Komentowana treść: VICE - nowy emulator
[#1] Re: VICE - nowy emulator
Cieszy mnie wypuszczenie tego emulatorka, znam go z wersji na windows i linuksa, jest dość dobry, emuluje różne cuda do c64, choć ccs64 jest bardziej kompatybilny. Może kiedyś doczekam ccs64 na amidze;)
[#2] Re: VICE - nowy emulator

@ussarius, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


A porownujesz tego ccs64 do Frodo czy MagiC64
[#3] Re: VICE - nowy emulator

@ ] SKOLMAN_MWS ~ agrEssOr [, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Z wypowiedzi kolegi wynika, ze tego ccs64 porownuje do VICE. :) Mysle, ze Frodo jest slabszym emulatorkiem. No a MagiC64 to juz calkiem historia (w dodatku bez przyszlosci).
[#4] Re: VICE - nowy emulator
Vice jest NAJLEPSZYM emulatorem 8-bitowych Commodore. Działają WSZYTSKIE dema, świetna jest także emulacja C128 - GEOS 128 i np. demo Risen from Oblivion działają super. Od najnowszej wersji jest emulacja komodowego twardysku - IDE 64. Pod kontrolą systemu contiki ( http://www.sics.se/~adam/contiki )można także internetować. FRODO niech spada. Swoją drogą, to CZEMU nie ma wersji VICE na os 3.x z PPC ??? Brak np. tego programu był jednym z powodów dla których 4 lata temu przesiadłem sie z AmigiPPC na PC.
[#5] Re: VICE - nowy emulator

@twardy, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


CZEMU nie ma wersji VICE na os 3.x z PPC ???



Bo sama sie nie zrobila. ;) Jak to zwykle bywa - nie ma czegos nie dlatego, ze sie nie da tylko dlatego, ze nie ma kogos komu by sie chcialo...
[#6] Re: VICE - nowy emulator

@ ] SKOLMAN_MWS ~ agrEssOr [, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Hmm,nie mam za duzego porównania, bowiem moja amiga jest za słaba aby sensownie je pociągnąć (030/40). Bardzo lubię vice, ale wg moich doświadczeń jednak częściej czegoś nie mogłem uruchomić niż pod ccs. No i CCS64 uzywa się jak realnego c64 przez jego tekstowy interfejs z commodorowską czcionką;)
[#7] Re: VICE - nowy emulator

@twardy, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


jest najlepszy, bo emuluje prawie wszystko, co do osmiobitowych commodorów wymyślono, ale jednak niektóre rzeczy mi nie chciały sie odpalić, a pod ccs chodziły. Tylko nie pytajcie mnie jakie rzeczy odmówiły posłuszeństwa, bo nie pamiętam w tej chwili;)
[#8] Re: VICE - nowy emulator
PS. UPS, prawidlowo w komentarzu nr. #2 powinno pisac tak:



A jak porownujesz tego ccs64 do Frodo cz MagiC64
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem