

- TinyGL 2-4 razy szybsze od tego z MOS 1.4.2 i dużo bardziej rozbudowane,

- trochę systemowych toolsów pod MUI w stylu: całkiem nowy ED, nowe CLI, przeglądarka obrazków (czy to może był MultiView - nie wiem),

- jestem pewien, że i SFS nie jest taki sam jakiego teraz używamy,

- poprawienie byków i niedoróbek niemal w każdym elemencie MorphOSa. :)



Nie napisałem nowinek - to wszystko można wydedukować z wcześniejszych pokazów, komentarzy, wyczytać między wierszami wypowiedzi ludzi, którzy coś wiedzą.



Chcę zwrócic uwagę na ostatnio punkt jaki podałem. Przecież głównie na to czekaliśmy. :) Jestem realista i nie spodziewam się, że będa tu jakieś rewolucyjne w stosunku do innych systemów bajery (poza prędkością, bo ta juz w 1.4 jest rewolucyjna:)). Ja będę szczęśliwy jak znikną byki, niedoróbki i wszystko zostanie skończone. Znaczy "zostanie" - już dawno jest skończone. Z tego co słyszymy to niektóre rzeczy juz od roku. :)



MorphOS 1.5 dla każdego!
[#7] Re: The Best of Both Worlds - pierwsze zdjęcia

@stefkoz, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1




Napisalem, ze dla mnie jest nie przydatny. Wiesz ze bylo to apropo dyskusji na temat bibloteki fizyki i jej przydatnosci. A, ze komus jest przydtany to bardzo dobrze :D Gratuluje :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem