Komentowana treść: Nowy soft
[#1] Re: Nowy soft
Jak wroce do domu to obadam dokladnie ten emulator Atari. Moze wreszcie tym razem dostane poprawnie dzialajacy emulator Atari 8bit na platforme amigowa. Prawde mowiac juz zupelnie w to zwatpilem i odlozylem go na polke "marzenia". :(
[#2] Re: Nowy soft
No i mały raporcik prosto z zamotylkowanej góry Fuji (czyli odnośnie emulatora Atari XL/XE w wersji dla MorphOS)... ;)



Plusy:

- GUI (MUI),

- overlay (overlayowy blur ma klimat starych TV;)),

- wreszcie (!) działająca emulacja joysticka na klawiturze numerycznej,

- nareszcie normalna prędkość (chociaż trudno byłoby się spodziewać czegoś innego na G4/1000),

- tam gdzie w poprzednich wersjach (68k, PUP, WOS, MOS) na Pegasosie dźwięk się krzaczył tutaj działa idelanie jak na małym Atari,

- możliwość nagrywania dźwięku do pliku,

- przełączanie window/screen w czasie pracy emulatora.



Minusy:

- WSZYSTKIE digitalizowane dźwięki się "krzaczą" tak że słuchać się tego absoltnie nie da,

- nie da się uzyskać trybu fullscreen (to jest do przeżycia, bo dzięki overlayowi można okno rozciągnąc na fullscreen),

- w niektórych programach poprostu nie działa klawiatura (np. nie da się przechodzić części w demie TheTop 1, 2, 3).



No i kicha. Ta wersja naprawia wcześniejsze bugi ale jednocześnie wprowadza nowe, których kiedyś nie było. :( Tak więc niestety po latach oczekiwania nadal nie mogę sobie poużywać Atari z dźwiękiem. AmigaClassic (060, ppc603) była na to za wolna, Pegasos wyrabiał ale dźwięk się krzaczył (inaczej na wersji 68k, WOS, PUP, MOS i inaczej na nowej MOS). Problemy z klawiaturą sprawiają, że używać się tego zupełnie nie da z niektórymi programami. Tak więc emulacja Atari na amigowej platformie nadal leży na półce "marzenia". Ech... a po paru pierwszych minutach używania myślałem, że wszystko jest OK. Ten działający joystick, niechrzaniący się dźwięk niedigitalizowany, świetny overlay przyspawały mi na buźce szeroki uśmiech. :D No ale odkryte chwilę później bugi szybko wygjęły go w przeciwną stronę. :( Tak więc nadal będę musiał emulować sobie Atari na stojącym obok pececie. Tam w miarę wszystko działa. Szkoda, że tymi bugami nikt zapewne się nie zajmie...
[#3] Re: Nowy soft

@MDW, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Szkoda, że tymi bugami nikt zapewne się nie zajmie...



A zglosiles te bugi do autora? Jak nie to pewnie nikt sie nimi nie zajmie ;)
[#4] Re: Nowy soft

@MDW, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Zapomniałem o czymś...

Bardzo chętnie bym nawet zapłacił za poprawienie buga z klawiaturą i digitalizowanym dźwiękiem. Nie za duzo ale stówę mogę dać. :)
[#5] Re: Nowy soft

@marcik, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


To jest właśnie moja tragedia, że jestem kompletnym analfabetą (jeżeli chodzi o język angielski). Ja bym wiele razy pisał w różnych sprawach ale poprostu zwyczajnie nie umiem. :( Wymieniłem na MorphZone bugi tak jak umiałem (czyli wypunktowałem hasła). Ale jakbym miał to wyjaśnić to już niestety nie umiem. Jak autor jest Polakiem to się czasem czepiam (np. AmiGG, ShowGirls, TinyGL, FroggerNG) ale jak nie to niestety nie pogadam. :(

Może niedługo się coś u mnie z tym temacie zmieni, bo od 5 października idę na kurs anglika (nie śmiać się). :D



Co jak co ale małe Atari od strony użytkownika mogę testować z naprawde dużą skutecznością. Programy użytkowe, gry, muzyczki, graficzki do 1993 roku znam na pamięć. Żaden fałsz mi się nie przemyci w muzyce. Ja przy tym pół życia spędziłem. Kiedyś się nawet modliłem do małego Atari. :D
[#6] Re: Nowy soft

@MDW, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


Ja tak zupełnie bez złośliwości - nie bardzo kumam jak można być programistą i nie znać bazowo chociaż angielskiego...
[#7] Re: Nowy soft

@MDW, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


Ok, przekazalem Twoje sugestie itix'owi :) 1 i 3 - przyjrzy sie temu i zobaczy co da sie zrobic (kasy nie chce). 2 - wylacz overlaya, stworz w ModeEdit tryb o rozdzielczosci 384x240 i w nim uruchamiaja atari800.
[#8] Re: Nowy soft
Zainteresowal mnie programik do robienia stereogramow. Czy istnieje taki program na Amige 68k i/lub Pegasosa ?
[#9] Re: Nowy soft

@marcik, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Wielkie dzięki! Do małego Atari mam ogromny sentyment i bardzo mi zależy żeby je sobie emulować na platformie której na codzień używam. Moich łez nie obetrze całkiem fajna wersja Frodo dla MOSa - C64 mnie nie kręci. :)



Próbowałem juz wcześniej tworzyć taki ekran i odpalać z i bez overlaya. Albo sam sobie zmienia na jakiś nieistniejący tryb 640x200x2 i odpala na ekranie którego nie otwiera albo odpala się lowresowy ekran pokwaszony. No ale skoro tak ma działać to jeszcze raz spróbuję...
[#10] Re: Nowy soft

@Cargo, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Z tego co ja pamiętam, to stereogramy to takie obrazy, które na pozór przedstawiają zazwyczaj jakieś "robaki" w stylu włączonego telewizora i niepodłączonej anteny, które po wpatrzeniu się w nie pozwalają zauważyć trójwymiarowy obrazek. Do tego celu istnieją programy na Amigę (nie pamiętam nazwy, w MA na pewno był taki recenzowany, chyba nawet Personal Paint posiada do tego odpowiednią "wtyczkę"). Stereografy, o których mowa w newsie, to są takie obrazy, w których odpowiednie zastosowanie pewnych kolorów (najczęściej czerwonego i zielonego) i oglądanie obrazu przez specjalne okulary, pozwala zobaczyć trójwymiarowy obrazek. O ile czegoś nie pomieszałem
[#11] Re: Nowy soft

@Grzegorz Kraszewski, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


No bo ze mnie taki programista jak z koziej d... trąba. :)



No ale masz zupełną rację. To parodia! Strasznie mnie to męczy i utrudnia życie. Zwłaszcza odkąd nie mam pod ręką kogoś kogo bez krępowania się mogę poprosić o pomoc w tłumaczeniu. Najczęściej próbuje jakoś sobie samemu radzić ale to ne jest łatwe. Wiąże się z tym cała masa często zabawnych (chociaż nie dla mnie) sytuacji.

Kiedyś napisałem jedną grę dla firmy na podstawie obszernej (jak na moje możliwosci) dokumentacji po angielsku. Prawie wszystko sam sobie tłumaczyłem. To było ciężkie... No ale napisałem, gra jest sprzedawana i oni do dzisiaj nie mają pojęcia, że ja po angielsku ani me ani be. No chyba, że zaglądneli do źródeł w których roiło sie od polskich komentarzy (nazwy funkcji, zmiennych, struktur itp robię zawsze po "angielsku"). :)



Raz wysłałem przez pomyłkę maila po polsku do Friedenów. :) Poprostu jakoś tak wyszło, że Caro jeszcze mi go nie przetłumaczył i tak jakoś mi się wysłało. Po 5 minutach dostałem 2 odpowiedzi (od każdego z nich osobno) w których były właściwie same znaki zapytania. :D



Raz kogoś o coś ważnego dla mnie pytałem. Dostałem odpowiedź i sam ją sobie "przeczytałem". Zmartwiłem sie bardzo, bo zrozumiałem, że ten ktoś mi odmówił. Jak Caro wrócił do domu i przeczytał jeszcze raz to okazało sie, że jest wręcz przeciwnie i człowiek się zgadza. :)



No ale postanowiłem cos z tym w końcu zrobić i zapisałem się na jakis kursik anglika. Nie wiem co mi z tego wyjdzie ale przynajmniej spróbuję. Powiedziałem sobie, że albo się naumiem podstaw tego języka albo zmieniam hobby...
[#12] Re: Nowy soft

@MDW, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11




So starting from today we speak English only to improve your skills and to make you feel better on first lesson

[#13] Re: Nowy soft

@mailman, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10




Stereogramy mozna ogladac, "zazujac" w obrazek, nastepnie powoli oddalamy twarz od kartki, monitora, az powstanie obraz trojwymiarowy. Fajna sprawa, ale uwaga na oczka ;)
[#14] Re: Nowy soft

@Adrian, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12


Hehehehe. :D Nie od dzisiaj tylko od 5 pazdziernika 2004 (a dokladniej od godziny 18:25). Od tego dnia prosze do mnie mowic tylko po angielsku - zwlaszcza we wtorki i czwartki. ;)
[#15] Re: Nowy soft
A może by tak ktoś skompilował Atari800 na WarpOS? Ja wiem, ja rozumiem, że OS4, że MorphOS, ale... Betatesterem OS4 nie jestem, więc go nie mam, nie stać mnie na Pegasosa - vide część poprzednia zdania, no i... :( Ciężko panom koderom skompilować coś na "przeżytek", jakim jest klasyczna Ami 1200 z kartą PowerPC? Raptem moda na OS4, a na WarpOS posucha totalna - no, nie liczę AmigaAMP-a. :)Z chęcią potestowałbym ten port, ale... Wracając do tematu - działają wreszcie emulowane klawisze Help i Control? Właśnie to najbardziej przeszkadzało pod Atari800 1.2.4... :(
[#16] Re: Nowy soft

@Voy/SSG/Dial, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Coz... Aby cos wydajnie dzialalo pod wosem, trzeba sie nakombinowac...
[#17] Re: Nowy soft

@Cargo, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


PPaint potrafi.
[#18] Re: Nowy soft

@Cargo, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


nie trzeba zezowac, wystarczy patrzec "przez" obrazek, tak jakby sie patrzylo na cos 2m za obrazkiem. na oczy nie trzeba uwazac :)
[#19] Re: Nowy soft

@Valwit, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


mówisz że nie wypadną? ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem